Salı, Ekim 26, 2021

EFT Saatleri

EFT saatleri 2021 yılında değişti mi? işte güncel EFT ve Havale saatleri… Teknolojinin her geçen gün daha çok gelişmesi günlük hayatı da oldukça kolaylaştırmaktadır. Bu gelişmelerin en çok yakından takip edildiği ve uygulandığı alanlardan olan bankacılık sektörü de çoğu işlemini mobil bankacılığa taşıyarak bu uyumu göstermektedir. Para gönderme işlemleri olan havale ve eft işlemleri de banka şubelerinin yanı sıra mobil olarak da yapılmaktadır. Para gönderme işlemleri ile ilgili en çok merak edilen sorular EFT (Elektronik Fon Transferi) saatleri, havale eft saatleri, ziraat eft saatleri gibi konular oluyor. Tüm detayları yazımızda derledik.

          2021 Bankaların Güncel EFT Saatleri

   Akbank                   09:00 – 17:00

  Alternatif Bank     09:00 – 17:00

   Albaraka Türk         09:00 – 17:00

Anadolu Bank          08:00 – 17:15

Burgan Bank          09:00 – 16:30

Denizbank          08:00 – 16:30

Qnb Finansbank        09:00 – 17:00

Garanti         09:00 – 17:15

Halkbank          08:00 – 17:00

HSBC            09:00 – 17:00

İNG           08:30 – 17:15

Kuveyt Türk          09:00 – 17:20

ODEABANK           08:30 – 17:00

Şekerbank             09:00 – 17:15

TEB            08:00 – 17:00

İCBC (Çin Endüstri ve Ticaret Bankası)           08:30 – 17:00

Türkiye Finans           09:00 – 17:15

İş Bankası          09:00 – 17:00

Vakıfbank            09:00 – 17:15

Yapı Kredi             09:00 – 16:45

ilginizi çekebilir  Kredi Çekemiyorum Acil Kredi Lazım

Ziraat Bankası           09:00 – 17:00

✔️Ziraat Bankası EFT Saatleri

Artık para gönderme işlemleri için bankaya gitmeye gerek yok. Herkes oturduğu yerden elindeki cep telefonu ile cep şubesine girerek eft ve havale yöntemleri ile para gönderebilirler. Halkbank eft saatleri, ziraat eft saatleri ve genel olarak eft süreleri bazı durumlarda farklılık gösteriyor. Hafta içi eft ve havale saatleri ve hafta sonu eft havale işlemleri hakkındaki detaylı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

ilginizi çekebilir  Banka Borcu Zaman Aşımı Süresi

09:00 ve 17:00 arasındadır. Genellikle Ziraat Bankası EFT işlemi 20 Dakika sürmektedir.

EFT Nedir?

Bireyler ve kurumlar arasında para gönderme işlemi olan EFT (Elektronik Fon Transferi) hem bankadan hem de mobil işlem olarak Cepbank üzerinden de yapılmaktadır. EFT işlemlerinde gönderen bilgileri, banka, alıcı bankası ve alıcı bilgileri yer alır. Para göndereceğiniz kişinin IBAN numarasını bilmeniz gerekmektedir. EFT ücretli bir işlemdir, bankasına göre EFT ücreti değişiklik gösterir.

✔️TEB ve Halkbank EFT İşlem Saatleri

Farklı banka hesapları arasında yapılan para gönderme işlemi EFT, hafta sonları ve resmi tatiller dışında hafta içi gün gerçekleştirilmektedir. Teb eft saatleri, Halkbank eft saatleri, ziraat eft ve genel olarak süre konusunda verilecek yanıt, saat 08:00 – 17:00 arasıdır. Bu saatler dışında yapılan online EFT işlemleri sonraki gün yapılmak üzere beklemeye alınacaktır.

Havale İşlemi Nedir?

Banka hesapları üzerinden kişisel ya da kurumsal olarak para göndermenin bir diğer yolu ise havale ile para göndermedir.

EFT işlemi farklı banka hesapları arasında yapılırken havale işlemi aynı bankanın farklı hesapları arasında yapılmaktadır. Bu para gönderme yönteminde farklı bir bankaya transfer söz konusu olmadığı için para gönderme işlemi hem daha hızlı hem de daha az masraflı olur. Para göndereceğiniz işinin ister IBAN ister hesap numarasını girebilirsiniz.

Havale Ücreti Ne Kadar?

Bankalar arası bir para transferi yöntemi olan havale ile para gönderme yöntemini haftanın yedi günü ve günün 24 saati gerçekleştirebilirsiniz. Elinizin altındaki mobil cep bank uygulaması bu işlem için yeterlidir. Havale işlem ücreti gönderilen paranın miktarına göre değişir. Yüz TL’ye ayrı 250 TL’ye ayrı Bin TL’ye kadar olan miktara ayrı havale ücreti ödersiniz. Ayrıca PTT şubesinden yapılan havale işlemi ile cep bank üzerinden yapılan havale işlemine ödenen para da ayrıdır.

ilginizi çekebilir  Kredi Erken Kapama Ara Ödeme Hesaplama

 Havale ile Para Gönderme Saatleri

Havale ile para gönderme işlemleri aynı banka hesapları arasında olduğu için müşteriye kolaylık sağlayan bir uygulamadır. Günün her saatinde hafta içi ve hafta sonu fark etmeksizin havale işlemlerinizi online mobil bankacılık üzerinden yapabilirsiniz.

ilginizi çekebilir  Kredi Çekemiyorum Acil Kredi Lazım

Banka şubelerinden fiziki olarak havale işlemlerinizi ise hafta içi mesai saatleri içerisinde gerçekleştirmeniz mümkündür.

EFT ile Havale Arasındaki Farklar Nelerdir?

Eğer hesabınızdan ya da elinizdeki nakit paradan bir para gönderme işlemi yapmak isterseniz bunun iki yöntemi vardır, EFT ile para gönderme ve havale ile para gönderme. Bu iki işlemi de iki farklı yerden yapmak mümkündür; PTT şubeleri ya da banka şubelerinden ve online olarak cep bankanız üzerinden.

En çok merak edilen konulardan birisi de EFT ile havale arasındaki farktır. EFT ile havale arasında ne farklar var? EFT nedir hangi şartlarda EFT ile para gönderilir? Havale nedir, havale gönderme ücreti ne kadardır? Tüm bu soruların yanıtını yazımızda sizin için derledik.

İşte Elektronik Fon Transferi (EFT) ile havale arasındaki farklar;

  • EFT işlemi farklı bankalar arası para gönderme işlemidir. Havale işlemi ise tek bir bankanın farklı hesapları arasında yapılmaktadır.
  • EFT işlemi farklı banka şubeleri arasında gerçekleştiği için havale işlemini oranla daha geç ve belli saatler arasında gerçekleşir.
  • EFT ile para gönderme ücreti, havale ile para gönderme ücretine göre biraz daha fazladır.
  • EFT işlemleri hafta içi mesai saatleri içerisinde gerçekleşirken, havale işlemleri haftanın ve günün her saatinde yapılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki İçerikSegem
Sonraki İçerikForeks Canlı Borsa
Cansu Ciğerli
KrediBir Editör Şefi. Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları