Salı, Ekim 26, 2021

Bankalar Dışında Kredi Veren Yerler

Bankalar veya diğer finansal kuruluşların en aktif olduğu alanların başında kredi temini gelmektedir. Kredi temelinde elinizde var olmayan ama ihtiyaç duyduğunuz nakit parayı bir finans kuruluşundan belli vade ve ödeme düzeni garantisi karşılığında, faiz ile borçlanmaktır.

Özünde oluşan bu borçlanma işlemi için ise vereceği parayı geri alabilmeyi garanti altına almak isteyen bankalar bazı evraklar talep ederler. Bu evraklar temelde mali durumunuzu gösteren özelliktedir. Kira, maaş, gayrimenkul tarzında edindiğiniz gelirlerin resmi olarak sunulması gerekir. Kredi başvurusunda bulunan birinin kredi onayı alabilmesi için ise bankalar kişinin kredi siciline bakmak zorundadırlar. Sicilinde sorun olanlar için ise bankalar dışında kredi veren yerler çare olmaktadır.

Sicilin Bozuk Olması Ne Demektir?

Bir tüketicinin bankalar ile ilişkisinden doğan tüm işlemler kişinin sicilini oluşturur. Bankalardan çekilen krediler ve ne kadar düzenli ödendiği, kredi kartı borç durumu, haciz veya çek, senet işlemlerinden başlayıp otomatik ödeme talimatlarına kadar uzanan işlemlerin tamamından elde edilen bir ortalama puanlama sizin banka sicilinizin özeti olacaktır. Banka sicilinizin kredi almanızı sağlayacak düzeyde olmaması halinde ise büyük olasılıkla talebiniz olumsuz değerlendirilecektir.

Sicilin Düzeltilmesi Mümkün Müdür?

Bir tüketicinin sicilini düzeltmesi kısa vadede olmasa da uzun vadede kesinlikle mümkündür. Kredi kartı ödemelerini düzenli hale getirmek, otomatik ödemeler tanımlamak, vadesinden önce borç ödemek gibi olumlu hareketler sicilinizin daha iyiye gittiği yönünde değerlendirilecektir. Acil durumda olan ve hemen kredi alması gerekenler için ise bu işlemlerin ortalama 1-2 yıl kadar süreceğini söylemek gerekir. Uzun yılların toplamından oluşan banka sicilinizin yukarı yönlü harekete geçmesi de doğal olarak biraz zaman alacaktır. Bankalardan sicil sebebi ile kredi onayı alamayanlar için farklı yollar da mevcuttur.

Banka Dışında Bir Kurumdan Kredi Almak

Yeni yasalar ve düzenlemeler ışığında bankalar haricinde finans şirketleri de kredi verir hale gelmiştir. Koç Finans, Koç Holding gibi büyük holdingler bu finans şirketlerine örnek verilebilirler. Genel anlamda bu tarz kredilerin araç kredisi üzerinden temin edildiği bilinmektedir. Bu tarz kuruluşlardan talep ettiğiniz krediler konusunda yasal bir sorun yaşamaz ve herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmazsınız.

 • Koç Finans
 • Galericiler
 • Kuyumcular
 • Senetle Kredi veren Yerler
 • Esnaf Kefalet Kooperatifleri
 • Kosgeb
 • OYAK
 • İLKSAN
 • DD Mortgage
 • Beyaz Eşyacılar

Bankalar Dışında Kredi Veren Yerler ve Diğer Kredi Yolları

Bahsedilen şekilde kredi veren kurum ve kuruluşlar haricinde küçük çaplı işletmeler tarafından sağlanan krediler de mevcuttur. Küçük işletmeler ile kast edilen galeri, kuyumcu gibi kendi finans kaynakları ile senet karşılığı kredi temin eden yerler kast edilmektedir. Büyük şirketlerdeki yasal rahatlık bu tarz yerlerde bulunmayacağından dolayı fazlası ile dikkatli olmak gerekir. Güvenilir olup olmadığı konusunda da aynı şekilde belli şüpheler bulunmaktadır.

ilginizi çekebilir  Sicilim Kötü Banka Bana Kredi Vermez Düşüncesi Artık Geçmişte Kaldı!
ilginizi çekebilir  İhtiyaç Kredisi Nedir, Nasıl Alınır ?

Yüksek faiz oranları veya yaptığınız halde yapılmamış kabul edilen ödemeler ile karşı karşıya kalma ihtimaliniz her zaman bulunur. Yasal düzlemde hakkınızı aramak istediğinizde ise elinizde senetleri bulunan kişi hakkını almak isteyecektir. Karşı tarafın yasa dışı bir işlem yaptığının kanıtlaması halinde bile siz de olayın içinde bulunduğunuzdan suçlu konuma düşebilirsiniz. Bu tarz yardımları kabul etmeden önce ciddi şekilde araştırmalar yapmak ve gerekirse kesinlikle bu yollara girmemek gerekir. Düşük miktarda ve parçalı şekilde yasal yerlerden kredi temin edilmesi yoluna gidilebilir.

Acil olarak nakde ihtiyacı olan kişilerin nakit bulabilmek için başvuru yaptığı yerlerin başında bankalar gelmektedir. Yakın çevresinden nakit ihtiyacına çözüm bulamayan kişilerin tercih ettiği bankalar, aylık gelirinizi göz önüne alarak sizlere kredi kullandırmaktadırlar.

Gelir belgesiz veya geliri düşüklere kredi

Aylık geliri yeterli olan, kredi taksit ödemelerinde sorun bulunmayan, kredi puanı yüksek ve sicili temiz olan kişilerin bankalardan rahatlıkla kredi alabileceği bu sistemde her şey Bankacılık Kanunu çerçevesinde yürütülmektedir. Fakat kredi için bankalardan olumlu cevap alamayan kişilerin alternatif olarak değerlendirebileceği, kredi imkânı veren kuruluşlar da bulunmaktadır. Bu kuruluşlar yardımı ile bankalara başvurmadan kolaylıkla kredi alabilirsiniz.Acil olarak nakde ihtiyacı olan kişilerin nakit bulabilmek için başvuru yaptığı yerlerin başında bankalar gelmektedir.

Acil Kredi bulmak

Yakın çevresinden nakit ihtiyacına çözüm bulamayan kişilerin tercih ettiği bankalar, aylık gelirinizi göz önüne alarak sizlere kredi kullandırmaktadırlar. Aylık geliri yeterli olan, kredi taksit ödemelerinde sorun bulunmayan, kredi puanı yüksek ve sicili temiz olan kişilerin bankalardan rahatlıkla kredi alabileceği bu sistemde her şey Bankacılık Kanunu çerçevesinde yürütülmektedir. Fakat kredi için bankalardan olumlu cevap alamayan kişilerin alternatif olarak değerlendirebileceği, kredi imkânı veren kuruluşlar da bulunmaktadır. Bu kuruluşlar yardımı ile bankalara başvurmadan kolaylıkla kredi alabilirsiniz.

Bankalar Dışında Kredi Veren yerler

Bankalar dışında kolay ve hızlı şekilde kredi veren kuruluşları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • İnşaat Firmaları: Özellikle büyük şehirlerdeki büyük projelerde inşaat firmaları tarafından sağlanan krediler, hem uzun vadede hem de düşük faizle ödeyebilirsiniz. Tamamen karşılıklı sözleşme ile verilen krediler, uygun maliyetli olarak sizlere sunulmaktadır.
 • TBank : https://www.tbank.com.tr/default.aspx
 • KOSGEB Kredileri: Yeni bir iş yeri açacaksanız veya projenize destek arıyorsanız, KOSGEB kredileri ile işletmenize en uygun kredi imkânına kavuşabilirsiniz. Hibe ve destek adı altında verilen bu kredileri, uzun vadelerde ve düşük faizlerle geri ödeyebilirsiniz.
 • Meslek Kuruluşları Kredileri: Özel yetki ile kurulmuş bazı meslek grupları üyelerine düşük faizli kredi vererek, üyelerinin nakit ihtiyaçlarını görmektedir. Bu gruplardan bazıları ise; OYAK, Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifleri, POLSAN’ dır.
 • Belli Bir Amaç İçin Verilen Krediler: Tarım Kredi Kooperatifi, Tarım Müdürlükleri gibi bazı devlet kuruluşları belli sektörleri desteklemek için düşük faizli kredi imkanı sunmaktadır.
 • Eşya İle Kredi: Günümüzde bazı firmalar; beyaz eşya, cep telefonu, mobilya gibi ürünler üzerinden tüketicilere kredi vererek, müşterilerinin ihtiyaçlarını görmektedirler.
 • Senet İle Kredi: Eskiden sadece borç ödeme aracı olarak görülen senetler, günümüzde kredi aracı olarak da kullanılmaktadır. Bu sistemle senet ile araba, senet ile ev gibi birçok kredi imkanı yaratılmış olup, acil paraya ihtiyacı olan kişilerin ihtiyaçları bu şekilde çözülmüştür.
ilginizi çekebilir  İhtiyaç Kredisi Nedir, Nasıl Alınır ?
ilginizi çekebilir  Acil Para Lazım Olduğunda Kesin Kredi Teminatı

Genel olarak incelendiğinde; tüm bu kredi işlemlerinde kuruluşlar, kredi verebilmek için ya birçok evrak istemektedirler ya da yapılan işlemlerin prosedürü fazla olduğundan kredi talep edenler bu taleplerinden vazgeçmektedirler. Ayrıca bazı finansman kuruluşları da tıpkı bankalar gibi ödeme performansı, icra ve vergi borcu gibi kriterleri göz önüne aldığından bu kuruluşlar aracılığı ile de kredi çekmek zaman zaman zor olabilmektedir.

Kolay Ve Hızlıca Kredi Almak

Acil paraya ihtiyacını var fakat siciliniz bozuk, kredi notunuz düşük ve ödemelerinizde sorun var ise, bankalar aracılığı ile kredi kullanabilmeniz çok zor bir ihtimaldir. Ayrıca diğer finansman kuruluşlarının da kredi çekemiyorsanız, hızlı ve kolay kredi almanın en güvenli yolu kredibir.com’ un sizlere özel olarak sunduğu kredi hizmetleridir. Bu internet sitesi aracılığı ile gelir belgesiz, formalitesiz, hızlı ve kolayca kredi alabilirsiniz. Siciliniz bozuk olsa da, avukatlık dosyanız olsa da rahatlıkla kredi alabileceğiniz bu sistem ile size en uygun ödeme koşulları ile kredi imkanı bulabilirsiniz. Eğer siz de kolayca kredi almak istiyorsanız, internet sitemiz üzerinden başvuru yaparak hizmetlerimizden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Kredi talebinizin alınması ile sizinle irtibata geçecek olan uzman personelimiz, kredi ihtiyacınızın en iyi şekilde sonuçlanması için başvurunuzu titizlikle inceleyecek ve işlemlerinizi hızlıca tamamlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları