Pazar, Mayıs 16, 2021

Kolay Yoldan Acil Kredi Nasıl Alınır ?

Esnafların ya da bireysel müşterilerin, acil kredi ihtiyacı duyduğu zaman anında başvuru yaparak kredi alabileceği bankalar var mı? Acil kredi almam lazım ancak bankalar vermiyor ya da bu sebeple kredi çekemiyorum diyen sicili bozuk olan vatandaşların nakit para ihtiyacına acil bir şekilde kredi imkânı sağlanabilir mi ve kolay yoldan acil kredi nasıl alınır ?

Acil Kredi Lazım Nasıl Başvurabilirim ?

Acil kredi ihtiyacı duyan bireysel ya da ticari esnaf, şayet kredi notu normal seviyede ise; sicili bozuk olan kişilerden çok daha kolay bir şekilde kredi için başvuruda bulunabilir. Bankaların kara listesine giren, sicili bozuk olan bireyseller ya da esnafların kredi başvurusunda ve alımında dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunur. Kredi çekemeyenlerin ya da daha önceki kredi ve kredi kartı kullanımında geri ödemede sorun yaşamış olanların veya güncel bir şekilde borçlu olup, bu borcun oranlarının gelirlerinden fazla olduğu durumlarda dikkatli olmak gerekiyor. Peki, kredi notu normal olan kişilerin nasıl kredi alımı nasıl?

Kredi Notu Normal Seviyede Olanlara Acil Kredi

Günümüzde ve ülkemizde artık, bankacılık sektörü o kadar hızlı bir biçimde ilerledi ve gelişti ki, hafta sonu kredi veren bankalar dahi faaliyet gösteriyor. Kredi notunuz normal seviyesindeyse, yani daha önceki dönemlerde bankalar ile herhangi bir şekilde kredi kartı ya da ihtiyaç, araç ya da konut kredisi kullanıp da ödemede sorun çıkarmadıysanız; pek çok bankadan acil kredi ihtiyacınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Acil kredi ihtiyacı ister esnaf, ister bireysel, isterse de kobi olsun; rahatlıkla başvuru yapıp kredi alabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey, büyük bankalara kredi başvurusu yapmış olmaktır.

İnternet Üzerinden Acil Kredi Başvurusu​​​​​​​

Teknoloji artık ceplere de girmiş durumda ve günümüzde bankalar da bu duruma uyum sağlamış durumda. Online işlemlerin gelişmesiyle beraber, kredi sürecinin tamamını şubesiz ve kefilsiz gerçekleştirebilirsiniz. Bankalar, acil kredi ihtiyacı yaşayan vatandaşlara hafta sonu dâhil hizmet sunabilmek için güvenli internet sayfaları sunuyor. Oluşturdukları güvenli sitelerde kullanıcılara kredi imkânı sunuyor. Hemen her banka, genellikle de özel bankalar bu imkanı müşterilerine sunuyor. Bu imkanı sunmakla yetinmeyen bankalar; akıllı telefon sahipleri için mobil uygulamalar da oluşturmuş durumdalar. Bankalar, oluşturduğu mobil uygulamalarla daha hızlı bir biçimde hizmet sunmaktadır.

ilginizi çekebilir  Kredinin Yeni Yolu: Senetle Kredi

İnternet Sitesi Üzerinden Acil Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Kredi başvurusu yapmaya karar verdiğiniz banka için, internet yoluyla acil kredi başvurusunda bulunabilmek için yapılması gereken ilk şey, bankanın resmi web sitesine girmektir. Siteye girilmesinin ardından ana sayfada kredi başvurusu adıyla bir bağlantı olması gerekir. İlgili bu bağlantıya tıklayarak açılan sayfada kimlik numaranızı veya cep telefonunuzu yazmanız gerekmektedir. Bunlar yazıldıktan sonra sitenin size belirttiği güvenlik kodunu da yine yazmalısınız. Bu başvurular genellikle acil kredi ihtiyacı için yapılan kredi başvurularıdır ve bu nedenle kullanılacak kredi için, herhangi bir neden sormazlar. Konut ya da araç kredisi kullanacaksanız da yine, bankanın ana sayfasında olan sekmeden başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Ön başvuru sistemde yer alan kredi notuyla beraber değerlendirilecek ve tarafınıza otomatik bir biçimde cevap verilecektir.

ilginizi çekebilir  En Uygun Kredi Veren Bankalar

Günümüz dünyasında tüm insanlar az veya çok geçim sıkıntısı çekmektedir. Son dönemde banka kredileri bu konuda ilaç niteliğinde olmuştur. Ancak bankalar ağır şartları dolayısı ile birçok kolayca kredi başvurularını reddetmektedir. Bankadan kredi alan birçok kişi ise ufak ödeme gecikmelerinden dolayı kredi alamamaktadır. Kredi alamayan kişiler zor durumda kalırlar. Alınamayan bu kredi insanlara bazı durumlarda insanların mallarına haciz gelmesine neden olmaktadır. Geçim şartlarının ağırlığından sigortaya kaydı bulunmayan veya işsiz kalan insanlar ise kredi başvurusunda bulunmasına izin dahi verilmemektedir. Bu durumda olan insanlar için çaresizlik baş göstermektedir. Para bulamayan insanlar psikolojik bir çöküntü içine girmektedir. Bu sürecin bazı insanlarda intihara kadar giden üzücü sonuçları bulunmaktadır.

Acil Para Nasıl Bulunur?

Maddi anlamda sıkıntı yaşayanlar için krediçikartilir.com internet sitesi büyük bir fırsat sunmaktadır. Site ihtiyacı olan insanların tüm dezavantajlı durumlarına rağmen herkese kredi imkânı sağlamaktadır. Bu internet sitesinin giriş bölümünde acil kredi başvurusu ekranı bulunmaktadır. Ziyaretçiler bu ekrandaki gerekli bilgileri doldurup dakikalar içerisinde başvuruda bulunabilirler. Hızlı başvuru ekranında öncelikle istenilen kredi miktarı ve istenilen vade miktarı sorulmaktadır. Site 100.000 TL miktara kadar kredi imkânı sağlayan bankaları listelemektedir. En az kredi miktarı ise 5 bin liradır. Miktar ihtiyaca göre 5 biner artışlar ile artmaktadır. Aldığınız miktar için 48 aya kadar vade süresi verilmektedir. En az vade miktarı 1 ay olup isteğe göre birer ay şeklinde artmaktadır.

SMS ile anında Kredi

Hızlı başvuru aşaması geçildikten sonra açılan ekranda kişisel bilgilerin istendiği ve daha kapsamlı bir form ortaya çıkmaktadır. Formda; Ad, soyad, T.C. kimlik numarası ve telefon numarasının bulunduğu ilk kısım en başta yer almaktadır. Bu kısımların ardından gelir tipini belirtilen bir alan bulunmaktadır. Burada emekli çalışan ya da çiftçi gibi seçenekler bulunmaktadır. Formun alt kısmında kredi kartınız ve ödeme bilgileriniz ile ilgili alanlar bulunmaktadır. Bu alanların doldurulması ile banka kredi notunuzun hesaplaması ve sizin için bir ödeme planı çıkartılması sağlanmaktadır.

ilginizi çekebilir  Kredi Çekecekler Dikkat ! Yeni Dönem Başladı

Bu internet sitesi ile zor durumdaki kişiler için acil para nasıl bulunur? Sorunun cevabı verilmiş olmaktadır. Site ile sosyal güvenlik kurumuna bağlı olmayanlar, kkb puanı düşük olanlar, banka kara listesinde olanlar, Kart ödemeleri sorunlu olanlar ve hukuki olarak icralık olanlar için kredi alma ihtimali ortaya çıkmaktadır.

ilginizi çekebilir  Kredi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ne Zaman? Ne Amaçla Kuruldu?

Web sitesinin sahibi olan firma bir kredi danışmanlık şirketidir. 2014 yılında kurulan firma köklü bir yapıya sahip yazılım şirketi olmaktadır. Kredi kullanamayan insanların kkb puanının nasıl yükseltileceği firma hizmetlerinden biri olmaktadır. Ayrıca şirket kredi başvurularında yapılan hatalar ve kredi sicillerinin hangi yollar düzeltileceğinin bilgisi verilmektedir.

Kredi Alma süreci Nasıl İşlemektedir?

Maddi durumu kötüleşen ve kredi ihtiyacı olan kişi öncelikle şirkete internet aracılığı ile başvurmaktadır. Başvuran bireyin finansal yapısı şirket uzmanları tarafından değerlendirilmektedir. Değerlendirme sonuçlarına göre kişiye uygun kredinin ödeme stratejisi belirlenmektedir. Bu basamaktan sonra kişinin maddi alternatifleri saptanır. Daha sonra kredi başvurusu için kişiye özel dosya hazırlanmaktadır. Bu noktada uzmanlar tarafından kredi sürecinin kontrol sağlanmaktadır. Bu aşamadan sonra son olarak borcun yeniden yapılandırılması işlemine geçilir. Kredi kullandırma zamanı yönetimi ile süreç sonlandırılır.

Bazı bankalar ihtiyacı olan insanlar için borç para verenler arasında en fazla ekstra ücret talep eden taraftır. Çünkü bazı bankalar maddi durumu kötü olan insanı daha da kötü duruma düşürmektedir. Ancak şirketimizde bazı bankaların aldığı hiç bir ücret alınmamaktadır. Firmada; dosya masrafı ya da noter ücreti, ön ücret ve evrak ödemesi, yol ücreti ve senet ödemesi gibi ücretlerden hiç biri alınmamaktadır. Bir kısım bankalar bu ücretleri haksız yere müşterilerden talep etmektedirler.

Müşterilerin firma hakkında merak ettiği bazı sorularda bulunmaktadır. Her bireyin merak ettiği sorulardan biri; birden fazla kredi alınıp alınmayacağı hakkındadır. Eğer gerekli finansal değerlendirmeler olumlu sonuçlanırsa ikinci bir krediyi almanızda bir engel bulunmamaktadır. Kredi başvurularının nasıl takip edileceği de merak konusu olan bir durumdur. Ancak başvuru takipleri siteden yapılmamaktadır. Başvuru takipleri yalnızca bankaların kendi sayfalarından yapılmaktadır. Kredi başvurularında kefil bulmakta günümüzde çok zor olan bir durumdur. Şirket bu durumda da yanınızda bulunmaktadır. Kefil istemeyen bankalar konusunda yardımda bulunup o bankalara kredi başvurusunda bulunmanızı sağlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları