Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

6
3676

Bankaların sunduğu ve en çok ilgi gören hizmetlerin başında krediler gelmektedir. Her ne kadar kredi alımı; ihtiyaç duyulan zamanda yapılabiliyor olsa da; pazar payını arttırmak, daha çok müşteri kitlesine ulaşmak gibi amaçlarla bankalar; dönemsel ya da içerik olarak daha çekici kredi paketleri de sunabilmektedir. Bu kredileri paketlerinin koşullarına göre kullanımları, tüketiciye farklı avantajlar da sağlayabilir.

Sponsor

Yeni Koronavirüs sebebi ile 12 ay ve 36 ay kredi ertelemeli kredi veren bankalar

SMS ile başvururken;  Aralarında boşluk bırakıp “KREDI, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar” yazarak 3452’ye SMS gönderebilirsiniz.
Örnek SMS Metni: KREDİ 12345678910 3000 10000

 

halkbank hizli kredi sms örnek

Ziraat KREDİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER NELERDİR?

Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen COVID-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan  “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası olarak hane halkı geliri aylık 5.000,-TL ve altında olan bireysel müşterilerimizi finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatıyoruz.

Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Müşterilerimiz;

 • 10.000,-TL’ye kadar,
 • 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 ay vadeli,
 • Aylık Eşit Taksitli,

Kredi kullanabilecektir.

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında orta ve düşük gelir grubunda yer alan müşterilerimize finansman desteği sağlamak için hazırlanan “Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi” kampanyası VakıfBank’ta.

 Kredinin Özellikleri Nelerdir?

 • 10.000 TL’ye kadar,
 • 6 ayı ödemesiz olacak şekilde, 36 aya kadar vadeli,
 • Aylık eşit taksitli,
 • Aylık %0,49 faiz oranına sahip olacaktır.

Kimler Faydalanabilir?

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi kampanyasından hane halkı geliri 5.000 TL ve altında olan bireysel müşteriler faydalanabilecektir.

Hassas günlerden geçtiğimiz bu dönemde devreye alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri kapsamında; hane halkı aylık geliri 5.000 TL’nin altında olan müşterilerimizin gıda, sağlık, kira, fatura ödemeleri (elektrik, su, doğalgaz vb.) gibi temel ihtiyaçlarının finansmanını sağlamak amacıyla, aylık %0,49 faiz oranı ile 6 ay ödemesiz dönemli, 36 aya varan vade seçenekleriyle 10.000 TL’ye kadar Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi hizmete sunulmuştur.

ilginizi çekebilir  Bloke Teminatlı Kredi Kartı veren Bankalar

Tutar ve Ödeme Koşulları

Dilerseniz; 10.000 TL’ye kadar kredinizi aylık %0,49 faiz oranı ve 36 aya varan vade seçenekleriyle kullanabilirsiniz.

Kredi ödemelerinizi; 6 ay ödemesiz dönemli olarak yapabilirsiniz.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Örnek Ödeme Tablosu
Kredi Tutarı Toplam Vade Ödemesiz Dönem Aylık Faiz Oranı Taksit Tutarı (Sonraki 30 ay boyunca)
10.000 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 376 TL
7.500 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 282 TL
5.000 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 188 TL
3.000 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 113 TL

Tahsis ücretli bir kredidir (Binde 5). Kullandırılacak kredilerde tahsis ücretine ilave olarak,  kefalet tutarı üzerinden binde 7,5 komisyon tahsil edilerek Kredi Garanti fonuna ödenmektedir. Toplamda bir defaya mahsus olmak üzere, kredi kullandırım esnasında %1,10 oranında komisyon tahsil edilmiş olur.

Nasıl Faydalanabilirim?

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’nden hane halkı aylık geliri (aynı evde yaşayan eş ve çocuk) 5.000 TL ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler, serbest meslek mensubu olan müşterilerimiz yararlanabilecektir.

Kamu bankalarının sadece birinden başvuru yapılabilecektir. Aynı hane içerisinden ise sadece bir kişi başvuruda bulunabilecektir.

Kredi talebinizin değerlendirilmesi için KGF (Kredi Garanti Fonu) ile kişisel verileriniz paylaşılacaktır. KVKK aydınlatma metnine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2021

 • QNB Finansbank
 • Alternatif Bank

3 Ay ertelemeli kredi veren bankalar

 • Akbank
 • Ziraat Bankası
 • Garanti Bankası
 • İNG Bank

Sunulan krediler; genele temelde iki esas üzerinden incelenmektedir. Bunlar; kredinin geri ödeme süresi ve uygulanan faiz oranı. Ayrıca; ihtiyaca özel sunulan krediler de bulunmaktadır. Paket olarak sunulan kredi başlıklarına bakıldığında bazı özellikler daha ön plana çıkartılmış olabilir. Bunlara örnek vermek gerekirse;

 • Araç kredileri: Direkt banka tarafından ya da ilgili araç firması ve banka işbirliği ile oluşturulan kredilerdir. Paket özelliğine göre; faiz oranı, ödeme vadesinde avantajlar sunabilir.
 • Ev kredileri: Daha çok uzun vade ve uygun faiz oranı sunan kredi paketleridir. Yine, sadece banka tarafından oluşturulan kredi paketi olabileceği gibi, ilgili inşaat firması ve banka işbirliği ile de sunulabilir.
 • Dönemsel ihtiyaç kredileri: Bayram, yılbaşı, okul başlangıç dönemi öncesi gibi zamanlarda uygulanan ihtiyaç kredileridir. Genelde kredi üst limiti belirlenmiş kredi paketleridir.
 • Ertelemeli krediler: Bu tip krediler ihtiyaç kredisi ya da ihtiyaca özel ( araç ve ev kredisi gibi ) kredilere uygulanabilir. Bu uygulama; ertelemeli kredi olarak adlandırılmaktadır. Geri ödeme, kredi alımından sonraki takip eden ayda başlamaz; 3 ay ertelemeli kredi, 4 ay ertelemeli kredi gibi cazip alternatifler sunar.
ilginizi çekebilir  Kredi Bulmakta Sıkıntı Yaşamayın

Ertelemeli Kredi Kullanım Avantajları

Her kredi paketinde olduğu gibi, ertelemeli kredi paketlerinde de amaç, kredi kullanımını cazip hale getirmektir. Bu sayede;

 • Kredi ihtiyacı acilse, hemen kullanımı sağlanabilir ve geri ödemeye belirtilen süreden sonra başlanabilir.
 • Geri ödeme konusunda zaman kazanılarak, bütçe ayarlaması daha kolay ve daha az zorlayıcı şekilde düzenlenebilir.

Ancak unutulmaması gereken durum; ertelemeli kredide faiz oranıdır. Bu nedenle, ertelemeli kredi ile ertelemesi olmayan krediler için; vade, kredi miktarı ve faiz oranlarının baştan karşılaştırılması faydalı olacaktır. Bunların güncel kontrolü artık internet üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Bankaların internet sayfası ya da mobil uygulamalarında; kredi sorgulama alanları bulunmaktadır. Burada; kredi tutarı ve istenen geri ödeme vadesini belirtmek yeterlidir. Uygulanacak güncel faiz oranları da bu bölümlerde belirtilmektedir.

Ertelemeli Kredi Almak İçin Ne Yapmalı?

Bankaların dönemsel uyguladığı kredi paketleri takip edilerek ertelemeli kredi fırsatından yararlanılabilir. Ancak bankanın kredi paketleri dışında bir kredi başvurusu yapıldığında; kredi geri ödemesinde erteleme opsiyonu olup olmadığı da sorgulanmalıdır. Eğer banka; erteleme imkanı sunuyorsa; bu fırsat, kredi başvuru aşamasında değerlendirilebilir. Güncel şartlar ve durumlar gereği ertelemeli kredi veren bankalar listesinde değişiklik olabilir. Bu nedenle kredi başvurusu yaparken, erteleme uygulamasının olup olmadığı; banka şubelerinden veya bankaların internet sitelerinden öğrenilebilir.

Önceki İçerikKefilsiz ve Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar
Sonraki İçerikŞartsız, Kefilsiz Kredi Puanı Düşüklere Kredi
Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.