Salı, Ekim 26, 2021

Kredisi Ödenmekte Olan Araç Satılabilir mi?

Standart taksitli krediye ek olarak, başka hiçbir kredi türü otomobil kredisi kadar sık ​​seçilmemektedir. Çünkü her yıl milyonlarca insan bir arabayı finanse ediyor. Finansmanı düşünüyorsanız, araç kredisi ile ilgili bazı şeyleri bilmelisiniz. Gerekli hileler ve püf noktaları hakkında doğru bilgi birikimiyle, çok daha iyi konumlanmıştır. Kredisi Ödenmekte Olan Araç Satılabilir mi ?

En Ucuz Otomobil

Bir araba kredisi gerçeğe dönüşmeden önce, önce uygun bir araba bulmalısınız. Bir markaya karar verdiyseniz, genellikle en yakın bayi ile görüşmeniz sizin için en anlamlı olanıdır. Henüz marka hakkında emin değilseniz, teklifleri çeşitli yerel satıcılardan karşılaştırabilirsiniz. Ancak yaygın varsayımın tersine yerel satıcısındaki bir satın alım ucuz çözümdür. Bu hem yeni hem de kullanılmış otomobiller için geçerlidir.

İnternette Araba Seçenekleri

Bunun yerine, çevrimiçi portallar da bu alanda geleneksel perakendecilerden daha iyi performans gösteriyor. Ucuz bir araba arıyorsanız, internette karşılaştırma portalları için anlamlı olabilir. Bölgeler arası satıcılar bir aracın satın alınması için teklifler alıyorlar. Bu teklifler genellikle yerel satıcınızdan daha ucuzdur. Düzinelerce veya hatta yüzlerce sağlayıcı rekabet ederse, genellikle çok daha cazip fiyatlar ortaya çıkmaktadır. Yerel bir satıcının tavsiyesine bağlı olmak zorunda değilseniz, internette bir araba satın almak kesinlikle bir seçenektir. Çoğu durumda normal bir satıcıyla anlaşmanız gerekir.

Kredisi Ödenmekte Olan Araç Satılabilir mi?

Temel olarak, mutlaka bir araba kredisine güvenmek zorunda değilsiniz. Prensip olarak, bir taksitli bir araba finanse edebilirsiniz. Kredi karşılaştırmamıza bir bakış, böyle cazip bir teklifin bile bulunabileceğini size hızlı bir şekilde gösterecektir. Ancak, araç kredisi kısmen hala mevcuttur. Bu durum, bankaların genellikle düşük riskleri nedeniyle normal kredilere göre daha iyi faiz oranları çekmesi gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Bunun ana nedeni, bankanın araba kredisi için teminat olarak arabaya güvenebileceğidir. Gayrimenkul finansmanı gibi, normal banka kredisi üzerinden faiz avantajlarını bekleyebilirsiniz.

ilginizi çekebilir  Evlilik Kredisi Nedir
ilginizi çekebilir  Kredi Veren Banka Olur Da Kredi Veren Şahıs Olmaz Mı?

Araç Satılamaz

Genel olarak, bir araç kredisi için bir bankaya teminat vermeniz gerekir. Aracınızı doğrudan araba satıcısı ile finanse etmiyorsanız, genellikle araba kredisini bankaya yatırmanız gerekir. Bu düzenleme genellikle taşıt finansmanının tüm süresi boyunca geçerlidir. Sadece finansmanı tamamladığınızda, aracınızın mektubunu ve dolayısıyla da aracınızın resmi tapusunu alacaksınız. Buna göre, örneğin finansal sıkıntı dönemlerinde aracı satamazlar. Aksine, taksitlerinizi ödeyemezseniz, bankanızla ayrı bir çözüm bulmanız gerekecektir.

Kredisi Ödenmeye Devam eden aracınızı satmanın iki yolu vardır;

1- İpotekli Krediyi Kapatarak aracı tamamen üstünüze almak,

2- Aracı borcuyla birlikte devretmek.

Borç Finansmanı

Böyle bir fonlamanın gerçekte nasıl çalıştığını merak ediyor olabilirsiniz. Aslında arabayı aldığınız zaman sadece araba tapusu alacaksın. Karşılığında, ancak ödeme yapıldıktan sonra mümkündür, ancak bu yalnızca önceden ödenmiş bir kredi ile çalışır. Arabalar için borç finansmanı sağlamak için, çoğu banka sözde bir güvenlik transferi sunmaktadır. Krediyi tamamladıktan sonra böyle bir güvenlik transferini kabul etmeli ve aracı satın almadan önce krediyi almalısınız. Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra, aracın mektubunu bankaya güvenlik transferinin bir parçası olarak göndermelisiniz. Bu, araba tapuyu daha sonra taşıt finansmanının sonuna kadar tutmaktadır.

Borç Sigortası

Birçok otomobil kredisi için bankalar, yerinde olduğu kadar online olarak da sözde artık borç sigortasını satmaya çalışıyorlar. Arkasındaki mantık nispeten basittir. Bir kredi temerrüdünün tehlikelerine karşı artık bir borç sigortası ile kendinizi güvenceye alıyorsunuz. Taksitlerinizi artık ödeyemezseniz, sigorta bankanızla dengeyi devralır ve dengeler. Bu genellikle girişini ve krediye bağlı olarak aşırı borçlanmayı önleyebilir. Ancak bir araba kredisi için bir borç sigortası asla çekici değildir. Sigorta çok pahalıdır ve sınırlı bir faydaya sahiptir. Ayrıca, sadece işsizlik ya da ciddi bir hastalık gibi mutlak istisnai durumlarda başvurmaktadırlar. Bu nedenle çoğu uzman, bir araç kredisi için kalan borç muafiyetine karşı açıkça tavsiyede bulunuyor.

ilginizi çekebilir  Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar
ilginizi çekebilir  Evlilik Kredisi Nedir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cansu Ciğerli
KrediBir Editör Şefi. Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları