Çarşamba, Aralık 8, 2021

Bireysel Kredi Veren İkrazatçılar

İnsanlar hayat şartlarının zorluğu ve geçim sıkıntısı yaşaması nedeni ile borçlanmaktadır. Bu borçlanma farklı şekillerde olabilmektedir. Bazı insanlar yakınlarından ya da tanıdıklarından borç para ya da döviz alırken birçok insan ise bankalardan borçlanmaktadır. Bankalar insanlar için borçlanma yönteminin en çok kullanıldığı şirketlerdir. Kredi vererek müşterilerinden belli bir faiz karşılığında parayı geri alan bankalar bugün birçok kişinin borçlanma tercihidir.

Bankalar dışında ödünç verme işlemleri için yasal olarak kurulan ikrazatçılar vardır. Bu ikrazatçılar Hazine Müsteşarlığından izin alınarak kurulmakta ve insanlara faiz karşılığında para temin etmektedir. İkrazatçılar bu para verme işlemi karşılığında ipotek ya da başka bir teminat, senet ve ya çek almaktadır.

Günümüzde sayıları 28 olan ikrazatçılara 1998 yılından bu yana herhangi bir ikrazatçıya ruhsat verilmemiştir. İkrazatçılar bu işlemi yasal olarak ve izinli şekilde yapmaktadır. Bu işi yasal olmadan yapanlara ise tefeci denilmektedir. İkrazatçılar bankalardan farklı olarak gelir belgesi talep etmeden bu işlemi gerçekleştirebilmektedir.

İnsanların nakit ihtiyaçlarını karşılamakta en kolay başvurdukları kredi yöntemi genellikle bankalardan ve bazı durumlarda ikrazatçılardan yapılmaktadır. İkrazatçılar şu anda 28 şirket olarak faaliyet göstermekte ve ipotek, çek, senet ve ya teminat karşılığı insanlara faiz ile borç para vermektedir. İnsanlar günün geçim şartlarında borçlanmakta ve bu borçlanma yöntemi ile ya borçlarını ödemekte ya da kendilerine mal varlığı edinmekte.

Bireysel Kredi Veren İkrazatçıların Şartları

Bunun için genellikle bankaları tercih eden kişilerin yanı sıra ikrazatçıları da tercih eden vatandaşların sayısı da az değildir. İkrazatçılar bazen bankalardan daha uygun fiyatlar ile kredi seçenekleri sunmaktadır. Bireysel kredi veren ikrazatçılar bunun karşılığında belli garantiler istemektedir doğal olarak. Bireysel kredi veren ikrazatçılar verdikleri krediler karşılığında çek, senet, ipotek ya da belli rehinler istemektedir.

ilginizi çekebilir  Kredi Çıkartılır

Borç Para veren tefeciler

İkrazatçılar insanların faizci ve tefecilere yönelmemesi için devlet gözetiminde ve devletin izni ile açılan faizli para temin eden firmalardır. Günümüzde çok yaygın kullanılmasa bile halen varlığını devam ettiren ikrazatçılar insanlara gelir belgesiz ve ya kefilsiz kredi alma seçeneği sunması nedeni ile birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Bazı bankaların gelir belgesi ve kefil istemesi ile insanlar ikrazatçılara yönelebilmektedir.

En kolay kredi nasıl çekilir?

İnsanların bu şekilde kredi edinebilme imkânı yakalaması onlara rahat kredi alma fırsatını sunmaktadır. Bireysel kredi veren ikrazatçılar günümüzde 28 adet bulunmaktadır. Hazine Müsteşarlığı tarafından izin verilerek açılan ikrazatçılar insanların tefecilere yönelmemesi için devlet tarafından izin karşılığında açılmaktadır. 1998 yılından bu yana ikrazatçılara izin verilmemekte ise de günümüzde 28 adet ikrazatçı faaliyetlerine devam ederek insanlara kredi ve borç para hizmeti sunmaktadır.

Bireysel kredi veren ikrazatçılar insanların nakit ihtiyaçlarına çare olmaktadır. İkrazatçıların sayısı artması artık mümkün olmasa da sayıları 28 olan ikrazatçılar halen faaliyet göstermektedir. Bireysel kredi veren ikrazatçılar ihtiyacı olanlar için uygun fiyatlar ile kredi imkânı sunmaktadır.

13 YORUMLAR

  1. Hazırda devam eden bir işimiz var ve bu işi büyütmek istiyoruz bunun için de 50.000 tl ye ihtiyacımız var detaylı görüşme için dönüşyapılmasını rica ediyorum.

  2. 3000 tl ye ihtiyacım vardır kara listede olduğum için kredi cekemiyom ondan bankalara da borcum yoktur sadece 100 tl kredi kart borcum var o yuzden sicilim bozuk olduğundan alamıyon onun için ödemeler için

  3. Selam ankara da memurum, 4000 tl maaşımda haciz yoktur ama kkb notum düşüktür.Üç bankaya toplamda aylık 1000 tl kredi, iki bankayada toplamda 5000 tl kart borcum var. Acil 5000 veya 20-25000 tl ihtiyacım var. Aylık enaz 1000 tl verebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim

  4. ACİL 10000 TL krediye ihtiyacım va r, emekli çalışanım kkb puanım düşük ,kara listede değilim ama kkb den dolayı kredi alamıyorum.Yardımlarınıza ihtiyacım var. Teşekkür ederim şimdiden

  5. İs kurmak icin 125 bin lira lazim yardimci olursaniz karşılıksız bırakmam herseyim hazir sadece nakitle ise basliyacagim uzun vade istemiyorum iki ayda geriye odeyecegim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Furkan Kolman
Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları