Pazar, Mayıs 16, 2021

Borç Para Nasıl Alınıyor

Nakit para ihtiyacı olan kişilerin sıklıkla başvuru yaptığı yerlerden biri olan bankalar, her zaman müşterilerinin kredi başvurularına olumlu cevap vermiyorlar. Gerek kredi puanının düşük olması gerek geçmiş kredi ödeme performansının düzenli olmaması gibi sebeplerle reddedilen kredi başvuruları, borç para arayan kişileri zor durumda bırakabiliyor. Bu sebeple acil nakde ihtiyacı olan kişiler ihtiyaçlarını göremediğinden ya zor duruma düşüyor ya da uygun olmayan yöntemlerle para arayabiliyorlar. Mağdur olan kişiler moral olarak çöküyor ve dünyaya daha karamsar bakabiliyorlar.

Bu sebeple kişinin ihtiyacını göremeyip, borç para bulamaması sadece bireysel olarak değil toplumsal olarak da tüm insanları etkilemektedir. Ayrıca bu sebeple yasal olmayan yöntemlerle tefecilerden alınan paralar, yüksek faiz sebebiyle daha sonra insanların canını sıkabilmektedir. Borç para veriyorum diye insanlara yardım vaadiyle para bulan bu kişilerden alınacak paralar sizi zor durumda bırakabilir. İnsanların acil para bulmak için denedikleri birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler çoğu zaman başarılı olsa da gerek kredi talebinin acil olması gerekse meşakkatli bir işlem olması sebebiyle yetersiz kalabilmektedir.

Acil Borç Para Bulma Yöntemleri

Acil paraya ihtiyacı olan kişilerin sıklıkla kullandığı para bulma yöntemlerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:

-Borç para temin edebilmek için öncelikle yakın çevrenizden aramaya başlayabilirsiniz. Çünkü akrabalarınızdan bulabileceğiniz para her zaman güvenlidir, faiz içermez.

-Bankalardan gelirinize göre aylık taksitle kredi alabilirsiniz. Aylık taksitinizin gelirinize yetersiz gelmesi halinde, yapılandırma yaparak daha uzun vadelerde kredi alabilirsiniz. Ayrıca diğer banka borçlarınızı başka bankaya taşıyarak kendinize limit oluşturabilirsiniz.

-Kredi kartı veya avans hesaplarınızdan nakit para çekebilir, taksit taksit ödeyebilirsiniz. Limitiniz yoksa bankalardan limit açtırabilirsiniz.

ilginizi çekebilir  Senetle Borç Para Verilir?

-Kullanmadığınız eşyaları satıp nakde çevirebilirsiniz. Evinizde yer kaplayan, manevi değeri olmayan ve hiç kullanmadığınız eşyaları satarak kısa vadeli nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

-İkinci bir işte çalışarak kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz. Böylelikle borç para almak zorunda kalmazsınız. Küçük de olsa ek bir işte çalışmak, giderlerinizi karşılamaya yardımcı olacağından, vaktiniz varsa ek işte çalışmayı düşünebilirsiniz.

-Bazı şirketler sattıkları mal karşılığı size kredi kullandırarak ihtiyaçlarınızı görmektedir. Bu şekilde mobilya, beyaz eşya gibi sektörlerde alacağınız ürünü satarak anında nakit para imkânı sağlayabilirsiniz.

ilginizi çekebilir  Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır ?

-Son olarak, acil para bulabileceğiniz diğer bir yöntem ise senetle kredidir. Ülkemizde son zamanlarda çok sık kullanılmaya başlayan bu yöntemle borç verilir, borç para veriyorum gibi etrafta çığırtkanlık yapan tefecilere gitmeden kolayca kredi sahibi olabilirsiniz. Senetle kredi alma, güvenli kişilerden yapıldığı zaman size çok faydalı olabilecektir.

Senetle Borç Para Almak

Son zamanlarda bankalarda açık takip hesabı olan kişilerin sıklıkla tercih ettiği yöntemlerden biri senetle borç para yöntemidir. Bu yolla başka türlü kredi alma imkânı bulamayan kişiler senetle daha uzun vadelerde kredi alma imkânına kavuşmaktadırlar. Ayrıca senetle kredi almanın, bankadan kredi almaktan daha avantajlı olduğu noktalar da vardır. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

-Senetle kredi, daha uzun vadelerde ve daha yüksek tutarlarda olabilmektedir. Fakat bankadan alacağınız kredi maaşınızın belli bir kısmı kadardır.

blank
Senetle Borç Para Almak

-Senet karşılığı aldığınız kredi, borç para gibi değerlendirilmekte olduğundan, her şey usulüne uygun, karşılıklı güvenle yapılırsa senet vadesi boyunca bir sorunla karşılaşmazsınız.

-Senetle aldığınız kredi ile banka sicilinizi temizleme imkânınız olduğundan, ilerleyen zamanlarda bankalardan yapacağınız kredi başvurularında olumsuz cevap alma olasılığınız çok düşük olacaktır. Ayrıca tüm borçlarınızı bu parayla kapatıp, sicilinizi temizleyebilirsiniz.

ilginizi çekebilir  Taşıt Kredisi Nasıl Alınır, Almak İçin Neler Gerekir ?

-Senet imzalayarak aldığınız borç para, bankaların sisteminde görünmediğinden bankalardan her zaman rahatlıkla kredi alabilirsiniz.

-Bu sektörde faaliyet veren kredicikartilir.com adlı kuruluş da sizleri, verdiği hizmetlerle borç para arama derdinden kurtarıyor. Sicili kötü olan, kredi puanı düşük olan, hakkında yasal takip işlemi başlatılmış olan kişilere sağladığı kredi imkânları ile zor durumda olanların her zaman yanında olan bu kuruluş, kredi ihtiyaçlarınız da her zaman yanınızda.

Sicili Bozuk Olana Kredi İmkânı

Ülkemizde faaliyet gösteren bankalar, Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan KKB sistemini kullandığından kredi başvurusu olan kişileri öncelikle bu kayıtlara göre değerlendirmektedir. Böylece KKB’ de açık takip hesaplarınızın olması, varlık yönetim şirketlerin devredilmiş borçlarınızın olması, kredi ödeme performansınızın düşük olması gibi sebeplerle kredi başvurunuz bankalar tarafından reddedilebilmektedir. Bu alanda finansal danışmanlık yapan kredicikartilir.com, sizlere kredi puanınızın yükseltilmesi, bankalardan kredi çıkartılması gibi konularda destek olarak finansal hayatınızı düzene koymak için yardımcı olmaktadır.

ilginizi çekebilir  Kredi Veren Banka Olur Da Kredi Veren Şahıs Olmaz Mı?

Siz de finansal konularda destek almak, kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız hemen internet sitesi üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Hizmetlerimizden memnun olan 1000’i aşkın müşterimiz gibi borç para bulma, kredi danışmanlığı hizmetlerimizle her zaman sizlerin yanındayız. İnternet sitemiz üzerinden yapacağınız başvurularınız uzman ekiplerimiz tarafından titizlikle incelenmektedir. Başvurunuzu en hızlı ve en güvenilir şekilde değerlendiren ekibimiz, değerlendirme sırasında size telefonla ulaşarak talebinizle ilgili detaylı bilgi alacaktır. Siz de en uygun, en hızlı şekilde kredi almak istiyorsanız, hemen web sitemizi ziyaret edebilir, kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

6 YORUMLAR

  1. EMEKLİYİM,2200 NET+ 2000 LİRA işletme gelirim olup ,acil olarak 15.000 liraya ihtiyacım var, bu hususta kısa süre içinde bilgi verilebilirse memnun olurum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Avatar
Furkan Kolman
Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları