Blog 5000 TL altında maaş alanlara kredi

5000 TL altında maaş alanlara kredi

Aylık geliri 5 bin TL altında olanlara yardım paketinden kimler yararlanacak? Yeni kredi paketi 2020 başvuru nasıl yapılır?

-

5000 TL altında maaş alanlara kredi açıklaması ile Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank olarak hane halkı geliri aylık 5.000 TL ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterilerimizi finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatıyoruz” ifadeleri yer aldı.

5Bin TL altındakilere ertelemeli kredi müjdesi!

İnsanların ekonomik durumları her zaman aynı seviyede gitmeyebiliyor. Bazen acil bir ihtiyaç, bazen beklemek istememek, bazen de ekonomik darlık sebebi ile acil kredi ihtiyacı doğabiliyor. Fakat bankaların birden fazla ve çok yönlü olan değerlendirme sistemleri içinde kesin onaylı kredi veren bankalar yılları arasında hangileridir? Kesin onaylı kredi diye bir şey var mıdır? Kredi kullanırsak ve kesin onayı alırsak para hemen hesabımıza geçer mi? Bu ve bunun gibi soruların yanıtlarını yazının devamında bulabilirsiniz.

YENİ KREDİ PAKETİ AÇIKLAMASI

Ziraat BankasıHalkbank ve Vakıfbank ortak açıklama yaptı.

DETAYLAR VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Yapılan açıklamada, “Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen COVID-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri doğrultusunda kamu bankaları seferber oldu.

5000 TL altında maaş alanlara kredi detayları

Kredinin 6 ayı ödemesiz olacak.

5 BİN TL ALTINA KREDİ BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Başvurular 1 Nisan 2020 tarihinde başlayacak.

YENİ KREDİ PAKETİ BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Açıklamada şu detaylar yer aldı:

ilginizi çekebilir  VEDOP - VEDOP Nedir? Beyanname Sorgulama
ilginizi çekebilir  VEDOP - VEDOP Nedir? Beyanname Sorgulama

“Bankalarca başvuru kanallarının açılması ve taleplerin toplanması sonrasında, kredi kullandırılması uygun olarak değerlendirilen müşterilerin hesaplarına kredi tutarları aktarılacak olup, müşteriler kredi tutarını ATM’lerden çekebileceklerdir.” ifadeleri kullanıldı.

YENİ KREDİ DESTEĞİ NE KADAR OLACAK?

Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi 10 bin liraya kadar verilecek.

KAÇ AY VADE YAPILACAK?

Kredi için 36 aya kadar vade yapılabilecek.

ÖDEME TABLOSU ÖRNEĞİ

 • Kredi Tutarı: 10.000
 • Toplam Vade:36 AY
 • Ödemesiz Dönem: 6 ay
 • Taksit Tutarı(Sonraki 30 ay boyunca) :376 TL
 • Kredi Tutarı: 7.500
 • Toplam Vade:36 AY
 • Ödemesiz Dönem: 6 ay
 • Taksit Tutarı(Sonraki 30 ay boyunca) :282 TL
 • Kredi Tutarı: 5.000
 • Toplam Vade:36 AY
 • Ödemesiz Dönem: 6 ay
 • Taksit Tutarı(Sonraki 30 ay boyunca) :188 TL

 

Kesin Onaylı Kredi Diye Bir Şey Var Mı?

Kesin onaylı kredi sisteminden anlaşılması gereken krediye anında yanıt veren bankaların olduğudur. Elbette finansal anlamda herhangi bir sıkıntısı olmayan herkese bankalar kredi vermek isterler. Bu sebeple de kredi notu, kredi kartı ödemeleri ve geçmiş kredi notu gibi farklı kriterleri değerlendirmeye alırlar. Eski ödemelerinde herhangi bir sıkıntısı olmayan ve kredi notu düşük olmayan bir kişi kolaylık kesin onaylı kredilerden onay alarak faydalanabilir. Zaten çoğu banka müşterilerinin anlık ekonomik durumlarını takip eder. Böylelikle onlara belli bir miktar krediyi anlık olarak ön onaylı sisteme sunar. Eğer kredi başvurusu yapmak isterseniz öncelikle size bu ön onaylı rakamın teklif edilmesinin sebebi de budur.

Kredi Tutarı Önemli Midir?

Ayrıca bankaların gelir gider durumuzu, diğer bankalarda ki ödemelerinizi de takip ettiğini hesaba katmayı unutmayın. Bankalar bu şekilde bütçe hesaplaması yapılarak aylık taksitin bütçenize yapacağı etkiyi de tahmin etmeye çalışır. Bu sebeple başka bankalarda kredi kartı yada kredi borcunuz var ise banka talep ettiğiniz tutarı da hesaba katarak size cevap verecektir. Kimi zamanlarda istediğiniz tutara hemen onay vermese de hemen onaylı farklı bir tutarın sizin hesabınıza tanımlandığını ve ona başvurabileceğinizi iletebilir.

ilginizi çekebilir  Bankada Unutulan Para Nasıl Geri Alınır ?
ilginizi çekebilir  Gelin Nakit İhtiyacınızı Giderelim

Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kesin onaylı kredi veren bankalar genellikle SMS, mobil bankacılık ya da ATM gibi uzaktan başvuru sağlayan sistemlerle hizmet veren bankalardır. Bu sistemler elektronik ortamda sicilinizi kontrol ederek size kredinizin onaylanıp onaylanmayacağını bildirir. Bu bankalar arasında Enpara, Cepteteb, Yapıkredi, Odeabank ve İngbank sayılabilir. Bu bankaların hepsi mobil bankacılık yada SMS gibi sistemlerle kredi onayı veren sistemleri vardır. İnternet sitelerine girerek de kredi paketlerini inceleyebilir, faiz oranlarına göz atabilirsiniz. İhtiyaç kredilerinde 48 aya kadar çıkan vade oranları ile uygun ödeme planını kendinize göre seçebilirsiniz.

Kesin Onaylı Krediler Ne Kadar Zamanda Belli Olur?

Uzaktan kullanılan bankacılık metotları ile başvuru yaptığınız taktirde anında cevap almanız olasıdır. Sistem hızlı bir şekilde sizin kredi notunuzu tarayacak ve olası yanıtı istediğiniz kredi tutarına göre size verecektir. Eğer krediniz onaylanırsa istenilen tutar anında hesaba geçer. Böylelikle nakit ihtiyacınızı hızlı bir şekilde giderirsiniz.

Avatar
Ceyda Susamaz
Soru ve Görüşleriniz için mail: [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Güncellenenler

Bloke Teminatlı Kredi Kartı veren Bankalar

Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar size, kredi notunuz düşük olması sebebiyle mevduat blokesi teminatı vererek alabileceğiniz kredi kartıdır....

Garanti Bankası Kimin? Sahibi Değişti mi? kime ait?

Türkiye'nin köklü bankalarından olan Garanti Bankası kimin sorusu merak edilen sorulardan biridir. 1946 senesinde Ankara'da kurulmuş bir bankadır. Doğuş...

Kredi Kartı Numarası Kaç Hanelidir? Nerede Yazıyor?

Kredi kartı numarası çoğu kart kullanıcısının merak ettiği şeyler arasında yer alıyor. Kart üstündeki numaralar ne anlama geliyor, kaç...

Maddi Yardım Başvuruları 2020

Devlet maddi yardım başvuruları koronavirüs sebebi ile artmış durumda. Maddi destek başvurusu nasıl yapılır? Nerden başvurulur? Maddi destek yardımı...

Başbakanlık Bursu

Başbakanlık Bursu; Başbakanlık bursunu, Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü; lise, orta, ilköğretim ve üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak verir. Başbakanlık vgm...

Alakalı kredi blog yazıları

Bloke Teminatlı Kredi Kartı veren Bankalar

Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar size, kredi notunuz...

Garanti Bankası Kimin? Sahibi Değişti mi? kime ait?

Türkiye'nin köklü bankalarından olan Garanti Bankası kimin sorusu merak...

ilginizi çekebilirönerilen içerik
sizin için