Salı, Ekim 26, 2021

Generali Kasko Sigortası 2021

Birçok sigorta şirketi arasında araba sigortasının değerini karşılaştırarak ve hesaplayarak aracınız için en ucuz ve en uygun fiyatlı araba generali sigorta kasko sigortası bulabilirsiniz. Mini kasko sigortası, küçük hasarlar için kullanabileceğiniz bir sigorta kapsamı türüdür. Generali kasko sigortası çeşitleri  ile Mini onarım kapsamı ile sigorta poliçenizin geçerliliği sırasında ekstra ücret ödemenize gerek kalmadan küçük çaplı hasar onarımı sağlar.

Generali Kasko Sigortası Avantajları

Ağır trafik bölgelerinde sık sık araç kullanıyorsanız, mini onarım kapsamı sizin için çok avantajlıdır. Mini kasko’nun avantajları:  Mini onarım kapsamında ekstra onarım ücreti ödemeniz gerekmez ve indiriminiz zarar görmeden bozulmaz. Bir sonraki politikanızı daha uygun bir fiyata elde etmenizi sağlayan zararsız indirimden yararlanmak için önceden herhangi bir zarar görmeniz gerekmez. Mini onarım kapağınız varsa ve bu kapakla küçük bir hasar onarılırsa, hasarsız indirim etkilenmez.

Mini onarım teminatı ile şu hasarların onarımı gerçekleştirilebilir:

Herhangi bir nesneye veya araca yönelik şokların yol açtığı maddi hasar
Vuruş veya aracın nesnesinden kaynaklanan maddi hasar
3. Aracınıza bilerek veya bilerek maddi hasar.
Aracınızın kısmen veya tamamen yanması
Araban çalındı

Politikanın kapsamı, 1 Nisan 2013 tarihinde yürürlüğe giren ilgili yasal hükümlerde yapılan düzenlemelerle belirlenir. Aracınızın ne kadar garanti altında olduğu, hangi koşullarda sigorta şirketiyle olan sigorta poliçenize bağlı olduğudur.

Türkiye Sigorta Birliği Genel Şartları (TSB) tarafından belirlenmektedir. Aracınızı sigorta ile sigortalayabilir veya motosikletinizi bir motosiklet kask seçeneği ile sigortalayabilirsiniz. Prestij kasko sigortası otomobil Sigorta Listesi, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB)tarafından ağırlıkça her ay düzenli olarak yayınlanmaktadır.

Sigorta İle İlgili Bilgi

Motor sigortası değerinin listesi, motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) ödenmesi sırasında ilgili aracın piyasa değerini belirlemek için kullanılır. Prestij kasko ekstra’nın avantajları: Arabanızın piyasa değerini (satış fiyatı) bulmak için araba değerleri listesini kullanabilirsiniz. Araca eklenen parçalar, ekipman ve aksesuarlar gibi araca özgü durumlar, aracın değerinin listeden farklı olmasına neden olabilir.

ilginizi çekebilir  Segem
ilginizi çekebilir  Trafik ve Kasko Sigortası Sorgulama

Sitede size sunduğumuz kasko değerleri listesi Kasko Sigorta, TSRŞB tarafından ilan edilen resmi listedir. Araç sigortası sayfamızdan güvenli bir şekilde araba sigortası teklifi alabilirsiniz. Kolay kasko sigortası zorunlu değil, birçok araç sahibi tarafından üretilen bir sigorta ürünüdür.

Araba sigortası çok fazla insan tarafından yapılsa da, bilinmeyen birçok yönü vardır. Bunlardan biri eksik sigorta uygulamasıdır. Hasar anında sigortalanacak aracın değeri poliçede belirtilen sigorta tutarından yüksekse buna “kayıp sigorta” denir.

Etkileri Nelerdir?

Eksik sigorta, bilinmemekle birlikte, aslında çok önemli bir uygulamadır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında, sigorta şirketi zararları tam olarak öder. Sigortanızda eksik sigorta probleminden kaçınmak için eksik sigortaya neden olan durumları bilmek yararlıdır. Aşağıda eksik sigortaya neden olan durumları listeledik. Poliçenizi eksik sigorta başvurusu ile satın aldıysanız, poliçeniz yapılırken araç sigortanızın fiyatını bildirerek, zararın oluşması durumunda oluşan zararı alırsınız.

Önemli Bir Nokta

Sigorta fiyatını araba sigortası yaptığınız anda düşürseniz bile, hasarla karşılaşmanız durumunda, eksik sigorta uygulaması nedeniyle durum tersine çevrilecektir. Generali kasko sigortası sigortanızı satın alırken “Talep Değiştirme Kapsamı” eklemediyseniz ve hasarla karşılaşırsanız, sigorta şirketi hasarları öder ve ödenen tutar otomobilin sigorta değerinden düşülecektir.

Ardından poliçeniz eksik sigorta ücreti ile devam eder. Bir sigorta talebini kaçırmamak için, sigorta poliçeniz yapılırken arabanıza aksesuarlar dahil edebilir veya piyasa değerine ekleyerek aracınızın değerini artırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ilginizi çekebilir  Segem
Cansu Ciğerli
KrediBir Editör Şefi. Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları