Salı, Ekim 26, 2021

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır ?

Acil nakit ihtiyaçlarında banka tarafından belirlenen tutardaki hesaba kredili mevduat hesabı adı verilir. Kredili mevduat hesabı banka müşterilerine ait olup sadece kendileri kullanma hakkına sahiptir. Banka kartı ile belirlenen tutardaki parayı çekmek için gereken kredili mevduat hesabı için çok dikkatli olmanız önerilir. Bu hesabın diğer hesaplara göre gecikme faiz oranı biraz daha fazladır. Birçok insanın merak ettiği soru kredili mevduat hesabı nasıl açılır ?

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Kullanılır ?

Her banka müşterisi için hazırlanan ve farklı meblağlarda olan Kredili mevduat hesabı kişilerin ihtiyaçları için hazır bulunmaktadır. Sürekli kullanıma uygun olmayan sadece arada çok acil olarak nakde sıkışıldığında kullanılabilecek hesap türüdür. Ayrıca kredili mevduat hesabınız yoksa başvuru yapmanız gereklidir. Bankacılık geçmişiniz iyi ve düzenli ödemeler yaptıysanız bu hesap anında adınıza açılır. Aksi bir durum gerçekleşmişse bankanız bu hesabı açmaz. Kredili mevduat hesabına başvurmadan önce banka puanınızın yüksek olması gerekmektedir. Kredili mevduat hesabı açtırmak için en yakın banka şubesine başvuruda bulunabilirsiniz. Bankanız detaylı ve gerekli tüm bilgiyi sizinle paylaşmak zorundadır. Aklınızda kalan her soruyu sorarak kredili mevduat hesabı açtırmaya karar verebilirsiniz. Burada tek dikkat etmeniz gereken konu zamanında geri ödemeleri sağlamanız olacaktır.

Kredili Mevduat Hesabı Limiti Ne Kadardır ?

Kredili mevduat hesabının limiti için her banka farklı bir meblağ belirler. Kredili mevduat hesabı için limit ayarlaması kredi notunuza göre olmaktadır. Kredi notunuz düşükse az bir tutarda limit belirlenir. Eğer KMH kullanmak istediğiniz bankada bir miktar paranız varsa Limitiniz daha da çok artacaktır. Kredili mevduat hesabının son ödeme tarihi de size göre belirlenir. Ödeyebileceğiniz tarihi mutlaka banka yetkilisi ile paylaşmalısınız. Aksi takdirde geciken ödemeleriniz faiz sebebiyle daha da çok artacaktır. Bazı bankalar maaş müşterilerinin maaş tutarına göre bir limit belirlemektedirler. Maaşın daha yükseğinde bir kredili mevduat hesabı ile asla karşılaşmazsınız.

ilginizi çekebilir  Kredi Alamayanlara Müjde
ilginizi çekebilir  En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Banka ?

Kredili Mevduat Hesabının Faizi Nasıl Hesaplanmaktadır ?

Banka müşterileri için hazırlanan ev acil ihtiyaçlarda kullanılması önerilen kredili mevduat hesabının faiz oranı her bankaya göre değişiklik gösterir. Kredili mevduat hesabının ve ek hesap ücretinin faiz oranı bankaya göre değişir. Ancak diğer faiz oranlarından daha yüksek olduğu söylenmektedir. Kredili mevduat hesabı acil durum kredisi olduğundan ve zamanında geri yatırmak koşulu bulunduğundan faiz oranı fazladır. Ek ücret alan bankalarda mevcut olduğundan hesap açtırmadan önce mutlaka bankanız ile görüşmeniz gerekir.

Kredili Mevduat Hesabından çekilen Para Geç Yatırılırsa Ne Olur ?

Bankanız tarafından size tanınan kredili mevduat hesabı zor zamanlarda oldukça kullanışlıdır. Fakat kredili mevduat hesabından çektiğiniz parayı zamanında ödemezseniz katlanarak uygulanacak faiz biraz canınızı sıkabilir. Daha fazla para ödemek yerine bankanın hesap kesim tarihine dikkat ederek para yatırmanız sizin menfaatinize olacaktır. Kredili mevduat hesabındaki parayı kullanmadan önce geri ödeme zamanını da iyi ayarlamanız gerekir. Daha sonrasında daha büyük ve sıkıntılı anlarla karşılaşmamak için kredili mevduat hesabını sürekli olarak kullanmanız tavsiye edilmez. Banka çalışanları sizlere bu tarz bilgileri vererek daha çok fikir edinmenizi sağlamaktadırlar.

Kredili Mevduat Hesabı Kapatılır mı ?

Kullanmak istemediğiniz veya açık kalmasına gerek duymadığınız kredili mevduat hesabınızı kapatma hakkına sahipsiniz. Kredili mevzuat hesabınızı banka şubelerinden veya internet üzerinden kapatabilirsiniz. Ancak halen borcunuz devam eden bir hesaba sahipseniz kapatma işlemi borç bittikten sonra yapılabilmektedir. Kapattığınız hesaptan emin olmak için birkaç gün sonra banka şubelerinden bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
ilginizi çekebilir  İskonto Kredisi Ve İştira Kredisi Nedir?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cansu Ciğerli
KrediBir Editör Şefi. Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları