Salı, Ekim 26, 2021

Hemen Kolay Kredi (HERKESE 10.000 TL)

Ülkemizde insanların birikimlerinin çok düşük olması, tasarruf bilincinin yetersiz olması sebebiyle herhangi bir şey almak isteyen kişiler ilk önce bankalara başvurmaktadırlar. Gelir belgesini alan kişiler kolay kredi için kimlik belgesiyle beraber en yakın bankaya başvuru yaparlar. Yapılan kredi başvurusu sonrası banka personeli talebinizi incelemeye alır ve size olumlu veya olumsuz cevap verebilir. Bazı durumlarda bankalar kredi başvurunuzda size olumsuz olarak cevap vermektedirler. Bunların sebebini şu şekilde sıralayabiliriz:

-İstediğiniz kredi tutarının aylık gelirinize göre yüksek olması,

-İstediğiniz kredi vadesinin aylık taksit tutarınızla uyumlu olmaması sonucu kredi limitinizin olmaması,

-Daha önce kullandığınız kredilerin aylık taksit tutarlarının yeni kredi için yüksek olması,

-Yüksek borçlanma sebebiyle yeni kredi limitinizin olmaması,

-Kredi notunuzun düşük olması ve geçmiş kredi ödemelerinizde gecikme olması,

-Alacağınız kredi için teminatlarınızın değerinin yetersiz olması,

-Hakkınızda icra, e-haciz veya iflas kararı olması,

-Kredi başvurusu için gerekli evrakların olmaması, gelir belgesiz kredi talep edilmesi,

-Diğer bankalarda açık takip hesaplarınızın bulunması,

-Varlık yönetimine devredilmiş borçlarınızın olması,

-Merkez Bankası ve diğer istihbarat sorgularınızda sorun olması,

-Açık bulunan karşılıksız çek ve protestolu senet kaydınızın olması,

-Taksit ödemelerinizde sürekli gecikme olması.

Yukarıda saydığımız sebeplerden herhangi birine dahil oluyorsanız, bankalar kredi talebinizi olumsuz olarak değerlendirecektir. Bunun haricinde bankanın kendi değerlendirme sistemleri de bulunmakta olup, bu sistemden de geçerli not alamamanız durumunda talebiniz olumsuz olarak değerlendirilecektir. Fakat yukarıdaki maddelerin tümünün temelinde aslında kredi notunuz yer almaktadır. Bankaların sizleri değerlendirmek için ilk baktıkları ve sıklıkla kullandıkları yer kredi notunuzdur.

Kredi Notu Nedir, Nasıl Hesaplanır?

Kredi notu, Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. tarafından tutulan ve KKB olarak da adlandırılan bir mali değerlendirme sistemidir. Bu sistemde, sizlerin Türkiye’deki herhangi bir finans kuruluşundan aldığı kredi kaydı tutulmakta, aldığınız kredi ile aylık ödeme performansınız ve toplam kredi borç miktarınız yer almaktadır. Ayrıca bankalarda açık takip hesaplarınızın olması, varlık yönetim şirketlerine devredilmiş borçlarınızın olması da sistemde yer almaktadır. Böylece bu sistemde yer alan tüm bilgiler, KKB şirketinin değerlendirilmesine tutulur ve size bir not verilir. Bu nota kredi notu denir. Kredi notu ise 0 ile 1900 arası oluşmaktadır. 0 en düşük kredi notunu, 1900 ise en iyi kredi notunu temsil etmektedir. Bu sebeple kredi notunun 0’a doğru gitmesi kredi almanıza engel oluştururken, 1900’a doğru çıkması da kredi talebinizin olumlu sonuçlanmasına sebep olmaktadır.

ilginizi çekebilir  Paraya İhtiyacı Olan Herkese Merhaba
ilginizi çekebilir  Kredi Öncesi Kendinize 5 Soru

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi notunuzu yükseltebilmek için öncelikle kredi ödemelerinizi düzenli olarak yapmanız gerekmektedir. Sadece taksitli kredi değil, aynı zamanda avans hesap ve kredi kartı için aylık ödeme yapmanızda çok önemlidir. Bunun haricinde aşırı borçlanmak da kredi puanınızı düşürmektedir. Bu sebeple uzun vadelerde ve yüksek tutarlarda borçlanmaya gitmemek kredi notunuzu yükseltebilecektir. Kredi almak isterken birçok bankaya kredi başvurusunda bulunmanız da kredi notunuzu düşüreceğinden kredi başvurusunda bulunmadan önce iyi araştırmak, birçok bankaya başvuru yapmamak kredi notunuzun yükselmesi için olumludur.

Kredi Notum Düşük Nasıl Kredi Alabilirim?

Eğer kredi notunuz düşükse bankalar nezdinde kolay kredi almanız çok zordur. Bankaların çok önem verdiği kredi notu ile değerlendirmelerde sicili bozuk olan kişilere kredi verilememektedir. Fakat bu noktada kredicikartilir.com adında hizmet veren öyle bir internet sitesi var ki; sicili bozuk olan, kara listede olan ve icralık olan kişilere anında ve kolay kredi imkânı vermektedir. Bu sitede yer alan uzman ekip, sizlere en uygun şekilde kredi kullanmanın yollarını anlatarak kısa zamanda kredi alabilmenize yardımcı olabilmektedir.

Sicili Bozuk Olana Anında Kredi İmkânı

Site üzerinden başvurusunu yapan herkes, uzman ekibimizle yüz yüze görüşerek kredi alma imkânına kavuşmaktadır. Eğer sizin de siciliniz bozuk, kredi notunuz düşük ve icra takibiniz varsa, sitede yer alan başvuru formunu doldurarak kolay kredi alabilirsiniz. Kredi başvurusu için başvuru formunda yer alan tüm boşlukları en doğru ve düzgün biçimde doldurmanız halinde, uzman ekibimiz size en yararlı ve en hızlı hizmeti sunacaktır. 2014 yılından beri sizlere hizmet veren danışmanlık şirketi ile bu zamana kadar 1200’ün üzerinde kişi gelir belgesiz kredi hizmetlerimizden memnun olarak ayrıldı. Size bir tık kadar uzak olan uzman ekibimiz, kredi taleplerinizde sizi yönlendiriyor, siciliniz bozuk olsa da kredi alma yollarını sizlerle paylaşıyor.

ilginizi çekebilir  Kredi Notu Ücretsiz Nasıl Öğrenilir?

Günümüzde bankalardan kredi alamayan kişilerin, tefeci olarak tabir edilen kişilerden borç para alması sonrası yaşadığı zorlukları, sizin de yaşamamanız için çaba sarf etmektedir. Uzman ekibimiz verdiği hizmetle en kısa ve en güvenilir yoldan kredi almanızı sağlamaktadır. Ayrıca bazı firmaların istediği gibi herhangi bir dosya ücreti, ön ödeme, yol ücreti ve senetle ödeme talep etmemekteyiz. Siz de kolay kredi almak için 7 gün 24 saat internet sitemizi ziyaret edebilir, kredi başvurunuzu anında yapabilirsiniz. Başvurunuz en kısa zamanda uzman ekibimiz tarafından değerlendirilip, sizlere dönüş yapılacaktır.

ilginizi çekebilir  Para Arayanlara Para Veriyoruz

7 YORUMLAR

  1. Benim market ve cafe var, vergi levhası kendimin. banka kart borcundan ötürü sicilim bozuk. borçlu olduğum banka dışındaki bir bankanın pos makinasını kullanıyorum bankayla çalışıyorum ama kredi çıkmıyor. ben 10 000 tl istiyorum 12 ay ve 24 ay vade seçeneklerinin geri ödemesi ne kadar öğrenebilirmiyim ? Oturduğum ev ve 35 rju 11 plakalı seat araç kendimin. Adres izmir çeşme.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Furkan Kolman
Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları