Salı, Ekim 26, 2021

Acil kredi mi lazım ? Gelin hemen çıkartalım!

ACİL KREDİ İHTİYACI

Para tarih boyunca insanların uğrana ölümü göze aldığı tek şeydir. Hiç düşündünüz mü para hiç bulunmasaydı dünya şu an nasıl bir yer olurdu diye. Parayı her ne kadar Lidyalılar bulmuş olsa da zaman içinde para tüm dünyaya yayıldı ve bütün dünya para ile tanışma fırsatını elde etti. Paranın bulunması ile beraber artık insanların birbirleri ile savaşması için çok büyük bir nedenleri oluştu.

Para sadece bakır madeninden yapılmış demir parçası değildir. Aynı zamanda altın gümüş yakut inci gibi değerli taşlar da para olarak tarihin her döneminde varlıklarını devam ettirmişlerdir. Dünya üzerinde yaşanan bütün savaşların kargaşaların asıl nedeni karşı tarafın elinde olan paralara el koymaktır. Para bütün toplumlarda gücü sembolize eder kimin daha çok parası varsa o daha güçlüdür ve herkes ona itaat etmek zorundadır.

Peki, ama günümüzde paranın değeri nedir? İnsanlar günümüzde para olmaksızın bir gün bile yaşayamazlar. Aklınıza gelebilecek her şey para ile satın alınmaktadır sadece insan nefesi hariç. Bu nedenle hiç parası veya değerli bir eşyası olmayan bir insan yiyecek bir şeyler de bulamaz. Günümüzde insanlar her alanda paraya ihtiyaç duymaktadırlar ve bu ihtiyaçlarını gidermek için çeşitli arayışlar içine girmektedirler.

İnsanların bu arayışları sonucunda ortaya banka adı verilen insanlara her zaman ihtiyaçları olduğunda maddi destek çıkan birimler oluşturulmuştur. Bankaların asli görevleri müşterilerinin tüm servetlerini muhafaza etmek ve müşterilerine istedikleri kadar kredi sağlamaktır. Krediye ihtiyaç duymak artık günümüzde çok sıradan bir durum haline gelmiştir. Öyle ki dünyanın en zengin insanları bile krediye ihtiyaç duymaktadırlar.

Çünkü ne kadar zengin olursanız olun işlerinizi büyütmek istediğiniz zaman nakit paraya ihtiyaç duyarsınız ve bu nakit parayı bulabileceğiniz en güvenli yerler de bankalardır. Ülkemizde de diğer dünya ülkelerinde olduğu gibi yüzlerce banka faaliyet halindedir. Bu bankaların bazıları yurtdışı kaynaklı bazıları ise tamamen yerli bankalardır. Ülkemizde çiftçiyi en çok koruyan ve en az faizle kredi veren banka devletin bankası olan ziraat bankasıdır.

Diğer bankalar da çeşitli kampanyalar düzenleyerek krediye ihtiyacı olanların bankalarına başvurmalarına olanak sağlamaktadırlar. Acil kredi ihtiyacı duyan tacirler hemen kendileri için en güvenilir ve en avantajlı bankalar ile iletişime geçerler ve bankaların verecekleri bu krediler için istedikleri faiz oranlarını karşılaştırmaya başlarlar. Bazı bankalar diğer bankaların aksine faiz oranını yüksek tutmakta olsa bile merkez bankasının belirlemiş olduğu faizlerden daha fazla faiz talep edemezler.

ilginizi çekebilir  Kredi Çıkmayanlara Mucizevi Hizmet

Bu durum Türk ticaret kanununda da yer almıştır ve ilgili kanuna göre yılık faiz oranı kanunda yazılı oranın yüzde onundan daha fazla olamaz. Bu kanun ile bankaların insanların zor durumlarından faydalanmalarının önüne geçilmek istenmiştir ve nitekim de öyle olmuştur.

Krediye ihtiyacı olan bir insan kara kara düşünmeye başlar. Köylüler çiftçilik için gerekli sermayeyi oluşturmanın yollarını, tacirler yapacakları yeni projeler için sermaye ve yeni evli çiftler de evlerini dayayıp döşemek için kredi ihtiyacı içine girerler.

ilginizi çekebilir  Nakit Para Verenlere İnanmayın. Gelin Kredi Çıkartalım

Bu insanların yardımına bankalar koşar ve onlara yıllık çok az bir faiz oranıyla diledikleri kadar kredi verirler. Aslında kredi vermek öyle görüldüğü kadar kolay bir işlem değildir. Tabiki de bankalar her önlerine gelen kişilere kredi vermemektedirler. Bu ilk fırsatta size çok zalimce gelse bile bankaların haklılık payları oldukça fazla. Çünkü hiçbir geliri olmayan bir insana kredi verildiği zaman verilen krediyi geri almak neredeyse imkânsız hale gelmektedir.

Bu durumda bankalar kısa bir süre içinde batarlar. Bu nedenle de tüm bankalar kredi vermeden önce kredi isteyen müşterilerinden gösterebilecekleri değerli ipotekler isterler. Bu ipotekler menkul ve gayrimenkul olabilir. Örneğin siz çiftçisiniz ve tohum satın almak için krediye ihtiyacınız var bu durumda hemen bir bankaya başvuruyorsunuz ve banka sizden acil kredi karşılığında göstermeniz için bir ipotek talebinde bulunuyor siz de tarlanızı bu krediye ipotek olarak gösteriyorsunuz ve kredinizi alıyorsunuz. Acil kredi başvurusu

İşte bu örnekte de gördüğümüz gibi kredi ihtiyacı olan insanların acil kredi alabilmeleri için mutlaka herhangi bir değerli eşyaları olması gerekir veya maaşları olması gerekir. Kredilerin birçok türü bulunmaktadır. Konut kredisi ihtiyaç kredisi destek kredisi bazılarıdır.. Bu kredilerin bölümlere ayrılmasındaki ana neden kredilerin işleyişinin daha kolay ve daha hızlı hale gelmesini sağlamak içindir. Kredi satın almak isteyen bir kişi öncelikli olarak almak istediği krediyi neden almak istediğini banka görevlilerine açıklamalıdır. Anında kredi kartı veren firmalar

Eğer hiçbir nedeni yoksa acil kredi kısmından kredi verilebilir. Eskiden bir bankadan kredi almak için haftalarca bankada kuyrukta git gel yapmak zorunda kalırdı insanlar. Fakat artık günümüzde insanlar bankalara gitmek yerine bankalar insanların ayaklarına gelmektedir. Bu bir nevi bankaların yapmış oldukları en büyük yeniliklerden biridir. Böylece müşteri memnuniyeti en üst safhada tutulmuş ve alacaklı borçlu ilişkileri yeni temellendirmelere sahip olmuştur.

ilginizi çekebilir  Kefil Olunan Kişi Ölürse Ne Olur?

İnternetin her alanda hayatımıza girmesi ile beraber aynı zamanda bankacılık sektöründe de çok büyük yenilikler meydana gelmiştir. İnternet bankacılığı adı verilen bu sistem sayesinde oturduğunuz yerden dilediğiniz kadar krediyi tek bir tuş ile halledebilmektesiniz. Onca yolu yürüyüp kuyruklarda işkence çekmek yerine oturduğunuz yerden dilediğiniz bankanın internet sayfasına girerek sanal yollardan dilediğiniz kadar kredi alabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak banka ile görüşerek internet bankacılığı şifresi satın almalısınız ve bu şifre yardımı ile her zaman bankanızdan kredi çekebilirsiniz.

Öyle ki son yıllarda artık internet bankacılığına bile gerek olmaksızın sadece TC kimlik numaranızı söyleyerek de size kredi vermektedir bankalar. Reklamlarda sürekli olarak şu numaraya TC kimlik numaranızı ve istediğiniz kredi miktarını mesaj olarak yolların anında krediniz cebinizde tarzında reklamları sıklıkla görmekteyiz.

Kimi insanlar bu reklamların yalan olduğunu böyle bir şeyin mümkün olamayacağını belirtseler de o reklamlar tamamen gerçek. Siz de dilediğiniz zaman sadece TC kimlik numaranız ile anında ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Kredi almak oldukça karlı bir yöntemdir tacirler için. Tacirler genelde nakit para bulundurmazlar. Ellerindeki servetleri gayrimenkul olarak bulunmaktadır. Bu nedenle de nakit ihtiyaçlarını ellerindeki gayrimenkulleri ipotek göstererek bankalardan kredi çekerek sağlamaktadırlar.

ilginizi çekebilir  Kredi Çıkmayanlara Mucizevi Hizmet

Her yıl ülke nüfusunun artması ile beraber çekilen kredilerin miktarında da artışlar yaşanmaktadır. İnsanların yüzde doksanına yakını mutlaka krediye ihtiyaç duymaktadırlar. Bankalar arasında seçim yapmakta zorlanan insanlar başkalarının yönlendirmeleri ile tercihlerini yaparlar. Bu oldukça yanlış bir uygulamadır. Başkalarının yönlendirmeleri yerine insanların kendilerinin araştırıp en uygun bankayı bulmaları gerekir. Aksi takdirde meydana gelecek olumsuzluklarda suçlayacak kişiler farklı kişiler olacaktır.

Her zaman en doğru olan insanın kendi bildiğidir. Bu nedenle bizzat siz kalkıp tüm bankaların şubelerini dolaşmalısınız ve oradaki yetkililerle ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi karşılıklı olarak münakaşa etmelisiniz. Bu size her açıdan olumlu yansıyacaktır. Hem tüm bankaları bir nebze de olsa tanıma fırsatı elde etmiş olacaksınız hem de insanlar ile bire bir görüşme yaparak onların doğrulukları hakkında tartışılmaz sonuçlara ulaşacaksınız. Kredi ihtiyacı utanılacak bir şey değildir. Her insanın belirli dönemlerde bir miktar krediye ihtiyacı olur.

 

7 YORUMLAR

  1. 10000 tl acil krediye ihtiyacım var ve bunu 12 ayda hiç aksatmadan ödeyebilecek bir gelirim var. Ancak çalıştığım yerde maaşımı elden alıyorum ve bu yüzden bir gelir gösteremiyorum, o yüzden de bankalar kredi vermiyor. Acil geri dönüş yapabilirseniz çok memnun olurum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Furkan Kolman
Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları