Salı, Ekim 26, 2021

Kredi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yakın gelecekte kredi almak veya konu hakkında kendinizi bilgilendirmek ister misiniz ? O zaman dikkatli olmalısınız. Size en iyi kredi koşullarının olduğu ve bir kredi çekmek istiyorsanız dikkatli olmalısınız. Bankadan kredi çekerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir sorusuna 10 dakikanızı ayırın, çünkü aşağıdaki 10 ipucu ve püf noktası size çok fazla yarar sağlamaktadır.

Bankalar Size Kredi Vermek İster

Ekonomik açıdan, şu anda düşük faizli bir aşamadayız. Bankalar şu anda kredi ihtiyacı olan müşterilerle para toplamak isteyen müşterilerden daha fazla kar elde etmektedir. Bankanıza gittiğinizde ve kredi talebinde bulunduğunuzda çok rahat olmanız gerekmektedir. Bunu size vermek bankanın çıkarınadır. Belki faiz oranını bile biraz pazarlık edebilirsin. Bankalar her zaman kredi, borçlanma oranı, eski nominal oran ve etkin faiz oranı üzerinde iki faiz oranı vermektedir. Borçlanma oranı sadece kredinin salt faizini içerir, ek maliyetler dahil değildir. Bu nedenle, borçlanma faizi her zaman efektif faiz oranından daha ucuzdur. Etkin faiz oranını karşılaştırmanız önemlidir, çünkü bu gerçek maliyetleri yansıtmaktadır. Bu nedenle, etkin faiz oranıyla ilgili kredi teklifine bakın ya da faizi belirlerken bankanızdan etkin faiz oranı olup olmadığını sorun.

Bankaları Karşılaştırın

Farklı bankaları ve kredi tekliflerini karşılaştırmak için zaman ayırmalısınız. Bankadan bankaya olan farklar ciddi olabilmektedir. Ancak farklı bankalardan çok fazla kredi teklifleri almak, sizi olumsuz etkileyebilir. Bir bankanın size bir teklifte bulunabilmesi için, bankaların her bir kişiye onay talebi göndermesi gerekir. Kredi puanı ödünç alınan parayı bankaya ne kadar geri ödeyeceğinizi gösterir. Bazı bankalar size kredi değil, aynı zamanda bu tür borçlanma ile sunulan kredi koruma sigortası satmak gibi ek ürünler satmaya çalışmaktadır. Bunun için, bir finansal kontrol, örneğin, danışman kişisel verileri ve mevcut yaşam durumuna girmeden kullanılan.

ilginizi çekebilir  Kredi Çeken Kişi Borcunu Ödemezse Kefile Ne Olur ?
ilginizi çekebilir  Nakit Lazımsa Biz Yanınızdayız

Doğru Miktarda Kredi Seçin

Ayrıca, kredi çekerken, ılımlı bir geri ödeme taksitini seçtiğinize dikkat etmelisiniz. Birçok banka size düşük bir geri ödeme oranı önerecektir. Aylık mini ücret, çoğu zaman bu durumun başka şeyler için daha büyük mali bir kapsam oluşturduğunu iddia eder. Ancak, geri ödeme oranının ne kadar düşük olduğunu, ödemenin ne kadar uzun süre alacağını ve faizin ne kadar uzun olacağını bilmelisiniz. Kredi daha pahalıdır. Ayrıca, çoğu banka daha uzun vadeler için daha yüksek faiz oranlarına ihtiyaç duymaktadır. Bununla birlikte, çok yüksek bir amortisman oranı da tehlikeli olabilir. Beklenmedik harcamalar yeterli mali destek olmadığı için sorunlara yol açabilir. Bu nedenle, çok küçük olmamalı ve çok büyük olmaması gereken dengeli bir kredi oranı belirlemeniz size kalmıştır. Banka danışmanınızın sizi kötü düşünülmüş kararlara bırakmasına izin vermeyiniz.

Ne Kadar Kredi Alabilirim ?

Bunu yapmak için öncelikle ücretsiz tek kullanımlık gelirinizi belirlemelisiniz. Aylık net gelirinizi not edin ve aylık sabit maliyetlerinizi düşürün. Araba, sigorta ve benzin maliyetleri telefon, İnternet mevcut kredi taksitleri gibi tasarrufa gidilmelidir. Şimdi kalan miktardan yaşam masraflarınızı örneğin yiyecek, kıyafet ve eşyalardan düşünüz. Ne kadar çok kısıtlama yaparsanız kredi borcunu ödemek o kadar kolaylaşmaktadır. Çünkü her zaman otomobil, çamaşır makinesi gibi beklenmedik masraflar, ya da kısa vadeli paraya ihtiyaç duyacağınız yıl sigortası primi masraflarından doğabilir.

Kredi Alın Kişisel Olarak Size Bilgi Verelim ?

Bir kredinin en büyük avantajı muhtemelen faiz oranıdır. Yerinde tavsiyeye ihtiyacınız olmadığı için, bankalarınızı zamandan ve paradan tasarruf ederek, mağazada bir kredi seçmiş olmanızdan daha iyi faiz oranları ile ödüllendirirsiniz. Ancak internet, bireysel sorularınızı ve güveninizin bankacılığını asla cevaplayamaz. Yerel bir şubede kredi veren bir banka bulun. Böylece ucuz bir online kredi kazanabilir ve daha sonra herhangi bir sorunuz olursa, mağazadan tavsiye alabilirsiniz. Elbette, bir şubede ilk önce tavsiye almak ve daha sonra evdeki krediyi online olarak bitirmek özellikle akıllıcadır.

ilginizi çekebilir  Acil Kredi Başvurusu
ilginizi çekebilir  Paraya İhtiyacı Olanlara Anında Kredi

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cansu Ciğerli
KrediBir Editör Şefi. Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları