Cumartesi, Mayıs 15, 2021

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde birçok kişi çeşitli ihtiyaçları için krediler çekmektedir. Ancak Türkiye İslam ülkesi olduğundan dolayı ve kredilerin geri ödemeleri faizli bir şekilde ödenmesinden kaynaklı ve faiz İslamiyet’te haram olduğundan dolayı birçok kişi kredi çekmemektedir. Bu sebepten dolayı katılım bankacılı olarak adlandırılan bankalar topluluğu faizsiz krediler vermektedir. Faizsiz kredilere talep yükselmesinin ardın dan Ziraat bakası ve Vakıf Bankası katılım bankalar arasına girmiş bulunmaktadır. 2020 yılında faizsiz kredi veren bankalar ise şunlardır.

Faizsiz Kredi Sunan Bankalar

Türkiye İslam ülkesi olmasından kaynaklı olarak insanlar krediler de geri ödemede bulunan faiz sebebi nedeni ile bankalardan kredi çekmemektedirler. Bu sebepten dolayı ise Ülkemizde bulunan birçok banka müşterilerine faizsiz kredi çekme imkânı sunmaktadır.

Faizsiz Kredi veren Banka Listesi

  • Albaraka Türk

1985 yılında kurulan Albaraka TÜRK bankası kurulduğu tarihten itibaren katılım bankacılığı alanın da hizmet vermektedir. 2018 yılında da faizsiz kredi veren bankalar arasında bulunan Albaraka TÜRK bankası faizsiz kredi veren bankalar arasında en çok tercih edilen banka konumundadır. Albaraka TÜRK bankası son zamanlarda yapmış olduğu yenilikler den dolayı da isminden sıklıkla söz ettirmektedir. Albaraka TÜRK bankası konut finansmanı, 0 veya 2’ci el taşıt desteği, dayanıklı tüketim kredisi, iş yeri kredisi, arsa kredisi, 2B finansmanı, eğitim finansmanı, diş sağlığı kredisi, düğün kredisi, tatil kredisi, hac kredisi, umre kredisi, yurt hizmetleri kredisi, yabancı konut kredisi olmak üzere hemen her ihtiyaç için kredi imkânı sunmaktadır.

  • Kuveyt Türk

1989 yılından itibaren ülkemizde faizsiz kredi vermekte olan Kuveyt TÜRK banaksı aynı zaman da ülkemizdeki en eski faizsiz kredi veren bankalardan bir tanesidir. Faizsiz kredi çekmek isteyen kişi ile tarafından en sık tercih edilen banka olan Kuveyt TÜRK bankası her türlü ihtiyaç alanında faizsiz kredi vermektedir. Kuveyt Türk Bankası taşıt, konut, eğitim ve işyeri olmak üzere bütün ihtiyaçlara uygun faizsiz kredi vermektedir. Kuveyt Türk bankasından faizsiz kredi çekmek için tek yapmanız gereken en yakın Kuveyt Türk şubesine gitmek ya da Kuveyt Türk müşteri hizmetlerini arayarak ihtiyaç duyduğunuz kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

  • Türkiye Finans

Ülkemizde 1991 yılında kurulan Türkiye Finans Bankası en büyük özelliği tamamen yerli sermaye ile kurulmuş olmasıdır. Türkiye Finansbank 2000 yılın da Faisal Finans kuruluşu ile birleşerek Türkiye Finans Katılım Bankası hizmeti vermeye başlamıştır. Türkiye Finans bakası düşük kâr payı oranları ile oldukça uzun ödeme süreleri ile Türkiye Finans bankasından istediğini her türlü ihyacınız için kredi çekebilirsiniz.

  • Vakıf Katılım

2015 yılında hizmete geçen Vakıf katılım bankası birçok ihtiyaca faizsiz kredi imkânı sunmaktadır. Vakıf Katılım Bankası da konut kredisi, araç kredisi, işyeri kredisi ve arsa kredisi olmak üzere birçok alanda müşterilerine faizsiz kredi çekme imkânı sunmaktadır. Vakıf Katılım bankasından ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler en yakın Vakıf Katılım şubesine gidebilir ya da Vakıf bankası müşteri hizmetlerini arayarak kredi başvurularını gerçekleştirebilirler.

  • Ziraat Katılım

Ziraat bakasıda katılım bankacılığına 2015 yılında dahil olmuştur. Ziraat bankasında katılım bankası bankanın alt kurumu olarak açılmıştır. Ziraat bankası da birçok alan da düşük kâr payı ile faiz çekme imkânı sunmaktadır. Aynı zaman da Ziraat bankası emekliye faizsiz kredi de vermektedir. Ziraat Bankası’ndan kredi çekmek isteyen kişilerin tek yapması gereken en yakın Ziraat bankası şubesine gidip ihtiyaç duydukları kredi başvurusunu yapmaları gerekmektedir.

  • Halk Bankası

Halk bankasının vermiş olduğu faizsiz kredi ise diğer bankalara göre biraz değişiklik göstermektedir. Halk bankası yalnızca Kobilere Özel faizsiz krediler vermektedir. Halk bankasından faizsiz kredi çekmek isteyen Kobilerin ise tek yapması gereken en yakın halk bankası şubesine gitmek veya halk bankası müşteri hizmetlerini arayarak kredi başvurularını yapabilirler.

ilginizi çekebilir  Kredi Alamayanlara Müjde
ilginizi çekebilir  Paraya İhtiyacı Olan Herkesi Bekliyoruz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cansu Ciğerli
Cansu Ciğerli
KrediBir Editör Şefi. Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları