Salı, Ekim 26, 2021

Kablosuz İnternet Bağlatma Nasıl Olur?

Eski yıllarda bir eve veya bir iş yerine internet bağlatmak için bir telefon hattına ihtiyaç duyuluyordu. Aksi takdirde, internet  hizmetinden faydalanmak imkansızdı. Ayrıca bir de  telefon faturası ek olarak vardı.

Şimdilerde ise, teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu durum tamamen ortadan kalktı. Artık internet bağlantısı için bir telefon hattına ihtiyaç duyulmuyor. Bu da sadece internet ücreti ödenecek demek oluyor.

Üstelik hatsız internet hizmetini, alternatifli bir şekilde birçok şirket yapıyor. Geçmişte teknolojinin bu kadar ileri gideceği kesinlikle düşünülmüyordu. İnsanlar hatsız ve daha fazla internet fikrine kesinlikle inanmazdı.

Kablolu Ve Kablosuz İnternet Ücretleri Arasındaki Farklılıklar

Kablolu ve kablosuz internet tarife ücretleri arasında büyük fark yok fikri kısmen doğrudur. Nitekim tek fark, elbette ki sabit telefon hattı ücreti denilebilir. Bu en önemli farktır.

İnsanlar şimdilerde ev veya ofis için sadece internete ihtiyaç duymaktadırlar. Bu da telefon hattını gereksiz kılmaktadır. Ayrıca bir de, telefon hattı ödemek insanları fazlasıyla üzmektedir.

Ev telefonsuz internet bağlatma fikri o yüzden oldukça popülerdir. Yakında gelecekte de telefon hatları için gerçek bir son durumu olabilir. İnsanların kablosuz internet fikrine, gelecekte de sıcak bakacakları düşünülüyor.

İnternet İçin Modem Nereden Temin Edilir?

Modemimi nereden ve nasıl alabilirim? şeklinde merak edebilirsiniz. Modem ya internet başvurusu yaptığınız ofisten ya da başvuru yaptığınız firmanın teknik servisi tarafından temin edilir. Teknik servis, modemi de yanında getirir.

Teknik servis ücreti de bazen sorun olmaktadır. Nitekim çoğu firma, bu konuda sorun çıkartmaz. Teknik servis ücreti çoğunlukla ücretin taksit ile fatura  hanesine yansıması ile olur.

Modem Kurulumu Manuel Olarak Nasıl Yapılır?

Modem kurulumu nasıl yapılır? diye merak edebilirsiniz. Genel itibariyle, teknik servisin modeminizi de yanında getirmesiyle ve takması ile olur. Nitekim bazı zamanlarda modemi çıkarmanız ve takma işlemi yapmanız gerekebilir.

ilginizi çekebilir  Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Bankalar
ilginizi çekebilir  Paraya İhtiyacı Olanlar Hemen Paranızı Alın

Modem kurulumu şu şekildedir;

•Kullanım klavuzuna riayet edilmelidir.
•Kabloların mutlaka doğru yerlere sokulması gerekir.
•Güç geldiğini gösteren ışık yeşil renkte olmalıdır.
•İnternetinizin olduğunu gösteren DSL ışığının yandığına dikkat ediniz.
•Eğer kablosuz internet kullanacaksanız ilgili ışığın yandığına emin olmalısınız.

Her kabloyu doğru taktıysanız, geriye modemi yeniden başlatmak kalıyor. Tek yapmanız gereken modemdeki yeniden başlat tuşuna basmak gerekir. Modem yeniden başlatıldında internetiniz hazır olacaktır.

Kablosuz İnternet İçin Gerekli Evraklar

Başvuru için gerekli evraklar kablosuz internet için gereklidir. Onların mutlaka eksiksiz olması lazımdır. Başvurular bireysel ve kurumsal başvuru olarak yapılmaktadır.

Başvuru için gereken belgeler şunlardır;

• İnternet şirketinin ilgili sözleşmesi
• Kimlik belgesinin kendisi ve fotokopisi
• Kurumsal başvuru ise vergi levhası
• Kurumsal başvuru ise şirket kaşesi
• Kurumsal başvuru ise ticaret sicil belgesi

Tüm bu belgeler, bireysel ve kurumsal başvuru için internet bağlatmak konusunda yeterlidir. İnternet şirketine göre maddeler artıp azalmaktadır. Ayrıca istenilen belgeler de buna göre değişmektedir.

Kablosuz İnternet Servis Sağlayıcı Şirketler Hangileridir?

Piyasada birçok kablosuz internet servis sağlayıcısı bulunur. Bunlara kendiniz bireysel başvuru yapabilirsiniz. Şirket için internet ise kurumsal başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru yapabileceğiniz İnternet şirketleri şunlardır;

•Superonline – DSL İnternet: Yılların eskitemediği Superonline, sonunda bekleneni yaptı ve telefonsuz internet hizmetine başladı.
•Ttnet – Sadece İnternet: Türk Telekom şirketinin yine telefonsuz internet modelidir.
•TurkNet – Sadece İnternet: Telefonsuz bir şekilde ekonomik fiyatlarla kullanabileceğiniz bir modeldir.

Kuşkusuz daha birçok kablosuz veya sabit telefonsuz internet sunan şirket vardır. Nitekim, yukarıdaki şirketler en iyileridir. Sizlere en iyi fırsat ve indirimleri sunarlar.

Kablosuz İnternet Sağlayıcılar Nasıl Seçilmelidir?

Rekabet, bazen iyi şeylere bazen de istenmeyen şeylere yol açan bir şeydir. Bu anlamda Türkiye için bir çok kablosuz internet sunan şirket belli bir rekabet içindedir. Bu açıkça görülmektedir.

ilginizi çekebilir  Artık Borç Aramak Sorun Olmayacak
ilginizi çekebilir  Para İhtiyacının Dert Olmaması Bizce Mümkün

Bu durum çoğu zaman internet kullanıcılarına belli bir miktar bedava internet olarak olabiliyor. Bu süreçte, elbette ki kullanıcılar karlı çıkıyor. Nitekim bazen sunulan promosyonlara ve kampanyalara dikkat etmek gerekir.

İyi okumadığınız ve etkilendiğiniz bir promosyon veya kampanya sözleşmesi sizi üzebilir. Bu anlamda sizi düşünen servis sağlayıcılar bulunmaktadır. Size her şeyi, en başından hem sözlü hem yazılı olarak açık olarak ifade ederler.

Nitekim kendinizi iyi tanımalı ve neye ihtiyacınız var bilmelisiniz. İyi bir internet paketi için, bütçe ve kendinizi tanımak önemlidir. Yoksa kendinizi en başından ya da gereksiz internet paketlerini kullanarak kötü hissedersiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cansu Ciğerli
KrediBir Editör Şefi. Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları