Salı, Ekim 26, 2021

Faturalı Hatta Nakit Kredi Veren Yerler

Kredi; nakit paraya ihtiyacı olan bir kişinin bunu sağlayan kurum ve kuruluşlardan veya kişilerden belli bir vade için, belli bir faiz karşılığında para temin etme yoluna gidilmesidir. Kredi hayatımızın sayısız alanı için vazgeçilmez bir ,ihtiyaç olduğundan dolayı tüketiciler sıklıkla ihtiyaçlarını gidermek için kredi çekme seçeneğini değerlendirirler. Kredi çekmek için başvurulan belli başlı seçenekler mevcuttur. Bankalar, finans kuruluşları en sık bilinen ve kullanılan seçeneklerin başında gelir. Son zamanlarda duyulmaya başlayan bir başka yol ise faturalı hatta nakit kredi veren yerler vasıtasıyla kredi kullanımı olmuştur. Bunun için belli detayları bilmek gerekir.

Faturalı Hatlara Nakit

Faturalı hat almak ve düzenli şekilde faturalarını ödemek kullandığınız operatör tarafından size kredi oluşturulmasına neden olur. Düzenli şekilde ödemeler gerçekleştirildiğinde puanlamanız yüksek olacağından dolayı bu puana uygun olarak dilediğiniz telefonu faturanıza eklenecek belli bir ücret karşılığında aylık olarak ödemeyi seçebilirsiniz. Bu sayede faturalı hattınız üzerinden sıfır telefon alabilir ve bunu nakde çevirebilirsiniz.

Bayiden Faturalı Hat Üzerine Kredi

Çeşitli operatörlerin bayileri bahsedilen puanlamaya uygun olarak telefon almanıza yardımcı olmaktadır. Bu bayilere kullandığınız faturalı hattın numarasını bildirmeniz halinde hemen puanınızı sorgulatabilirsiniz. Ardından seçtiğiniz ve satışının kolay olduğu bir telefon markasını tercih edebilirsiniz. İşlemleriniz kontrol edildikten ve onaylandıktan sonra telefonunuz anında teslim edilecektir. Edindiğiniz telefonu ise dilediğiniz şekilde satarak nakit anlamında değerlendirebilirsiniz. Bunu engelleyen herhangi bir yasal konu yoktur.

Faturalı Hatlara Nakit Veren Yerler

Faturalı hattınız üzerinden yapacağınız işlemler için sorun yaşamamak adına gideceğiniz bayiyi bu işlemler konusunda başarılı olup olmadığı açısından değerlendirmek fayda sağlayacaktır. Az sayıda bayide karşılaşılmakla birlikte telefonunuzu hemen onaylayan ve kendi bünyesinde finanse ederek sizden nakit karşılığı alan bayilerde bulunur. Bunları araştırmalarınız sayesinde bulabilirsiniz. Ama araştırmalarınız her anlamda detaylı ve tatmin edici olmalıdır. Böyle bir seçeneği değerlendirme yoluna gitme zorunluluğunuz da bulunmaz. Telefonu satın alma işlemlerinizi tamamladıktan sonra kendiniz tercih ettiğiniz bir yolla da nakde dönüştürebilirsiniz.

ilginizi çekebilir  Kredi Çekmede Yeni Bir Dönem Başlıyor
ilginizi çekebilir  Sorunlu Kredi Dert Olmaktan Çıkıyor

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Almanın Zararı Olur Mu?

Faturalı hatta nakit kredi veren yerler ile iletişime geçtiğinizde size işlemin yasal olmayan herhangi bir yönü bulunmadığını kolaylıkla açıklayacaktır. Çünkü temelde kredi alma işlemi olarak işleme koyulmamış bir yöntem olduğundan evrak vb. detayların bir araya getirilmesi gerekmez. Tüketici puanınızı kullanarak almış olduğunuz telefonu kullanmanız veya satmayı tercih etmeniz yasa önünde kimseyi ilgilendiren bir konu olmadığından yasal anlamda bu tarz bir nakde dönüştürme işlemi sizi kesinlikle çıkmaza sokmayacaktır. Aksine aylık ve küçük taksitler ile ödeme yapacağınız için daha kolay borcunuzu ödemiş olursunuz.

Faturalı Hat Üzerine Kredi Alırken ve Telefonu Satarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Faturalı hattınız üzerinden telefon alma işlemi yaparken bayi size aylık olarak her model ve marka için ayrı ödeme taksitlerinden bahsedecektir. Her operatör her markayı aynı rakamlar üzerinden satmayabilir. Bu nedenle almaya karar verdiğiniz marka için tüm satışını yapan operatörlerin bayilerine giderek inceleme yapmanız fayda sağlar. Ardından en uygun olanı en düşük taksit ile almış olma şansını yakalayabilirsiniz. Ek olarak alacağınız telefonu satacağınız için bir telefoncu ile de marka ve model konusunu konuşabilirsiniz. Çünkü en az zarar ile aldığınız telefonu elinizden çıkarmanız size kar sağlayacaktır. Bu nedenle piyasada en çok tutulan ve en yüksek ücretten satılan telefon markalarından bir tanesini tercih etmek size satışta kazanç olarak geri dönecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ilginizi çekebilir  Kredi Çekmede Yeni Bir Dönem Başlıyor
Cansu Ciğerli
KrediBir Editör Şefi. Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları