Salı, Eylül 28, 2021

2021 Kredi Faiz Oranları Düşer mi?

Birçok kişi 2021’de kredi faiz oranları düşer mi? sorusunun cevabını merakla bekledi.

Ülkemizde ekonomik sorunlar bu yıl baş gösterince birçok ürünün fiyatında artış oldu ve kişiler doğru düzgün herhangi bir şey alamaz oldu. Araba, ev, market ürünler, kağıt peçete, çocuk bezi gibi ürünlerin bedeli oldukça yükseldikten sonra kişiler evlenmek, ev almak ve araba almak kredi çekmek istedir. Fakat kredi faiz oranları da oldukça yükselmişti. Kredi çekmek isteyen kişiler çektikleri krediyi iki katı olarak ödeyeceğini duyunca yapılan planların birçoğu sonraya kaldı. Düğünler, araba alma planları hep sonraya ertelenerek ekonomik krizin düzelmesini, banka kredi faiz oranlarının düşmesi beklendi. 2019 yılının son çeyreğine geldiğinde dolarda olan küçük küçük düşüşler kredi faiz oranlarının düşeceği umutlarını tekrar yeşertti.

Kredi Faiz Oranı Nedir?

Kredi, borç olarak verilen ve belirli bir süre sonra ödenen mal veya parayı temsil eder. Bu mal veya para verilirken tüm kullanım yetkisi de verildiği için geri ödenirken faiz adı verilen bir bedel ile alınmaktadır. Bu bedel paranın hak ve kullanım ücreti bedeli olmaktadır. Çeşitli bankalara göre farklılık gösterir ve bu oranların en düşük olduğu, kişiye en uygun olan yerden kredi çekilir.

Kredi Faiz Oranı Neye Göre Belirlenir?

Kredi faiz oranları kaç yıl için kredi çektiğinize, kredi çektiğiniz tutara göre değişim göstermektedir. Ayrıca bu oranlar çeşitli bankalara göre de değişmektedir. Devlet bankalarından çekilen kredilerde eğer öğretmen, polis, asker veya devlet adına çalışan bir memursanız kredi faiz oranlarınız daha düşük olacaktır. Bu oranlar emekliler için de benzer düşüklüktedir.

ilginizi çekebilir  Kredi Alma İhtimalinizi Artırın

Bu Sene Kredi Faiz Oranlarında Nasıl Bir Değişme Olur?

Ekonomik kriz ülkeyi etkilemeye başladığından beri çok yüksek faiz oranlarıyla krediler verilmektedir. Bu kakar yüksek faizli olduğu için kimse bu kredileri çekmeye cesaret edememektedir. Bu nedenle herkes faiz oranlarının değişmesini, düşüşe gelmesini beklemektedir. Bu senenin sonuna doğru beklenen iyileşme eğer gerçekleşirse ekonomik olarak toparlanacağımızı ve kredi faiz oranlarının düşeceğini birçok ekonomist söylemektedir. İyiye doğru gidişin başladığını ufak sinyallerle anlayabiliriz. Yakın zamanda faiz oranda yaşanan düşmeler ülkenin daha da iyi olmasını sağlayacaktır.

ilginizi çekebilir  Kredi Çıkartma

En Düşük Faizle Kredi Veren Bankalar Nelerdir?

En düşük faizle kredi veren bankalar var. Öncelikle hangi kredi türünün çekilmek istendiği belirlenmelidir. İhtiyaç kredisi mi? Taşıt kredisi mi? çünkü bu krediler de kendi arasında çeşitli bölümlere ayrılmaktadır ve her birinin faiz oranları farklıdır. Ayrıca tüm bankalar da birbirinden farklı oranlar vermektedir. Bu nedenle kesin olarak şu banka iyidir demek oldukça yanlış olur. Ayrıca sizin ekonomik durumunuz, kredi notunuz da kredi almada ve faizlerde etkili olabilmektedir. Bu nedenle kendi açınızdan bütün bankaları değerlendirerek bir karar vermeniz gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tuğba Canelimden
Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları