Cuma, Ocak 28, 2022

Çalışmayana Kefilsiz Kredi

güncellendi: Furkan Kolman

Eski zamanlarda kredi almak güç oldukça güçtü. İnsanların ihtiyaçları olduğu halde herkese verilmez ve belirli yüksek geliri olan kişilere verilir ve ödeme güçlüğü yaşanmasın diye bankalar kendilerini garantiye almaktaydılar. Şimdi ise günümüzde kredi almak kolaylaştırdı gibi kişiye uygun koşullarda ödeme planları yapıldığında rahat bir şekilde kredisini ihtiyaç kredisi olarak çekebiliyor ve uygun koşullarda ödeme planı yapılıyor.

Özellikle sadece çalışanlara başvurabilirlerdi, üstelik geriye dönük bir yıl sigorta şartı aranmaktaydı ama artık öyle olmamakla beraber çalışmayana kefilsiz kredi ile ev hanımlarına ve işsiz kişilere de artık kredi alma fırsatı vermişlerdir. Kredi bankacılarda yine ihtiyaç kredisi altında değerlenmektedir. Gelir belgesi olmaksızın kredi alabilmek vatandaşlar için oldukça büyük bir ihtiyaç olmuştur.

Ev hanımları bu talepler doğrultusunda çok rahat kredi alabileceklerdir. Her bankanın kendine özel prosedürleri olduğu için her banka olmamaktadır. Belirli bankalar vermektedir. Ama kredi alabilmek için işsiz iseniz üzerinizde başka kredi olmaması şartı ile alabilirsiniz. Sadece bir kredi alabiliyorsunuz başka kredi başvurularınız olumsuz sonuçlanmaktadır. Ancak borcu bitirdiğiniz takdirde yeni başvurular yapabilirsiniz.

Kefilsiz Kredi Nasıl Alınır

Ancak kredi kartı kullanıyor ve kullanımları düzenli ödemeleri düzenli ise de çok rahat bir şekilde kredi alabilirler düzenli ödenen borçlar çok önemlidir. Çalışmayana kefilsiz kredi almak kolaydır. Geçmişe dönük kırmızıya düşmemiş ve sicili temiz şartı ile alabilirler. Çalışmayan insanların ek gelirleri veya ev hanımlarının eşlerinden aldığı destek ile devamlı ve düzenli ödemeleri olmaktadır. Düzenli ödenen her borcun muhakkak bir artısı olmaktadır.

Başka bir açıdan bakacak olursan aslında önemli olan bankaların güvenidir. Bankaların güvenini kazanmak önemli olan husustur. Bankaların güveni olduğu Zamanlarda istenilen kredi başvurusu yapılabilir ve istenildiği kadar çekilebilir. Kredi borcu zor ve meşakkatli bir ödemesi olan sırta binen bir borç olmakla beraber kendinize ve gelirinize güveniyorsanız çekmeniz oldukça kolay olacak ve rahatlatacaktır.

ilginizi çekebilir  Para İhtiyacının Dert Olmaması Bizce Mümkün

Çalışmayana kefilsiz kredi alabilmek için düzen hususu şarttır. Düzenli bir ödeme planı çıkarıldığında gecikmeye girmeden ödeme planına uyarak ödeme yapmak her zaman iyidir. Eğer ödeme gününde ödeme yapamadınız ve ayarlayamadınız ise maksimum bankanın tanıdığı üç gün süre vardır. O süreyi de aşarsanız eğer size gecikme faizi uygular ve gecikmeye girmeye başlarsınız. Ödeme günü maaşın geldiği tarih ya da düzenli para gelen güne denk olması yararınıza olacak ve size fayda sağlayacaktır.

Çalışmayana kefilsiz kredi kefil isteyen bankalardan almak oldukça zordur. Çünkü birilerinden bir şeyler istemek kendinizle beraber başkasını da borç altına sokmuş oluyorsunuz ve kefil bulmak artık oldukça zordur günümüzde. Olduktan sonra da yine çeşitli zorlukları vardır. Çünkü parayı alan kişi ödememe ihtimaline karşı kefil ödüyor parayı. O yüzden kendinizle beraber başkasını da zan altına almadan en iyisi kefilsiz kredi başvurusudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Furkan Kolman
Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları