Ana Sayfa Krediler Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

3
425

Bankaların sunduğu ve en çok ilgi gören hizmetlerin başında krediler gelmektedir. Her ne kadar kredi alımı; ihtiyaç duyulan zamanda yapılabiliyor olsa da; pazar payını arttırmak, daha çok müşteri kitlesine ulaşmak gibi amaçlarla bankalar; dönemsel ya da içerik olarak daha çekici kredi paketleri de sunabilmektedir. Bu kredileri paketlerinin koşullarına göre kullanımları, tüketiciye farklı avantajlar da sağlayabilir.

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2020

 • QNB Finansbank
 • Alternatif Bank

1. 3 Ay ertelemeli kredi veren bankalar

 • Akbank
 • Ziraat Bankası
 • Garanti Bankası
 • İNG Bank

Sunulan krediler; genele temelde iki esas üzerinden incelenmektedir. Bunlar; kredinin geri ödeme süresi ve uygulanan faiz oranı. Ayrıca; ihtiyaca özel sunulan krediler de bulunmaktadır. Paket olarak sunulan kredi başlıklarına bakıldığında bazı özellikler daha ön plana çıkartılmış olabilir. Bunlara örnek vermek gerekirse;

 • Araç kredileri: Direkt banka tarafından ya da ilgili araç firması ve banka işbirliği ile oluşturulan kredilerdir. Paket özelliğine göre; faiz oranı, ödeme vadesinde avantajlar sunabilir.
 • Ev kredileri: Daha çok uzun vade ve uygun faiz oranı sunan kredi paketleridir. Yine, sadece banka tarafından oluşturulan kredi paketi olabileceği gibi, ilgili inşaat firması ve banka işbirliği ile de sunulabilir.
 • Dönemsel ihtiyaç kredileri: Bayram, yılbaşı, okul başlangıç dönemi öncesi gibi zamanlarda uygulanan ihtiyaç kredileridir. Genelde kredi üst limiti belirlenmiş kredi paketleridir.
 • Ertelemeli krediler: Bu tip krediler ihtiyaç kredisi ya da ihtiyaca özel ( araç ve ev kredisi gibi ) kredilere uygulanabilir. Bu uygulama; ertelemeli kredi olarak adlandırılmaktadır. Geri ödeme, kredi alımından sonraki takip eden ayda başlamaz; 3 ay ertelemeli kredi, 4 ay ertelemeli kredi gibi cazip alternatifler sunar.
ilginizi çekebilir  Avukatlık İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Ertelemeli Kredi Kullanım Avantajları

Her kredi paketinde olduğu gibi, ertelemeli kredi paketlerinde de amaç, kredi kullanımını cazip hale getirmektir. Bu sayede;

 • Kredi ihtiyacı acilse, hemen kullanımı sağlanabilir ve geri ödemeye belirtilen süreden sonra başlanabilir.
 • Geri ödeme konusunda zaman kazanılarak, bütçe ayarlaması daha kolay ve daha az zorlayıcı şekilde düzenlenebilir.

Ancak unutulmaması gereken durum; ertelemeli kredide faiz oranıdır. Bu nedenle, ertelemeli kredi ile ertelemesi olmayan krediler için; vade, kredi miktarı ve faiz oranlarının baştan karşılaştırılması faydalı olacaktır. Bunların güncel kontrolü artık internet üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Bankaların internet sayfası ya da mobil uygulamalarında; kredi sorgulama alanları bulunmaktadır. Burada; kredi tutarı ve istenen geri ödeme vadesini belirtmek yeterlidir. Uygulanacak güncel faiz oranları da bu bölümlerde belirtilmektedir.

Ertelemeli Kredi Almak İçin Ne Yapmalı?

Bankaların dönemsel uyguladığı kredi paketleri takip edilerek ertelemeli kredi fırsatından yararlanılabilir. Ancak bankanın kredi paketleri dışında bir kredi başvurusu yapıldığında; kredi geri ödemesinde erteleme opsiyonu olup olmadığı da sorgulanmalıdır. Eğer banka; erteleme imkanı sunuyorsa; bu fırsat, kredi başvuru aşamasında değerlendirilebilir. Güncel şartlar ve durumlar gereği ertelemeli kredi veren bankalar listesinde değişiklik olabilir. Bu nedenle kredi başvurusu yaparken, erteleme uygulamasının olup olmadığı; banka şubelerinden veya bankaların internet sitelerinden öğrenilebilir.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.