Çarşamba, Aralık 8, 2021

Ev Hanımlarına Kolay Kredi veren Bankalar

Günümüzde kredi kullanımları artmakla beraber kredi kullanımı da oldukça kolaylaştı. Teknolojinin de desteklemesiyle kredi kullanmak çok daha hızlı bir hale geldi. Kredi kullanımının eskiye oranla bu kadar kolay bir hale geldiği bugün ev hanımları da kredi kullanabilmektedir. Elbette ki ev hanımlarının kredi kullanabilmesi için bankalar politikalarına uygun olarak bir takım şartlar aramaktadırlar. Şartlar yerine getirildikten sonra ev hanımlarına kredi veren bankalara başvurulabilir. Bu noktada önemli olan kişinin, her şeyi iyice düşünüp geri ödenmesinde zora girmeyeceği rakamlar üzerinden hareket etmesidir. Aksi halde istenmeyen durumlar yaşanabilir. Burada en doğru adım; şartlara uygun olarak kredi limiti belirlemektir.

Kredi Notu düşük ev hanımlarına kredi

Her kredi türünde olduğu gibi ev hanımlarının da kredi başvurularında kredi notu aranan şartların başında gelmektedir. Ev hanımının kredi notu, kredi başvurusunda önemli bir faktördür. Kredi notu, bireyin finansal geçmişini ifade etmektedir. Söz gelimi; düzensiz ödemeler yapmış bireylerin kredi notları düşük olmaktadır. Bunu öğrenmek için kredi notu sorgulaması yapılmalıdır. Kredi notu yüksek olan ev hanımlarının kredi başvuruları daha kolay onaylanabilmektedir. Kredi notu düşük olan ev hanımları kredi notunu yükseltmek için belli teknikler uygulayabilirler.

Emekli aylığı alan ev hanımlarına kredi

Ev hanımlarına kredi sağlanmasında en önemli kriterlerden bir tanesidir. Eğer; anne ya da babadan bir emekli aylığı alınıyor ise bu aylık düzenli gelir olarak sayılır. Dolayısıyla da kredi başvurusunun onay sürecine olumlu olarak yansır.

Ek Geliri olan sigortası olmayana kredi

Ek gelir; her hangi bir mülkten elde edilen kira geliri olabilir. Bunun yanı sıra ev hanımının evde çalışarak sağladığı belli bir kazanç ek gelir olabilir. Bu noktada; önemle belirtmek gerekir ki; ek gelir şartında aylık binlerce lira kazanılmasından bahsedilmemektedir. Bir örnekle açıklamak gerekirse; bir ev hanımı kredi başvurusunda bulunduğunda kredi tutarının aylık ödenecek miktarı 500 TL ise ve bu ev hanımı aylık 500 TL ya da üzeri bir ek gelir elde ediyorsa bu durum kişinin kredi başvurusunun değerlendirilmesine olumlu olarak yansır.

ilginizi çekebilir  Kredi Alamayanlara Anında Destek

Finansal Varlık

Bankalarda bulunan finansal varlıklar başvuru değerlendirme sürecini etkilemektedir. Eğer, ev hanımının birikim hesabı ya da yatırım hesabı bulunuyor ise garantörlük etmesi bakımından önem taşır. Aynı zamanda, mevduat faiz geliri mevcutsa bu durum da başvuru değerlendirme süreci üzerinde olumlu etkilere sebep olur.

 İpotek

Çoğu insan için pek tercih edilmeyen ve riskli gelen ipotek ev hanımlarının kredi başvurusunun onaylanmasında etkili olmaktadır. Arsa, arazi ya da konut gibi gayrimenkul sahibi olan ev hanımları taşınmazını ipotek ederek kredi kullanabilirler.

Kefil

Kefil seçeneği en sık tercih edilen yöntemlerden biridir. Zira çalışmayan, ek geliri olmayan, hiçbir hesabı ya da gayrimenkulü olmayan ev hanımları için bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Bu noktada; ev hanımlarının seçeceği kefilin finansal durumunda bir sorun ya da olumsuzluk olmaması gerekmektedir. Aynı zamanda, bulunacak kefil içinde bazı şartlar aranmaktadır. Söz gelimi; düzenli gelir düzeyi, sahip olduğu gayrimenkul, yatırım hesabı gibi kriterlerden en az bir tanesine sahip olmak zorundadır. Bu şartlar sağlanırsa kişi, kefil olabilir.

Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veriyor?

  • CepteTeb
  • Enpara
  • Odea Bank
  • N Kolay Kredi (Aktif Bank)

Türkiye’de hemen her banka ev hanımlarına kredi olanakları sunmaktadır. Elbette ki bahsi geçen şartlar dahilinde. Ayrıca; bu şartların dışında bankaların politikalarına göre ilave şartlar da söz konusu olabilir. Dolayısıyla, ev hanımları kredi başvurusunda bulunacaklarında bankaların bu konuda sağladığı kolaylıkları ve avantajları inceleyip kendilerine en uygun bankayı seçebilirler. İnternetten kredi başvurusu yapmak oldukça pratiktir. İstenilen bankanın internet sitesinden kredi başvurusu yapmak mümkün.

4 YORUMLAR

  1. İşim yok haliyle sigortamda yok ev hanımıyım. Ben şimdi krediye başvursam verirler mi bana gerçekten? Herhangi bir kredi kartım falanda yok

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cansu Ciğerli
KrediBir Editör Şefi. Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları