Cuma, Ocak 28, 2022

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

güncellendi: Cansu Ciğerli

Bazı zamanlar paraya çok ihtiyaç duyarız hele ki öğrenci iken hayat daha zordur bazıları için. Başka bir şehir, aileden uzak yeni bir hayat derken kendi ayaklarımız üzerinde durmayı öğreniriz. Aynı zamanda hayatın nasıl olduğunu da. Paraya çok ihtiyacımız olduğunda da hemen kredi bulmak çok önemli.

Öğrenciye kredi veren bankalar konusunda dikkat etmeliyiz tabi ki uygun krediler için. Normalde her ne kadar çalışan insanlara kredi verilse de bazı bankalar öğrencilere de vermekte. Bunun sebebi de bankaların daha çok insan kazanması için. Daha önceden kredi çekmek ne kadar zorlu bir işken şu an internet üzerinden bile kolaylıkla yapılabiliyor ve hızlı bir şekilde de cevap alabiliyorsunuz.

Artık hemen hemen öğrenciye kredi veren bankalar artıyor ki daha çok müşteri sahibi olabilsin diye. O yüzden bazı şeyler eskisi kadar zor değil. Her bankanın faiz oranları farklı olduğu için kimisi hemen ve daha çok verebiliyorken kimisi daha az ve haftalar sonra süren bir zaman diliminden sonra verebiliyor. Bankalar bazı zamanlarda kampanya uyguluyor onları da kaçırmamak gerek bu tür şeylere ihtiyacınız varsa.

Öğrenciye Özel Kredi Limitleri

Öğrencilere kredi verilse bile en fazla 500 limit olacak şekilde verilir en fazla fakat bu kişi düzenli olarak ödüyor ve çok para harcıyorsa banka tabi ki limiti arttırır ve bu müşteriyle de fazlasıyla ilgilenir. Mesela Yapı Kredi Bankasına ait olan Play Card üniversite öğrencilerine özel 1000 tl limitlidir. Bu tür bankaları bularak bunlardan yararlanabilirsiniz. Fakat genel olarak kredi alırken bankalar ile ilgili iyi bir araştırma yapmak gerek hangisi daha çabuk verir, daha fazla verir veya öğrenciye kredi veren bankalar direk bulunmalı.

ilginizi çekebilir  5000 TL altında maaş alanlara kredi

Öğrenci demek, bazen sıkıntı da çekmek demek özellikle de para konusunda. Paraya ihtiyaç duyduğumuzda kredi almamız gerekir. Eskiden bankalardan kredi almak zor bir iş olsa da şu an öğrencilere bile kredi veren bankalar çoğunlukta sebebi ise daha fazla insan kitlesine sahip olmak ve bu yolu nerdeyse tüm bankalar kullanıyor.

Yine de iyi araştırmakta fayda var. Bazı bankalar hemen kredi verirken bazıları daha geç veriyor ya da bankaların öğrencilere verdikleri kredi limitleri farklı olabiliyor bu yüzden iyi bilgi sahibi olmak önemli. Bankalar, hem çok para harcayan hem de zamanında ödeyen kişileri severler ve peşlerini bırakmazlar o yüzden onlara özel limit arttırabilirler.

Örneğin; Yapı Kredi Bankasının üniversite öğrencilerine yaş Aralığı 18 ile 26 arası olan, uygulamış olduğu Play Card 1000 limit olmasıyla birlikte öğrencilere çok avantaj sağlamakta. Tabii bu limiti arttırmakta mümkün kefil ile. Kredi ile ilgili şeyleri takip ediyorsanız bankaların belirli zamanlarda oluşturdukları kampanyaları değerlendirmeye bakın ki siz de bu avantajlardan faydalanın.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki İçerikUcuz Kredi Alma İmkânı
Sonraki İçerikBorç Para Verenler
Furkan Kolman
Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları