Çarşamba, Aralık 8, 2021

Kredi Çıkmamasının Sebepleri

Kredi neden çıkmaz?

Kredi çıkmamasının çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Bu sebeplerden başlıcaları kredi notunun düşük bir seviyede olması, kredi ödemelerinin icralık duruma düşmesi veya SSK güvencesinin bulunmama durumudur.

Kredi notunun düşük olması zamanla olan ve tekrar yüksek seviyelere çıkartılması da ekstra zaman alan bir işlemdir. Geç ödenen veya ödenmeyen kredi taksitleri kredi notunu yavaş yavaş düşürmektedir. Kredi notunun kredi alınamayan düşük seviyelere geçmesi ile birlikte bankalara yapılan başvurular ret cevabı ile dönmeye başlar. Bu dakikadan sonra yapılması gereken birkaç işlem vardır. Öncelikle borçları yapılandırmak ve ödemeleri zamanında yapmak. Ancak ödemeleri yapılandırabilmek ve vadeyi uzatabilmek için nakit para ihtiyacı doğar.

Kredi çekemeyen kişiler için nakit büyük problem oluşturur. Bu aşamada senet karşılığı kredi veren şirketler devreye girer. Kredi ödemelerinin icra düzeyinde takip ediliyor olması da kredi notunun yükselmesini engelleyen ve kredi alımına izin vermeyen bir durumdur. Senetle kredi veren şirketler aynı zamanda icra takibinin nasıl düzeltilebileceği hakkında bilgilendirmeler yaparak bu sürece profesyonel bir gözle destek olur. Böylece hem kredi yapılandırılmış olur hem de sonraki süreçte aynı problemin yaşanmaması için sağlam bir güvence kurulur.

SSK güvencesine tabi olmamak ve belge üzerinde gelir gösterememek de kredi çekememenin sebepleri arasındadır. Bankalar bu tip SSK sı bulunmayan ve belgelendirme yapamayan kişilere güvenmemekte, dolayısıyla kredi imkânı sağlamamaktadır. Senet karşılığı kredi imkânı veren şirketler bankalar ile aracılığa geçerek kredi imkânı yaratmaktadırlar.

Senetle para verilir

Senetle kredi alabilme sisteminde öncelikle kredi başvurusu yapılır, kredi başvurusu değerlendirilir ve kredi ihtiyaç sahibine ulaştırılır. Bu 3 temel adımda ilerleyen kredi sistemi ile yüzlerce kişi nakit para ihtiyacını çözüme kavuşturmuştur. Senet sisteminde aracı şirketler bankalar ile kredileri ayarlayarak arada cüzi bir miktar komisyon alırlar. Sistem bu şekilde işlemektedir.

ilginizi çekebilir  Kredi Çeken Kişi Borcunu Ödemezse Kefile Ne Olur ?

Acil para ihtiyacı durumunda kredi alabilmek için, senetle kredi veren şirketlere başvurularak form doldurulur. Formda isim, soy isim, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, gelir durumu, kredi kartı limit durumu, kredi kullanım miktarı, kredi alımı için başvuru sayısı, ihtiyaç duyulan kredi türü, biliniyorsa kredi puanı, gsm bilgileri, şehir / bölge bilgileri, kredi ve kredi kartına dair son 6 aylık ödeme durumu, yasal takip durumu, belgelenebilir düzeydeki gelir miktarı ve ihtiyaç duyulan kredi miktarı bilgileri istenir. Bu bilgiler ışığında analiz ve değerlendirme yapılır.

Değerlendirme sürecinde kişiye uygun kredi alternatifleri bulunur. Krediler için yapılandırma ve ödeme seçenekleri belirlenir. Kredi ödeme yapılandırması ile kişinin gelir durumunu zorlamadan, rahat bir şekilde ödeme yapabileceği bir plan oluşturulur. Bu şekilde hazırlanan yapılandırmalar sonucunda ödemeler rahatlıkla çözülmüş olur.

Nakit para verilir

Nakit para ihtiyacı kredi ödeme ve borç problemi yaşayan kişilerin en büyük problemlerinden biridir. Nakit para olmadan ödeme yapılandırması ve vade uzatma işlemleri yapılamamaktadır. Böylece daha önce plansız alınmış olan kredilerin ödenmesi zorlaşmaktadır. Ödeme yapılandırması ve değerlendirme yapılmadan, özensiz alınan krediler sebebiyle kredi notu düşmektedir. Bu sistem de kredi borcu olan kişilerin elini kolunu bağlamaktadır. Senetle kredi veren şirketler bu durumdan doğmuştur. Aracı olarak kredi ihtiyacını karşılayan şirketler nakit para ihtiyacı duyan kişilere yardımcı olmaktadır.

 

Kredi alamama probleminin çözülmesine de yardımcı olan şirketler, sorunu kökünden halletmektedir. Örneğin icra takip probleminin çözülmesi, kredi notunun yükselmesi gibi problemlerde profesyonelce destek olmaktadırlar.

Senetle kredi veren şirketler nakit para verilir hizmetleri ile çözüm olanağı oluşturmaktadır. Kredi borçlarının düzenlenmesi ve değerlendirmeler yapılarak kişiye özel kredilere ulaşım sağlanması, yine kişiye özel ödeme seçeneklerinin belirlenmesi ve düzenlenmesi her gelir düzeyinden insanın kredi problemini çözebilmektedir. Bu sistem ile şimdiye kadar yüzlerce kişi kredi problemine çözüm bulmuştur. Hızlı kredi sistemi ile nakit para bulan ve kredilerini düzenleyen kişilerin çoğunluğu memnun bir şekilde bu hizmetten yararlanmaktadır. Hizmet ile ilgili tüm bilgiler ayrıntılı bir şekilde senette belirtilmektedir.

ilginizi çekebilir  Kredi ihtiyaçlarınızda Kredi Notunun Etkisi

Hızlı kredi, acil nakit kredisi gibi hemen ihtiyaca cevap vermesi gereken nakit problemlerinde en güvenilir ve doğru adres senet karşılığı verilen kredidir. Senet karşılığı kredi alma sistemi uzun süredir kullanılmaktadır. Güvenilirlik açısından bu zamana kadar hiçbir problem yaşanmamış hem şirket hem banka hem müşteri açısından süreç dengeli bir şekilde ilerlemiştir.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Furkan Kolman
Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları