Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar

0
206

İnsanların ekonomik durumları her zaman aynı seviyede gitmeyebiliyor. Bazen acil bir ihtiyaç, bazen beklemek istememek, bazen de ekonomik darlık sebebi ile acil kredi ihtiyacı doğabiliyor. Fakat bankaların birden fazla ve çok yönlü olan değerlendirme sistemleri içinde kesin onaylı kredi veren bankalar yılları arasında hangileridir? Kesin onaylı kredi diye bir şey var mıdır? Kredi kullanırsak ve kesin onayı alırsak para hemen hesabımıza geçer mi? Bu ve bunun gibi soruların yanıtlarını yazının devamında bulabilirsiniz.

Kesin Onaylı Kredi Diye Bir Şey Var Mı?

Kesin onaylı kredi sisteminden anlaşılması gereken krediye anında yanıt veren bankaların olduğudur. Elbette finansal anlamda herhangi bir sıkıntısı olmayan herkese bankalar kredi vermek isterler. Bu sebeple de kredi notu, kredi kartı ödemeleri ve geçmiş kredi notu gibi farklı kriterleri değerlendirmeye alırlar. Eski ödemelerinde herhangi bir sıkıntısı olmayan ve kredi notu düşük olmayan bir kişi kolaylık kesin onaylı kredilerden onay alarak faydalanabilir. Zaten çoğu banka müşterilerinin anlık ekonomik durumlarını takip eder. Böylelikle onlara belli bir miktar krediyi anlık olarak ön onaylı sisteme sunar. Eğer kredi başvurusu yapmak isterseniz öncelikle size bu ön onaylı rakamın teklif edilmesinin sebebi de budur.

Kredi Tutarı Önemli Midir?

Ayrıca bankaların gelir gider durumuzu, diğer bankalarda ki ödemelerinizi de takip ettiğini hesaba katmayı unutmayın. Bankalar bu şekilde bütçe hesaplaması yapılarak aylık taksitin bütçenize yapacağı etkiyi de tahmin etmeye çalışır. Bu sebeple başka bankalarda kredi kartı yada kredi borcunuz var ise banka talep ettiğiniz tutarı da hesaba katarak size cevap verecektir. Kimi zamanlarda istediğiniz tutara hemen onay vermese de hemen onaylı farklı bir tutarın sizin hesabınıza tanımlandığını ve ona başvurabileceğinizi iletebilir.

ilginizi çekebilir  Kredi Alma İhtimalinizi Artırın

Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kesin onaylı kredi veren bankalar genellikle SMS, mobil bankacılık ya da ATM gibi uzaktan başvuru sağlayan sistemlerle hizmet veren bankalardır. Bu sistemler elektronik ortamda sicilinizi kontrol ederek size kredinizin onaylanıp onaylanmayacağını bildirir. Bu bankalar arasında Enpara, Cepteteb, Yapıkredi, Odeabank ve İngbank sayılabilir. Bu bankaların hepsi mobil bankacılık yada SMS gibi sistemlerle kredi onayı veren sistemleri vardır. İnternet sitelerine girerek de kredi paketlerini inceleyebilir, faiz oranlarına göz atabilirsiniz. İhtiyaç kredilerinde 48 aya kadar çıkan vade oranları ile uygun ödeme planını kendinize göre seçebilirsiniz.

Kesin Onaylı Krediler Ne Kadar Zamanda Belli Olur?

Uzaktan kullanılan bankacılık metotları ile başvuru yaptığınız taktirde anında cevap almanız olasıdır. Sistem hızlı bir şekilde sizin kredi notunuzu tarayacak ve olası yanıtı istediğiniz kredi tutarına göre size verecektir. Eğer krediniz onaylanırsa istenilen tutar anında hesaba geçer. Böylelikle nakit ihtiyacınızı hızlı bir şekilde giderirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.