Cuma, Ocak 28, 2022

Mobil Ödeme Bozdurma işlemleri 2022

güncellendi: Cansu Ciğerli

Mobil Ödeme bozdurma işlemi Profesyonel bir ekip tarafından 7 gün 24 saat işlem yapılır. Hızlı ve Güvenilir bir şekilde ödeme sağlanır.. Güvenliğiniz ve de kesinlikle istediğiniz miktarlarda istediğiniz kadar bozum yapabilirsiniz. Alanımızda Profesyonel bir şekilde durmaksızın sizlere Mobil ödeme bozdurma konusunda hizmet vermeyi sürdüreceğiz…

Mobil Ödeme Bozdurma Limiti Nedir?

Mobil ödeme bozumu kullanıcıların severek kullandığı bir sistemdir. Hem pek çok avantaj sağlar hem de hızlıca ödeme yapmayı sağlar. Mobil ödeme bozdurma limiti yeni başlayan kullanıcılar tarafından merak edilir. İlk kez faturalı hatta sahip kullanıcılar mobil ödeme sistemini kullanacaksa; 70 TL limiti vardır. Ancak ilerleyen dönemlerde faturasını düzenli ödeyen bireyler 1250 TL’ye kadar mobil ödeme üzerinden harcama yapabilir. Tek seferde 200 TL’lik harcama yapılabilir.

Mobil ödeme limiti kişinin harcamalarına ve faturasını düzenli ödeyip ödememesine bağlı olarak belirlenir. Örneğin fiziki ya da sanal firmalardan mobil ödeme aracılığı ile harcama yaptınız. Ancak ay sonu geldiğinde faturanızı ödemediniz. Birkaç ay boyunca fatura ödemelerinizde aksama yaşadıysanız limitiniz kısıtlanır. Eğer 1250 TL harcama tutarına eriştiyseniz, düzensiz fatura ödeme durumunda tekrar limitiniz düşürülür. Bu nedenle mobil ödeme bozdurma sistemini sürekli kullanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken tek unsur faturanızı düzenli ödemektir.

Kontörlü Hatlarda Mobil Ödeme Sistemi Var mıdır?

Kontörlü hatlarda mobil ödeme sistemi vardır. Fakat faturalı hatlarda olduğu gibi çok fazla avantajı yoktur. Öğrenciye kredi veren fakat Çünkü yaptığınız her harcama bakiyenizden düşülür. Ancak faturalı hatlarda ay sonu fatura kesim tarihinde yaptığınız harcama faturanıza yansıtılır. Bu nedenle pek çok kullanıcı mobil ödeme sistemini kullanacaksa hattını faturalıya çevirir.

Mobil Ödeme Nakit Yapılır?

Mobil ödeme nakit, operatör şirketlerinin sunduğu bir hizmettir. ödemenin de asıl amacı herhangi bir harcama yaparken ödemenin GSM operatörü tarafından karşılanmasıdır. Yani anlık olarak cepten nakit para çıkmaması, yapılan harcamaların bir ay sonrasında fatura ile birlikte ödenmesini ifade eder.

ilginizi çekebilir  Banka Borcu Zaman Aşımı Süresi

Mobil ödeme bozdurma işlemine örnek verecek olursak dünya çapında ünlü olan Spotify müzik indirme programından indirme gerçekleştireceğiniz zaman ödemenizi mobil ödeme sistemi ile gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı ile Mobil Ödeme Farkları Nelerdir?

Kredi kartı ile mobil ödemenin arasında gözle görülür farklar bulunmaktadır. Bazı kişiler ikisini aynı şey sansa da, en önemli fark kredi kartında ay sonu ekstrenin çıkması, mobil ödeme sisteminde harcamaların fatura ile ödenmesidir. Hangisi daha avantajlı diye soracak olursanız, yapacağınız harcama miktarına göre değişir diyebiliriz.

Mobil ödeme nakit, yüksek tutarlı alışverişlerde kullanılmamaktadır. Bunun belli limitleri bulunmakta olup ilk etapta en fazla 1250 TL tutarına kadar harcama yapabilirsiniz. Fakat faiz olmadığı için ve herhangi bir risk içermediği için mobil ödeme kredi kartına göre daha avantajlıdır.

Mobil Ödeme ile Neler Yapılabilir?

Mobil ödeme sistemi ile pek çok alışveriş gerçekleşebilir. Sadece sanal olarak değil, fiziki harcamalarınızı da mobil ödeme sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin mobil oyunlarda, internet sitelerinden yapacağınız harcamalarda, market alışverişlerinde ve fatura ödemelerinizde mobil ödeme sistemini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda mobil ödeme ile başkasına para göndererek siz de karşı taraftan ödeme alabilirsiniz.

Mobil ödeme acil nakit işleminin en iyi avantajlarından biri de İstanbul ulaşım kartına bakiye yükleyebilmenizdir. Siz de faturanızı düzenli ödeyerek mobil ödeme nakit işleminden faydalanabilirsiniz. Aklınıza takılan her türlü konuyu danışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cansu Ciğerli
KrediBir Editör Şefi. Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları