Çarşamba, Aralık 8, 2021

Kefilsiz ve Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Bankalar kredi talebinde bulunan tüketicilerden bir takım talepleri ve şartları oluyor. Bankaların istek ve şartları da bazı durumlarda kişiden kişiye değişiklik gösteriyor. Bunun ana nedeni kişilerin gelirleridir. Özellikle mali durumu yani geliri düşük olan bir kişiye bankaların sunmuş olduğu kredi olanları ile gelirleri yüksek kişilere sunulan kredi olanakları aynı olmuyor. Aynı zamanda kredi notu düşük olan kişilerin kredi talebinde bulunması durumunda bankalar bu kişilerden kefil ya da senet taleplerinde bulunabiliyor.

Kefilsiz ve gelir belgesiz kredi veren bankalar

Ya da ipotek gösterebileceği herhangi bir taşınmaz varsa bu taşınmazların ipotek gösterilmesini talep edebiliyor. Tüketiciler kefilsiz ve gelir belgesiz kredi veren bankalar konusunda araştırmaları girmiş ve özellikle kredi notu düşük olan tüketicilerin bankalardan kredi kullanmaları için kefil ya da senet istemeyen bankaların hangileri olduğu konusunda araştırma yaptıkları biliniyor. Bankaların özellikle kredi notu düşük olan tüketicilerin sayısında artış meydana gelmesinden sonra özellikle 1 ya da 2 yıldır kredi konusunda daha esnek davrandıkları biliniyor.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Bankaların tüketicilerden kefil talep etmeyeceği bazı durumlar söz konusudur. Bu unsurların başında da herkes tarafından bilinen kredi notu unsuru geliyor. Bankalar önceleri kişinin gelir durumu taşınmaz malları doğrultusunda kredi verme kararını değerlendirirken kredi notu uygulamasının ortaya çıkması ile birlikte artık sadece kredi notuna bakarak bu konuda karar veriyor. Kredi notu konusunda herhangi bir sıkıntısı olmayan kişilerin bankaların kredi olanaklarından yararlanmaları daha kolay oluyor. Ancak tüketicilerin kredi notlarında herhangi bir sorun söz konusu ise bu durumda bankalar gelir belgesi, senet gibi unsurları ortaya koyuyor. Bu durumda olan tüketiciler de gelir belgesiz kredi veren bankalar konusunda araştırma yapıyorlar. Hemen hemen bütün bankalar bu konuda hizmet vermeye başlamış durumda.

ilginizi çekebilir  Emekliler Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Kefilsiz Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankaların Listesi

Kamu ve özle bankaların büyük bir çoğunluğu taşıt, konut ve bireysel kredilerde uygun şartlar altında kefil talep etmediği rahatlıkla söylenebilir. Bankalar kefilsiz olarak 10 Bin TL krediyi 48 ay vade ile tüketicilerin hizmetine sunuyor. Bir devlet bankası olan Ziraat Bankası kefilsiz gelir belgesiz kredi kullanmak isteyen tüketicilere 48 ay vadeli 10 Bin TL anında kredi veriyor. Bu vadede faiz oranı 1.24 olarak ortaya çıkıyor. Bu faiz oranı ve çekilen tutar kapsamında 48 aylık vadede göz önüne alındığında aylık ödeme 293 TL oluyor. Aynı zamanda Vakıfbank’ta tüketiciler için gelir belgesiz ve kefilsiz kredi olanakları sunuyor. Vakıfbank’ta Ziraat Bankası’nda olduğu gibi 48 ay vade ile 10 Bin TL krediyi anında veriyor. Faiz oranı Vakıfbank’ta da 1.24 olarak belirleniyor ve aylık ödeme yine 293 TL olarak belirleniyor.

QNB Finansbank’ta tüketicilere kefilsiz ve gelir belgesiz kredi olanakları sunan bir diğer bankadır. QNB Finansbank kişiye özel faiz uygulaması yapan bir banka olmasının yanı sıra kredi notu düşük olan tüketicilere 48 ay vade ile 10 Bin TL bankalar arasında olan bir bankadır. Faiz oranı 1.27 olarak belirlendiği için aylık ödemeler de 297 TL olarak yansıyor. Halkbankası da aynı şekilde 48 ay vadeli 10 Bin TL krediyi 1.28 faiz oranı ve aylık 298 TL ödeme ile tüketicilerin hizmetine sunuyor. Bankaların kredi notu düşük olan ancak acil krediye ihtiyacı olan vatandaşlara bu uygulamalar ile büyük hizmetler sunuyorlar. Aylık ödemelerinin ve vade süresinin uygun olması acil nakite ihtiyacı olan kişiler için ideal bir kredi türü olarak ortaya çıkıyor. Bankaların bu uygulamalarından sonra birçok kişi bankaların sunmuş olduğu bu kredi olanaklarından yararlandıkları görülüyor.

ilginizi çekebilir  Senet Borcu Ödenmezse Ne Olur?

6 YORUMLAR

  1. Hepsi boş başvuru yaptım onaylanmadı herkese verilmiyor zengin olanlara veriyorlar biz sigortası olmayan fakirlere yok bunu gören bir gorvli varsa ulaş sin baba

  2. Birçok banka kefilsiz bireysel kredisi veriyor bildiğim kadarıyla. Kredi çekeceğiniz bankada hesabınız varsa ve işlem yapıyorsanız arada sırada da olsa kefilsiz çekebiliyorsunuz diye biliyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tuğba Canelimden
Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları