Salı, Ekim 26, 2021

PTT Kredi – Emeklilere İhtiyaç Kredisi

Türkiye’nin en bilinen kamu kurumlarından bir tanesi olan PTT çeşitli özel banka kurumları ile yapmış olduğu anlaşma sonrasında emeklilere düşük faiz oranı üzerinden kredi çekebilme imkanı tanımaktadır. Ptt kredi emeklilere ihtiyaç kredisi veren banka kurumları toplamda altı farklı kurumdan oluşmakla birlikte bu kurumların her biri için farklı faiz oranları ile farklı kredi çekim tutarları mevcuttur. PTT önderliğinde yapılmış olan anlaşmalar sonrasında T.C vatandaşı olan ve emekli olmuş kişilerin kredi çekebilmeleri mümkün olur.

PTT Kredisi Faiz Oranları

PTT kredisi kapsamında anlaşma sağlanmış olan banka kurumları tarafından belirlenmiş faiz oranları ile kredi çekebilmek mümkündür. Bu anlamda Aktifbank (N Kolay) %2,29 oran üzerinden, Denizbank %2,66 oran üzerinden, ING Bank %2,59 oran üzerinden, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) %2,89 oran üzerinden, FibaBanka %2,89 oran üzerinden ve Burgan Banka %3,00 oran üzerinden faiz vermektedir. PTT ile anlaşma sağlamış olan bu altı banka kuruluşu sayesinde düşük faiz oranları aracılığı ile emeklilerin kredi çekebilme fırsatları olmaktadır.

PTT Kredi Başvurusu

Kredi başvuruları kişiye en yakın olan PTT kurumu üzerinden yapılabilmektedir. PTT şubesine gidilerek başvuru formunun doldurulması sonucunda kredi başvuru işlemi kayda alınarak gerekli olan araştırma işlemleri gerçekleştirilir. Doldurulacak olan formda hangi banka kurumunun kredisinden yararlanılmak istendiği belirtildiği takdirde PTT bu banka kurumu ile irtibata geçerek gerekli sicil araştırmalarının yapılmasını ister. Bu kredi seçeneğinden yararlanılabilmesi için emekli olan kişinin PTT üzerinden emekli maaşını alıyor olması gerekir. Banka yaş sınırlamaları kapsamında değişkenlik gösteren sınır düzenlemeleri mevcuttur.

Burgan Bank PTT Kredisi Koşulları

Burgan Bank tarafından sunulan PTT kredisinin en yüksek limiti 55.000 TL olarak belirlenmiştir. Kredi tutarına göre faiz işlemesi yapılan bankada almak istenilen tutar 3 bin TL ve 10 bin TL aralığında ise bu faiz %1,81 oranından uygulanmaktadır. 10 bin TL ve 30 bin TL aralığında olan kredi tutarına %1,65 oranında, 30 bin TL üzerindeki kredi tutarına ise %3,00 oranında faiz uygulaması gerçekleştirilir. Kredinin yaş sınırı 80 olarak banka tarafından belirlenmiş olup kredi vadesinde müşterinin yaşının 80’i geçmemesi gerekir.

ilginizi çekebilir  Acil Paraya İhtiyacı Olanlara Hızlı Kredi
ilginizi çekebilir  Bankalar Dışında Kredi Veren Yerler

Fibabanka PTT Kredisi Koşulları

PTT müşterisi olan her vatandaşın başvurabileceği ve yararlanabileceği Fibabanka kredisinde maksimum 30 bin TL değerine kadar kredi çekim durumu söz konusudur. Burgan Bank içerisinde olduğu gibi kredi tutarına göre faiz uygulaması mevcut olup 2 bin TL ve 4 bin TL arasında çekim yapacak olan kişilere %2,89 oranında, 4 bin TL ve 30 bin TL arasında çekim yapacak olan kişilere ise %2,73 oranında kredi çekim faizi uygulanır. Müşteri yaşının 80 olma sınırı Fibabanka içerisinde de geçerli olup banka koşulları gereğince bu yaşın üzerindekilere PTT emekli kredisi verilmez.

TEB PTT Kredisi Koşulları

Türkiye Ekonomi Bankası üzerinden alımı yapılabilecek olan kredinin en büyük özelliği dosya masrafsız olmasıdır. Kredinin azami limiti banka tarafından 35 bin TL olarak belirlenmiş olup krediyi kullanacak olan emekli vatandaşın yaşının 70’i geçmemiş olması gerekir. Emekliler adına büyük bir kolaylık sağlayan TEB bankası sadece nüfus cüzdanı ile PTT şubesine gidilerek başvuru yapılmasına olanak tanır. 2 bin TL ile 8 bin TL arasında kredi çekiminde bulunacak kişiler için %2,89 faiz oranı ile 8 bin TL üzerinde kredi çekiminde bulunacak olan kişiler için ise %2,93 faiz oranı ile PTT kredisinden yararlanabilmek mümkün olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları