Bankalar Dışında Kredi Veren Yerler

4
52

Acil olarak nakde ihtiyacı olan kişilerin nakit bulabilmek için başvuru yaptığı yerlerin başında bankalar gelmektedir. Yakın çevresinden nakit ihtiyacına çözüm bulamayan kişilerin tercih ettiği bankalar, aylık gelirinizi göz önüne alarak sizlere kredi kullandırmaktadırlar. Aylık geliri yeterli olan, kredi taksit ödemelerinde sorun bulunmayan, kredi puanı yüksek ve sicili temiz olan kişilerin bankalardan rahatlıkla kredi alabileceği bu sistemde her şey Bankacılık Kanunu çerçevesinde yürütülmektedir. Fakat kredi için bankalardan olumlu cevap alamayan kişilerin alternatif olarak değerlendirebileceği, kredi imkânı veren kuruluşlar da bulunmaktadır. Bu kuruluşlar yardımı ile bankalara başvurmadan kolaylıkla kredi alabilirsiniz.Acil olarak nakde ihtiyacı olan kişilerin nakit bulabilmek için başvuru yaptığı yerlerin başında bankalar gelmektedir. Yakın çevresinden nakit ihtiyacına çözüm bulamayan kişilerin tercih ettiği bankalar, aylık gelirinizi göz önüne alarak sizlere kredi kullandırmaktadırlar. Aylık geliri yeterli olan, kredi taksit ödemelerinde sorun bulunmayan, kredi puanı yüksek ve sicili temiz olan kişilerin bankalardan rahatlıkla kredi alabileceği bu sistemde her şey Bankacılık Kanunu çerçevesinde yürütülmektedir. Fakat kredi için bankalardan olumlu cevap alamayan kişilerin alternatif olarak değerlendirebileceği, kredi imkânı veren kuruluşlar da bulunmaktadır. Bu kuruluşlar yardımı ile bankalara başvurmadan kolaylıkla kredi alabilirsiniz.

Bankalar Dışında Kredi Veren Kuruluşlar

Bankalar dışında kolay ve hızlı şekilde kredi veren kuruluşları şu şekilde sıralayabiliriz:

-İnşaat Firmaları: Özellikle büyük şehirlerdeki büyük projelerde inşaat firmaları tarafından sağlanan krediler, hem uzun vadede hem de düşük faizle ödeyebilirsiniz. Tamamen karşılıklı sözleşme ile verilen krediler, uygun maliyetli olarak sizlere sunulmaktadır.

-KOSGEB Kredileri: Yeni bir işyeri açacaksanız veya projenize destek arıyorsanız, KOSGEB kredileri ile işletmenize en uygun kredi imkânına kavuşabilirsiniz. Hibe ve destek adı altında verilen bu kredileri, uzun vadelerde ve düşük faizlerle geri ödeyebilirsiniz.

-Meslek Kuruluşları Kredileri: Özel yetki ile kurulmuş bazı meslek grupları üyelerine düşük faizli kredi vererek, üyelerinin nakit ihtiyaçlarını görmektedir. Bu gruplardan bazıları ise; OYAK, Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifleri, POLSAN’ dır.

ilginizi çekebilir  Faturalı Hatta Nakit Kredi Veren Yerler

 -Belli Bir Amaç İçin Verilen Krediler: Tarım Kredi Kooperatifi, Tarım Müdürlükleri gibi bazı devlet kuruluşları belli sektörleri desteklemek için düşük faizli kredi imkanı sunmaktadır.

-Eşya İle Kredi: Günümüzde bazı firmalar; beyaz eşya, cep telefonu, mobilya gibi ürünler üzerinden tüketicilere kredi vererek, müşterilerinin ihtiyaçlarını görmektedirler.

-Senet İle Kredi: Eskiden sadece borç ödeme aracı olarak görülen senetler, günümüzde kredi aracı olarak da kullanılmaktadır. Bu sistemle senet ile araba, senet ile ev gibi birçok kredi imkanı yaratılmış olup, acil paraya ihtiyacı olan kişilerin ihtiyaçları bu şekilde çözülmüştür.

Genel olarak incelendiğinde; tüm bu kredi işlemlerinde kuruluşlar, kredi verebilmek için ya birçok evrak istemektedirler ya da yapılan işlemlerin prosedürü fazla olduğundan kredi talep edenler bu taleplerinden vazgeçmektedirler. Ayrıca bazı finansman kuruluşları da tıpkı bankalar gibi ödeme performansı, icra ve vergi borcu gibi kriterleri göz önüne aldığından bu kuruluşlar aracılığı ile de kredi çekmek zaman zaman zor olabilmektedir.

Kolay Ve Hızlıca Kredi Almak

Acil paraya ihtiyacını var fakat siciliniz bozuk, kredi notunuz düşük ve ödemelerinizde sorun var ise, bankalar aracılığı ile kredi kullanabilmeniz çok zor bir ihtimaldir. Ayrıca diğer finansman kuruluşlarının da kredi çekemiyorsanız, hızlı ve kolay kredi almanın en güvenli yolu kredicikartilir.com’ un sizlere özel olarak sunduğu kredi hizmetleridir. Bu internet sitesi aracılığı ile gelir belgesiz, formalitesiz, hızlı ve kolayca kredi alabilirsiniz.   Siciliniz bozuk olsa da, avukatlık dosyanız olsa da rahatlıkla kredi alabileceğiniz bu sistem ile size en uygun ödeme koşulları ile kredi imkanı bulabilirsiniz. Eğer siz de kolayca kredi almak istiyorsanız, internet sitemiz üzerinden başvuru yaparak hizmetlerimizden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Kredi talebinizin alınması ile sizinle irtibata geçecek olan uzman personelimiz, kredi ihtiyacınızın en iyi şekilde sonuçlanması için başvurunuzu titizlikle inceleyecek ve işlemlerinizi hızlıca tamamlayacaktır.

4 YORUMLAR

  1. 30000 Tl ye acil ihtiyacım var.aylık ödemelerde aksama-gecikme gibi sıkıntılarım yok.Bu parayı dağınık olan 4 bankanın borçlarını kapatarak temin edilecek tek yere ödemek istiyorum.İlgilenirseniz teşekkür ederim.

  2. Merhaba
    ilkönce şöyle belirteyim ,bir firmada Yurtiçi Satış Koordinatörü olarak yaklaşık 7 yedi senedir çalışıyorum,net maaşım 5.350 tl olup hiçbir kesinti bulunmamaktadır ve aylık 2000-2500 tl ödeme yapabilirim,
    Bşuan itibariyle banka skorum 1300 civarında , ancak kasım ayı içerisinde başka bir danışmanlık firmasına başvurmuştum ,kendilerine başvurmadan evvel 11 adet banka başvurum olduğunu söylediler
    siz bu durumum da bile bana istediğim krediyi veya başka bir seçeneği sunarmısınız
    acil geri dönüş yapın lütfen

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.