Salı, Ekim 26, 2021

Gelirsiz Kredi Veren Bankalar Hakkında

Günümüzde neredeyse her insan yaşamının bir döneminde elinde mevcut olarak bulunandan çok daha fazla nakit paraya ihtiyaç duyuyor ve bu ihtiyacını karşılamak için de banka kredilerine başvuruyor. Bankaların da bir nevi kredi verme yarışı içinde olduğu günümüzde banka kredisi kullanmak her geçen gün daha da kolaylaşıyor ve banka kredilerinin hitap ettiği müşteri yelpazesi genişliyor.

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Çıkartmak

Son günlerde en çok sorulan sorular ise gelirsiz kredi veren bankalar hakkında. Öncelikle temel kredi alma şartları incelendiğinde gelir belgesi beyan etmeden kredi alınması teoride mümkün görünmüyor. Kredi başvurusu tamamlandıktan sonra bankalar tarafından incelenen ilk şey başvuru tarihinden önceki son 6 ay boyunca başvuranın adına sigorta primlerinin yatıp yatmadığıdır. Son 6 ay kesintisiz olarak primleri yatmamış kişilerin kredi alabilme oranları imkânsıza yakındır.

Gelirsiz Kredi Veren Bankalar

Bazı durumlarda ise sigorta primleri devre dışı kalır. Başvuran kendisine ait bir gayrimenkulü bankaya teminat olarak göstererek ipotekli banka kredisine başvurabilir. İpotekli banka kredisi ne kadar bir ihtiyaç kredisi de olsa işlemler mortgage üzerinden yapılır ve masrafları artacağı için kısa vadede yüksek zararlar ettirebilir. Her ne kadar bankaya gayrimenkulü güvence olarak göstersek de banka yine de bizden başvuru sürecinde bir gelir beyan belgesi isteyecektir zira bankalar bir emlakçı gibi gayrimenkul alım satım işi üstlenmek istememektedir.

Bu yüzden verdiği krediyi geri tahsil edebileceği müşterilere odaklanmış durumdadır. Gayrimenkul sahipleri aynı zamanda sahip oldukları gayrimenkullerden elde ettikleri kira gelirlerini de gelir beyan belgesi olarak gösterebilmektedir. Kredi sicili temiz bir kişinin başvurana kefil olması da kredi alımını oldukça olumlu etkilemektedir. Bankaların sadık müşterilerine yani değişik oranlarda vadeli mevduat hesabına sahip kişilere, çeşitli otomatik ödeme talimatları olan müşterilerine ve kredi puanı yüksek taliplere kredi verme konusunda daha sıcak davrandığı da söylenebilir.

ilginizi çekebilir  Nakit İhtiyaç Sıkıntısına Son Veriyoruz!
ilginizi çekebilir  Kredi Çıkmayanlara Mucizevi Hizmet

Yan Gelir İle Kredi Hakkında

Her ne yolla olursa olsun bir bankaya kredi başvurusu yapmak istediğimiz takdirde bir gelir belgesi beyan etmemiz istenecektir. Yani normal şartlarda gelir belgesi beyan etmeden kredi alımı mümkün değildir. Ama unutulmamalıdır ki kurallar ne olursa olsun bir kredi başvurusunu onaylayıp onaylamamak bankanın inisiyatifindedir. Kredi başvurusunun ardından şartlar değerlendirilir ve bankanın avantajına bir sonuca ulaşıldığı takdirde kredi başvurusu onaylanır.

Bu yüzden hale hazırda ülkemizde gelirsiz kredi veren bankalar mevcuttur. Bunun yanı sıra gelirsiz kredi veren bankalar adlı birçok reklam sanal âlemde her zaman karşımıza çıkmaktadır. Bu reklamların hiçbir gerçeklik yanı olmamakla birlikte yasadışı kişi ve kuruluşların hizmetlerinden oluşmaktadır. Bu kişi ve kurumlar kredi alamayacak kişiler için kendi üzerlerine aldıkları krediler ile absürt faiz oranları uygulayarak hem bankaları hem kredi alan kişileri dolandırmaktadırlar. Bu kişi ve kurumlar ile çalışıp yasadışı kredi kullanımı Türk ceza kanununda bir suç olarak tanımlanmış ve cezai yaptırımları belirtilmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Furkan Kolman
Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları