Cuma, Ocak 28, 2022

Krediye İhtiyacınız Var Ama Maaş Çizelgeniz Mi Yok

güncellendi: Cansu Ciğerli

Yeni adıyla kredi, eski adıyla da karşılığının katlanarak ödenilen borç, doğal olarak bireylerin mutlaka gerek duydukları bir yaşam hakkıdır. Ancak çeşitli nedenlerden kaynaklanarak kimi insanlar bu haktan ne yazık ki yararlanamamaktadır. Bu yararlanamayanlar arasında olanlardan bazıları da geliri olup da bir kuruma bağımlı olmadan çalışan kimseler, yasal gerekçelerle men cezasına çarptırılmış bireyler, sosyal sağlık kurumuna bağlı olmayan bireyler gibi birtakım insan kümeleridir. O zaman bu insanların yapmaları gerekense sürekli filmlerde konu edildiği üzere hırsızlık olaylarına karışarak banka soymaları ya da rehin almaları gibi hayali senaryolar değildir. Elbette ki her derdin devası olduğu gibi bu derdin de devası bulunmaktadır. Bu derdin devası da bordrosuz kredi imkânı sunan birimlere ulaşmaktan geçmektedir.

Kredinin herkes için şart olduğunu ifade etmiştik ve bunu destekleyen borç yiğidin kamçısıdır sözünden de hareketle mutlaka herkes birbirlerine karşı bir borçlanma içerisinde bulunmaktadırlar. Kredinin alınması için mutlaka bir banka şart değildir. Günümüzde borç tahsilatı o denli genişlemiştir ki bireysel olarak da çeşitli iş adamları, bankerler, finansörler insanların ihtiyaçlarına karşılık verebilecek yeterlilikte kredi tahsilatında bulunmaktadırlar.

Bunlar bu kadarıyla da kalmazlar aynı zamanda bankaların kredi talebinde olmasını zaruri kıldıkları bir kısım evrakları da krediyi alacak kimseden muaf tutarak işin hızlı biçimde yürümesini gerçekleştirmiş olurlar. Bordro, maaşın gösterimini gerçekleştiren ve o kişinin bir kuruma bağlılığını ispatlayan resmi evrak niteliğini taşır. Ancak yukarıda sözü edilen finansörler, kredi olanağı sunacakları taliplerinden bordro istemezler ve bordrosuz kredi hizmeti ile böylece onları belli bir koşullanma içerisine sokmamış olurlar. Yanı sıra dosya masrafları, noter işlemlerinden doğan ek giderler, kefil bulundurma şartı zorunluluklarını da izole ederek taliplerinin gereksinimlerine en hızlı ve en kolay karşılama amacını güderler.

ilginizi çekebilir  Çok Acil Para Lazım Diyenler Dikkat!

Bordrosuz kredi anlayışıyla hizmet veren bu insanlar, uygun faiz oranlarıyla kişiyle akdedilen son ödeme tarihinde yeniden borcun ödenmesini isterler, üstelik sizlerden bunun için sadece buradan  ulaşarak ilgili kredi talep formunu doldurmanızı isterler. Bunun dışında başka bir şeye sizi dâhil etmeden işlemi hızlıca gerçekleştirirler.

1 Yorum

  1. Ben 1966 doğumlu olup,İstanbul da ikamet eden bir emekliyim.Bankanın bana kredi verememesinin tek nedeni,daha önce ki vergi borcumdan kaynaklı olan icra.Kredim onaylanıyor,fakat icradan dolayı yeni bir hesap oluşturamıyorlar.
    Benim 36 ay vadeli,20.000.Tl paraya ihtiyacım var,bu konuyla alakalı dönüş yaparsanız sevinirim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Furkan Kolman
Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları