Salı, Ekim 26, 2021

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Artık herkes cüzdanın da ya da cebinde bir kredi kartı kullanarak gezmeye başladı. Bunun en büyük sebebi nakit taşımanın güvensizliğine nazaran kredi kartlarının kullanımının güvenli bir seviye ulaşması etkin rol oynamıştır. Kredi kartı şifreli çip uygulaması ile oldukça güvenli hale geldi. Üstelik nakit paranızın yetişmediği durumlarda imdada yetişen kredi kartları her türlü ihtiyaç için kullanılabiliyor ve her türlü işletme kredi kartı ile ödemeyi artık kabul ediyor. Bu sebeple insanlar ceplerinde kendilerini güvende hissetmek için kredi kartı taşımak istiyor. Bu sebeple en kolay kredi kartı veren bankalar incelememiz altına girdi.

Kredi Kartı Almak İçin Kredi Notu Ne Kadar Olmalı?

Kredi kartı başvurularında bankalar inceleme yaparken mutlaka kredi notunu göz önünde bulundurur. Çünkü kredi kartı ile banka müşterisine limitli seviyede de olsa borç vermiş olur. Bu sebeple kredi kartı başvurularında bankalar müşterilerinde yaklaşık 1200 kredi notu arar. Kredi notu düşük olanlarda da kimi durumlar göz önüne alınarak yine onay gelebilir. Örnek olarak 900 kredi notu olan bir vatandaşın son üç aylık para hesaplarına ve ödemelerine bakarak banka inisiyatif kullanıp kişinin kredi kartı başvurusuna onay verebilir.

Kredi Kartı Başvurum Onaylanmazsa Ne Yapmalıyım?

Kredi başvurunuz onaylanmazsa öncelikle ilgili bankada bir hesap açarak hesaba bir miktar para yükleyin. Daha sonra fatura ödeme, dolar alıp satma, hisse senedi yada para transfer işlerinizi bu bankada ki hesap üzerinden yapın. Bu hesaptaki hareketler banka da ki kredi notunuzu yükselterek bir sonra ki başvuruda onay almanızı sağlayacaktır.

En Kolay Kredi Kartı veren bankalar

Kredi kartı isteyen birçok kişiye bankalar kolay yoldan kredi kartı vermektedir. Özellikle eğer kredi kartı alacaksanız ilk yapmanız gereken maaş bankanıza başvurmak olmalıdır. Maaş müşterisine bankalar otomatik kredi kartı onayı verirler. Müşterilerini başka bankalara kaptırmak istemezler. Fakat yine de siz başka bankalardan almak isteyebilirsiniz. Bu durumda başvurmanız gereken bankalar Ing Bank, Odea Bank, Enpara, Cepteteb, garanti bankası, Denizbank ve Finansbank olabilir.

Kredi Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kredi kartı başvurusunda ilk sormanız gereken kredi kartının herhangi bir aidat ücreti olup olmayacağıdır? Çünkü bazı kredi kartları çok düşük kullanımlara bile yüksek aidat ücreti keserek kullanıcıyı mağdur edebilir. Bu sebeple bu öğrenilmeli ona göre başvurulmalıdır. Kimi bankalar ücret kesmediği gibi belli harcama limitlerine puan vererek müşteri çekmeye bile çalışır. Buna ek olarak kredi kartında önemli olan nokta ne kadar geçerli olduğudur. Kimi bankaların anlaşmaları diğerlerine göre daha çoktur böylece kart size çoğu yerde ekstra puan ve taksit gibi imkanlar sağlayabilir. Kart başvurusu esnasında kartın geçerliliği, kartın aidat ve diğer giderleri gibi detaylar mutlaka öğrenilerek başvuru yapmak ileride kredi kartından fayda sağlamanızı belirleyebilir.

ilginizi çekebilir  BAŞVURUN KREDİ İHTİYACINIZI GİDERELİM
ilginizi çekebilir  En Uygun Kredi Veren Bankalar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Furkan Kolman
Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları