Salı, Ekim 26, 2021

İnternet’ten Güvenli ‘Taşıt Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

İnternetin her an ve her zaman kullanılabilir olması, hemen hemen her araştırmanın artık internet vasıtasıyla yapılabilmesine imkan tanımıştır. İnsanlar araştırmalarını ve bilgi alışverişlerini sağladıkları internet aracılığıyla kredi ürünlerine dair sorgulamalar da gerçekleştirebiliyorlar. İnternet’ten güvenli ‘taşıt kredisi’ başvuru nasıl yapılır? sorunusun yanıtını arıyorsanız, belli metodları inceleme altına alarak güvenli başvurularınız nasıl yapacağınızı yanıtlayacağız.

Bankaların Taşıt Kredilerine Başvuru Yapmak

Bankaların tamamı artık internet şubecilik işlemlerine yer verebiliyorlar. Bu nedenle internetten taşıt kredilerine başvuru yaparken kullanabileceğiniz en güvenilir yöntem, bankaların internet şubeleri olacaktır. İnternet şubeciliğinin fiziki şubelere gerek kalmadan başvurular oluşturmamıza imkan tanıması sayesinde, bu işlemler birçok insan tarafından kullanılabilir olmuştur.

İnternette bankaların taşıt kredilerini inceleyerek başvuru yapmak en güvenilir yöntem olmaktadır. Dilediğiniz bir bankanın internet şubesini ziyaret ederek kredilerin taksit, faiz ve dosya masrafları gibi işlemlerini görüntüleyebiliyorsunuz. Ayrıca çekmek istediğiniz kredi miktarına ve vadeye göre, geri ödemelerde taksit ve toplam tutarları görme şansınız dahi olabiliyor.

Bankalar Tarafında İstenen Taşıt Kredisi Şartları

Birçok bankanın taşıt kredisi sunma konusunda farklı politikalar izlemesi söz konusu olabiliyor. Bu nedenle bankaların internet şubelerini ziyaret ettiğiniz zaman, taşıt kredilerinde vade ve faiz görüntülemesi yaparken, istenen şartları da göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

Bazı krediler kapsamında dosya masrafı talep edileceğinden, kredinin dosya masrafı içerip içermediğini görebilirsiniz. Ayrıca kredi notu, gelir düzeyi gibi opsiyonların da bankalar tarafından göz önünde bulundurulup bulundurulmadığını istenen şartlar bölümünde görebilirsiniz.

Başvurularınızda sizden gelir belgesi veya bordro gibi bir belge göstermeniz isteniyorsa, bu durumda bankanın gelir düzeyinizi göz önünde bulunduracağına kanaat getirebilirsiniz. Ayrıca kefil veya teminat istenip istenmediğini de aranan şartlar kapsamında inceleyerek buna göre başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

ilginizi çekebilir  Taşıt Kredisi Limiti ve Peşinat Miktarı Değişti
ilginizi çekebilir  Acil Para İsteyenler Buraya

Temel Şartlar

  • 18 Yaşından Büyük olmak
  • Belgelenebilir Gelir ve SGK Kaydı
  • SGK Kaydınızın En Az 3 Ay Önce Yapılması
  • Kredi Notunuzun iyi olması

Taşıt Kredisinde Diğer Şartlar

  • 50.000TL ve Altındaki araçlar için bankalar araç fiyatının %70’i kadar,
  • 50.000TL’yi aşan araçlar için ise %50’si kadar kredi verir.

Bankalardaki Taşıt Kredilerini Karşılaştırmak

Bankalar tarafından size sunulan taşıt kredilerini karşılaştırma yöntemi ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Her kredide karşılaştırma yöntemini kullanabilme şansınız vardır ve bu şekilde size en iyi oranları ve imkanları sunan kredileri bulabilirsiniz. Taşıt kredilerinde kullanabileceğiniz miktar, vade ve faiz seçenekleri bu karşılaştırmalar sayesinde size en uygun krediyi sunabilecektir.

Taşıt kredilerinin belli bir orana kadar aracın ödemelerini karşılayacağını göz önünde bulundurarak, karşılaştırma işlemleri yapabilirsiniz. Ayrıca bu karşılaştırmayı bazı aracı kurumlar tarafından yaparsanız, anlık faiz ve vade değişimlerini de görüntüleyebilirsiniz.

Aracı Kurumlardan Taşıt Kredisi Karşılaştırmak

Aracı kurumlar aracılığıyla bankalar tarafından sunulan kredileri anlık değişiklerle görüntüleyebilme seçeneğiniz vardır. Ancak böyle bir kurum tercih etmeden önce, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) denetimine tabi olduğundan emin olmalısınız. Böylelikle sizin için en doğru ve en avantajlı kredileri değişen faiz oranlarıyla yansıtan bir aracı kurumdan destek almış olursunuz.

BDDK’nın denetimine tabi olan bir aracı kuruluş, bütün bankalardan anlık faiz ve vade oranlarını görüntüleyebilen sistemlere sahip olacaktır. Bu sayede başvuracağınız kredinin banka tarafından vade ve faiz oranlarını doğru bir şekilde görüntülemeniz sağlanacaktır.

Kişisel Bilgileri Korumak

İnternetten taşıt kredisi başvurusu oluştururken, kişisel bilgilerinizin güvenliği büyük önem taşımaktadır. Bu nedende BDDK denetiminde ve sertifikalı olarak hizmet veren kuruluşları seçmeniz doğru bir tercih olacaktır.

Kişisel bilgilerin internet ortamında korunması adına BDDK denetimine tabi olan kuruluşları seçebilirsiniz. Ayrıca kredi başvurusu yapmak istediğiniz bankanın internet şubesi aracılığıyla direk başvurularınızı da oluşturabilirsiniz. Böylelikle aracı kurumlardan öğrendiğiniz karşılaştırma bilgilerini, bankaların internet şubelerinden de teyit etmiş olursunuz. Bilgi teyidi yapmak, başvurularınızda sizi farklı vade ve faiz oranları sunulmasından da koruyacaktır.

ilginizi çekebilir  Acil Para İsteyenler Buraya
ilginizi çekebilir  Emekliye Faizsiz Kredi İmkanı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cansu Ciğerli
KrediBir Editör Şefi. Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları