Salı, Ekim 26, 2021

Faturalı Hatta Kredi Veren Yerler

Kredi çekmek veya diğer anlamı ile borç almak hayatımızın her alanında zorunlu hale gelmiş durumdadır. İşlerinizi genişletmek, düğün yapmak, ev almak, araç sahibi olmak gibi sayılabilecek temel ihtiyaçlar için bile özel krediler bulunmaktadır. Kredi sağlayan kurum ve kuruluşların ise kredi talebinde bulunan kişilerden istedikleri bazı talepler bulunur. Bunların başında gelir durumunuzun beyan edildiği evrakları toplaman gelir. Ardından ise bankalar ile olan sicilinizden doğan geçmişinize bakılır. Bunların toplamından elde edilen görüşe göre kredi alıp alamayacağınız merkez tarafından onaylanır veya ret kararına bağlanır. Kredi talebi olumsuz değerlendirilen kişiler ise farklı yollar ile kredi aramak durumunda kalırlar. Son günlerde faturalı hatta kredi gibi başlıklar ile ihtiyaç sahiplerine kredi çıkarmak için alternatifler ortaya atılmaya başlamıştır.

Kredi Sicili Bozuk Olanların Kredi İmkanı

Bir kredi kuruluşuna yapılan başvurunun olumlu sonuçlanabilmesi için kişinin banka sicilinin iyi olması en temel etkendir. Banka sicilindeki yüksek yönlü görüşler kişinin verilen borcu geri ödeme konusunda başarılı olabileceğinin kanıtı kabul edilir. Banka sicilini oluşturan etmenler kredi geçmişi, kredi kartı ödemeleri, otomatik ödemeler gibi büyüklü küçüklü farklı işlemlerdir. Bunlara bakılarak oluşturulan puanlar kişilerin kredi konusundaki başarısını ortaya koyabileceğinden önemlidir. Kredi puanının düşük olması halinde ise bunu yükseltmek için yapılması önerilen bir takım işlemler vardır.

Kredi Sicili Nasıl Yükseltilir ?

Kredi sicilinin düzeltilmesi için bankalar ile iyi ilişkiler içinde olmak şarttır. Düşük limitli bir kredi kartının onayı konusunda sorun olmayacaktır. Bu kart ile yapılan harcamalara dikkat etmek ve gününden önce ödeme yapmak olumlu olarak algılanacaktır. Ek olarak yine düşük miktarlı krediler çekmek ve vadesinden önce ödemek en büyük etmen olacaktır. Otomatik ödeme talimatları vermek ve hesap hareketlerine dikkat etmek de yine kredi sicilinizi düzeltme yönünde olumlu adımlar olacaktır. Bunlar uzun vadeyi kapsayacağından dolayı acil kredi ihtiyaçlarında farklı yollar aramak gerekir.

ilginizi çekebilir  İhtiyaç Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler
ilginizi çekebilir  Kobi Kredisi Nedir ?

Faturalı Hat ile Kredi İlişkisi

Faturalı hattınızın olması ile kredi almanız arasında bir ilişki bulunmaz. Yapılan reklam ve haberlerin arkasında temelde cihaz alınması ve satılması yatar. Faturanız üzerinden size yüksek modelli bir telefon satın aldırılır. Ardından bu telefon anlaşmalı bir mağaza veya başka bir yere satılır. Bu sayede elinize nakit geçerken vadesi ise 2 seneye kadar ödemeniz sağlanır. İşlemi yapan kişiler ise aracılık hizmeti adı altında sizden ücret talep ederler. Talebin karşılanmaması halinde ise kredi adı altındaki işlemler tamamlanmaz. Temelde güvenilir bir yol olarak önerilmeyen bir yöntemdir. Sadece bu nedenden dolayı bile tercih edilirken dikkat edilmesi gerekir. Hem de aldığınız cihazı fazla rakam farkı ile zarar ederek satacağınızdan dolayı kayıp yaşamanız söz konusudur.

Başka Yollar İle Kredi Alma

Alternatif olarak kredi sicilinden kaynaklı kredi alamayanlar ise başka finans kaynaklarından yararlanabilirler. Büyük finans kaynakları olan holdingler bu anlamda taşıt kredisi adı altında yardımcı olurlar. Bu firmalar da yine evrak veya kefil isteyeceklerdir. Yasal olduklarından dolayı güven sorunu yaşanmayacağından faturalı hatlarla kredi alma seçeneğine göre çok daha tercih edilebilir bir yol olduğunu söylemekte yarar vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cansu Ciğerli
KrediBir Editör Şefi. Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları