Cuma, Ocak 28, 2022

Kredi Çekemiyorum Acil Kredi Lazım

güncellendi: Cansu Ciğerli

Kredi almak istiyorsanız ya da kredi başvurusunda bulunacaksanız bankaya gitmeden önce kredi notunuzun yüksek olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde kredi almanız zorlaşacak ya da istediğiniz miktarı kredi olarak alamayabilirsiniz. Başvurduğunuz miktardan daha az miktarlık bir krediniz onaylanabilir ya da kredi notunuz banka sicil kayıtlarına göre çok kötüyse hiç kredi alamayabilirsiniz. Acil kredi lazım olması günümüzde sıkça karşılaşılan bir durumdur ve paraya ihtiyacı olan herkesin ailesinden ya da akrabalarından borç alamaması durumunda başvurduğu bir yöntemdir.

İnsanların zor dönemler için biriktirdiği bir meblağ olmadığında ya da birikim yapılan tutar yetersiz geldiğinde bankalara başvurarak ihtiyacını gidermek için çözüm araması son derece olağan bir durumdur. Çünkü bankalar reklamlar aracılığıyla insanları ihtiyaç ya da taşıt kredisi gibi kredilere yönlendirmektedir. Her bankanın kredi faiz oranları değişebilmekte ve aynı olmak zorunda değildir. Bankalardan kredi alınamadığı zaman ise farklı yöntemler denenmektedir.

Hangi Tür Krediler Mevcuttur?

Ticari krediler, teminat mektupları, nakdi krediler gibi birçok kredi türü mevcut olup ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi en çok bilinen kredi türleridir. Bedelli askerlik için bile krediler mevcuttur. Krediler farklı şekillerde verilebilir. Kısa vadeli, orta vadeli ya da uzun vadeli kredi türleri mevcut olup, bazı kredi türleri müşteri kredi notuna göre verilirken bazı krediler genel müdürlük tarafından bazı krediler ise şube tarafından özel olarak verilebilir. Örneğin bir çiftçi için bağlı bulunduğu banka şubesinden alabileceği kredi ile herhangi bir ilden ya da şubeden alacağı kredinin onaylanması ihtimali farklıdır. Özellikle esnafların bağlı olduğu banka şubeleri vardır ve bu şubeler bu esnaflarla özel olarak ilgilenmektedir.

Kredi Alamıyorum Acil Kredi Lazım

Kredinin çıkmaması durumda ise kredi kullanmak isteyen müşteriler banka dışında alternatiflere yönelmektedir. Ev veya diğer taşınmazlar ya da taşınabilir diğer araçları teminat göstererek kredi alamıyorum para lazım durumundan kurtulmak için ya tefecilere ya da komisyon alan diğer kurum ve kuruluşlara yönelmektedir. Bankalar kredi vermiyor nereden para bulabilirim sorusunun cevabı da burada netlik kazanmaktadır. Kuyumculara giderek komisyon karşılığı kredi kartından taksitle alan insanlar vardır. Bu insanlar daha sonra aldığı altını nakde çevirerek nakit ihtiyacını gidermektedir. Anca kuyumcular bu gibi işlemlerden komisyon almaktadır.

ilginizi çekebilir  Senet İle Borç Para Verenler

Bazı şirket veya kişiler de senet karşılığı nakit para vererek komisyon almaktadır. Herkes hemen bu insanlardan nakit para alamayabilir çünkü tanıdık olmak veya karşılığında değerli bir şeyi teminat olarak göstermek gerekmektedir. Teminat olarak gösterilen veya yapılan senetler borç ödendikten sonra geri alınabilmektedir. Ancak senet imzalatarak ya da teminat gösterilen taşınır yada taşınmaz mallara el koyarak kişiyi daha da borçlandıran kişi veya firmalara karşı son derece dikkatli olmak gerekmektedir. Çünkü bu gibi durumlarda ihtiyaç sahibi kişileri dolandıran insanlar ve firmalar mevcuttur.

Komisyon Karşılığı Kredi Verenler

Nakit paraya acil ihtiyaç duyan kişiler ise çaresizce bu insanların tuzağına düşmektedir. Tanımadığınız ya da emin olmadığınız insanlardan veya firmalardan daha da borç batağına saplanmamak için uzak durulmalı ve bankaya başvurduğunuzda hiçbir şekilde kredi alamayacağınızı öğrendiğinizde, sizi bankalardan kredi çekebileceğinize dair ikna etmeye çalışan kişilere aldırış edilmemeli ve dikkate alınmamalıdır. Çünkü banka size kredi vermiyorsa hiçbir şekilde kredi çekemezsiniz. Zaten şartların değişerek kredi çekmenizin mümkün olması durumunda banka yetkilileri sizi uyararak bazı değişiklikler talep edebilir. Çünkü banka yetkililerinin de kredi kullandırmak gibi hedefleri vardır.

Sonuç olarak tefeciler ve dolandırıcılara karşı dikkatli olmak gerekli ve güvenmediğiniz kişilerden herhangi bir şey karşılığında nakit para alma sürecine girilmemelidir.

11 YORUMLAR

  1. Merhaba
    Finansal ihtiyaçlarınızı çözmek için acil bir krediye ihtiyacınız var mı? 5.000,00 – 10.000.000.00 TL arasında değişen bir kredi sunuyoruz. % 100 Garantili, Güvenilir, Verimli, Hızlı ve Dinamikiz Aynı zamanda kredi de veriyoruz (Euro, Pound ve Dolar). Tüm Krediler için geçerli olan faiz oranı% 2’dir. Eğer ilgileniyorsanız bize geri dönün.

    Teşekkürler

  2. Finansal özgürlük mü arıyorsunuz? Borcun mu var, yeni bir işe başlamak için kredine ihtiyacın var mı? ya da maddi olarak daraltsanız, araba ya da ev satın almak için borç almak mı istiyorsunuz? Bankanızdan sonsuza dek finansmanı reddediyor musunuz? Mali geliştirmek mi istiyorsunuz? Faturalarınızın ödeyeceği bir kredi mi ihtiyacınız var? Daha fazla arama yapmayın, daha fazla bilgi için gereken% 3’lük çok uygun bir faizle aldığınız tüm kredi türlerine bir fırsat vermenizi bekliyoruz, e-posta yoluyla bize şimdi bizimle iletişime geçin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları