Kredi Çıkartılır

5
727

Kredi Çıkartılır ve siz de almak istediğinizde bankaya başvuru yapar ve banka değerlendirmesinden sonra kredi kullanıp kullanamayacağınız netlik kazanır. Kredi kullanabilmeniz için BDDK tarafından aranılan nitelikte olmanız ve bankanın size krediyi verdiğinde ödeyebileceğinize inanması gerekmektedir. Bunun için de bankalar ilk olarak kredi notunuza bakar. Kredi not durumuna göre alacağınızın kredinin miktarı da belirlenir. Ancak kredi notu düşük olduğu halde bazı bankalar kredi verebilmektedir. Somut şubesi olmayan ve passolig gibi uygulamaları yöneten bir banka diğer bankalara kıyasla daha kolay kredi verebilmektedir. Kredi kullanmak için banka şubelerinden ya da mobil uygulamalar ya da internet şubesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Bankaların internet sitesinde ve telefon bankacılığı uygulamasında bütün sorularınıza yanıt alabilirsiniz.

Çıkmayan Kredi Çıkartılır

Borç batağında olan ya da bankalara olan ödemelerini düzenli yapmamış kişilerin banka sicil kaydı olumsuz etkilendiği için bu kişilere bankalar tarafından kredi verilmemektedir. Bu insanların da başvurduğu banka dışı yöntemler mevcuttur. Cep telefonu faturası üzerine telefon satın almak ve bu telefonları değerinin daha altında satmak, kuyumculardan kredi kartıyla taksitli altın almak ve altını nakite çevirmek, kredi çıkartılır diye reklamlar yapan site ya da dolandırıcılara başvurmak gibi yöntemlere başvurulur. Burada en popüleri telefon alıp satmak ve kuyumculara yönelmektir. Ancak telefon alamıyor ve kuyumcu için kredi kartınız yok ya da yeterli limitiniz yoksa doğrudan çıkmayan kredi çıkartılır diyen insanlara yöneliyorsunuz.

Komisyon Karşılığı Kredi Çıkartılır

Kuyumcularla yaptığınız anlaşmalarda dahi kuyumcu sizden komisyon alır ve siz hem kart faizi hem de komisyon ile ürünün değerinin altında bir nakit elde edersiniz. Kuyumculardaki komisyonlar gibi bazı kişi ve kuruluşlar da komisyon karşılığı sizlere kredi çıkarttırabilir. Ancak burada çok dikkatli olmak gerekiyor çünkü kredi alacağım derken dolandırılabilirsiniz. Üzerinize kayıtlı herhangi bir yerden icra ya da haciz işlemi var ise, size hiçbir bankanın her ne koşulda olursa olsun kredi vermeyeceğini bilmenizde fayda var.

Bu durumda olduğunuz halde size kesin kredi çıkarttıracağını iddia eden kişi ve kuruluşlara itibar etmeyiniz. Çünkü dolandırıcı olma ihtimalleri çok yüksek. Bazı durumlarda genellikle tefeciler tarafından insanlara senet karşılığında nakit para verilir. Tefecilerden para almak yasal olarak bir suç unsuru teşkil etmese de tefecilerin parayı tahsil etmek için uyguladıkları yöntem ya da yüksek faiz içeren ve sürekli katlanan faiz oranları suç sayılmaktadır. Komisyon karşılığı kredi çıkartılır 2019 yılında bile çok sık şekilde karşımıza çıkmakta ve hemen hemen her yerde reklam olarak web sitelerinde yer almaktadır. İnsanların bu yollara başvurma oranı azımsanmayacak kadar çok olacak ki bu yöntemler çoğalarak devam etmektedir.

 Komisyon Karşılığı Kredi Çıkartılır 2019

Bazı firmalar ise 18 yaş üstü insanları kısa süreliğine yüksek maaş karşılığı çalışıyormuş gibi sigortalı olarak göstermekte ve bankaya başvuru yapıldığında kişinin sigorta kaydı gözüktüğü için maaş bordrosuyla beraber kredi onaylanmaktadır. Ancak bu gibi durumlarda kişi ya da kuruluşlar sizin 3-4 aylık sigorta priminizi ödediği için ve yüksek maaşla çalışıyormuş gibi gösterdiği için size çıkan krediden alacağı komisyon miktarı da çok yüksek olmaktadır.

Bazen ise evi ya da arabası olduğu halde kredi çıkmayan insanlar, evlerini ya da arabalarını ipotek ettirerek ya da evlerini ve arabalarını karşılık göstererek kişilerden nakit para almaktadır. Bu durumda da yine nakit aldığınız kişiye ayrıca komisyon ödüyor ve yüksek faiz karşılığında borçlanmayı kabul etmiş sayılıyorsunuz. Borcunuzu öderken bir sorun yaşamanız durumunda ya da taksitleri zamanında ödeyememeniz durumunda eviniz ya da arabanızı kaybediyorsunuz. Hem evinizi kaybetmiş hem de yüksek meblağlarda borcun altına girmiş oluyorsunuz.

Kredi Almak için Ne yapılmalıdır?

Bankalardan kredi almak diğer yöntemlerden daha güvenli olacağı için kredi için bankalara yönelmek en mantıklı iş olacaktır. Bunun için ise bankaların birtakım kriterlerine uygun olmak gerekmektedir. Bankalara olan ürünlerinizin ödemelerini zamanında yaptığınız takdirde ve sigortalı bir işte çalışmanız durumunda bankalardan kredi kullanmanız kolay ve güvenilir olacaktır. Ödeyemediğiniz ya da zorlandığınız ürünleriniz varsa da banka ile anlaşma yoluna giderek tekrar yapılandırmayı deneyebilir ve bankaya ödemelerinizi kendinize uygun şekilde düzenleyebilirsiniz. BDDK kayıtlarında ve banka sicil kaydınızın olumsuz olmaması için banka kredilerini ve kredi kartlarınız bütçenize göre kullanmak ise en mantıklı hareket olacaktır.

Değerlendirme
Kredi Çıkartılır

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz