Cuma, Ocak 28, 2022

Bloke Teminatlı Kredi Kartı veren Bankalar

güncellendi: Cansu Ciğerli

Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar size, kredi notunuz düşük olması sebebiyle mevduat blokesi teminatı vererek alabileceğiniz kredi kartıdır. Bu kredi kartına sahip olmak için bankadan mevduat hesabı açtırmanız gerekir. Tüm kredi kartlarında olduğu gibi bloke güvenceli kredi kartlarında da taksitli alışveriş yapabilir, tükettikçe puan kazanabilirsiniz. Kredi kartı alabilmek için kredi notunuz yeterince iyi değilse emin bir ölçü nakit parayı bankaya ipotek ettireceğiniz bloke güvenceli kredi kartı seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

Blokeli Kredi Kartı

Bloke kredi kartı, sıradan kredi kartlarıyla eş bir müracaat sürecine sahip değildir. İnternet üzerinden ya da telefondan müracaat yapılamaz. Bloke güvenceli kredi kartı için bankaya giderek, baş başa görüşme yapmanız ehemmiyetlidir. Bu görüşme pozitif sonuçlandığı takdirde bloke verilecek meblağ tanımlanabilir ve kredi kartı limitiniz de buna göre şekillenir. Ödentisiz kredi kartı alternatifleri son zamanlarda oldukça popüler hale geldi.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Kartı Veren Bankalar

Bloke güvenceli kredi kartı, yapısı gereği bankalar açısından en tehlikeli grupta yer alan şahısları alıcıları yapmaları anlamına geliyor. Bunun için bloke güvenceli kredi kartı veren bankalar, bu mahsullerine reklam yaparak çok ön tasarıya çıkarmıyor veya yarıyıl olarak durdurabiliyor.

Bunun için bloke güvenceli kredi kartı edinmek istediğiniz yarıyılda bankaların çağrı merkezleri veya şubeleri üzerinden bilgi alınması ehemmiyetlidir. Öte yandan son yarıyılda bloke güvenceli kredi kartı ile en öne çıkan banka Kuveyt Türk’tür. Bunun yanında yarıyıl olarak TEB ve Ziraat Bankası da bloke güvenceli kredi kartı mahsulünü etkin edebiliyor. Kredi notu düşüklere kredi kartı veren bankalar hakkında biraz daha bilgi sahibi olduğunuz kanaatindeyiz.

Teminatlı Kredi Kartı

Teminatlı kredi kartı, kart almadan evvel bankaya bir mevduat blokesi teminatı vererek bir mevduat hesabı açtırarak alınabilen kredi kartı cinsidir. Müracaat safhası her ne kadar farklı olsa da kullanım açısından değişik kredi kartlarından bir farkı yoktur. Diğer tüm kredi kartlarında meydana geldiği gibi blokeli kredi kartıyla da taksitli alışveriş yapılabilir ve puan kazanılabilir.

ilginizi çekebilir  Sicili Bozuk Olana Kredi

Bloke Teminatlı Kredi Kartı neden tercih edilir?

Daha evvel kredi ve kredi kartı meseleleri sebebiyle yönetimsel veya kanuni takip yaşanmış, ancak sonrasında borçların kapatılmasına karşın yeni kredi kartı müracaatı onaylanmıyorsa bloke güvenceli kredi kartına müracaatı yapılabilir. Zira kredi anekdotunu yükseltmek için en tesirli usul faal olarak kredi kartı kullanmaktır. Mevcutta bir kredi kartı olmayan ve ismine kredi kartı onaylanmayan bireyler için blokeli bir kredi kartı iyi bir seçenek olabilir. Teminatlı kredi kartına neden ihtiyaç duyulur sorunun cevabı da verilmiş oldu.

Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı Veren Bankalar

Kara listede olan bireylerin bankalardan kredi ve kredi kartı alabilmesi için bazı şartları reelleştirmesi gerekir. Bu şartları alttaki biçimde söyleyebiliriz;

• İlk olarak kredi notunuzu yükseltemeye bir an önce başlamalısınız. Bunun için bankalarla olan ilişkilerinizi düzeltmeniz ve bankalara artık ödeme yapabildiğinizi ispatlamanız gerekir. Bankalardan vadeli hesap açtırarak artık paranız olduğunu kanıtlayabilirsiniz. Vadesiz hesap açtırıp bu hesaba otomatik ödeme isteği de verebilir ve bunları tam zamanlı olarak ödeyerek, artık ödemelerinizi düzenli olarak yapabildiğinizi ispatlayabilirsiniz. Bankalardan BES gibi yatırım mahsulleri satın alabilir ve kredi notunuzu attırabilirsiniz.

• Kredi notunuzun artması ile beraber kredi ya da kredi kartı alabilmeniz için aylık kazancınızın olduğunu da ispatlamanız gerekir. Ücretli olarak çalışıyorsanız, firma kazançlarınız varsa, emekli ücretiniz varsa, faiz kazançlarınız varsa ya da kira kazancınız varsa, bu kazançlarınızı salt bir evrak ile ispatlamalısınız.

Sicili bozuk olana bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar ise aşağıdaki gibidir;

 • Aktifbank
 • Kuveyt Türk ( En kolay kredi kartı veren banka)
 • ING Bank
 • Finansbank
 • Fibabank
 • Türkiye Finans

 

kredi teminat blokeli

Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı almak istiyorum, acil kredi kartı gerekli diye araştırma yapanlara özel olarak bu araştırma yapılmıştır. Sizde altta yer alan en hızlı kredi kartı veren bankalar listesini araştırarak hemen online müracaatınızı yapabilir ve kredi kartınızı alabilirsiniz.

ilginizi çekebilir  Banka Hesabına Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır?

Öncelikle şunu da belirtelim; Şayet bir bankanın ücret alıcısıysanız o bankadan kart müracaatı yapmanız daha avantajlı olacaktır. Ya da daha evvel mahsullerini kullandığınız kredi, banka kartı vs. bankadan kredi kartı müracaatı yaparak daha hızlı onay sürecine tabi olabilirsiniz.

Kredi kartı almak, evvelki senelerde talih işi olarak bakılsa da günümüzde pek çok kriter göz önünde bulundurulmalıdır. Kolay kredi kartı veren bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Akbank Axess Kredi Kartı
 • Halkbank Paraf Kredi Kartı
 • Denizbank Bonus Kart
 • Garanti Bonus Kredi Kartı
 • Kuveyt Türk Sağlam Kart

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Furkan Kolman
Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları