Çarşamba, Aralık 8, 2021

Senetle Cep Telefonu Satan Yerler

Senetle cep telefonu satan yerler kapsamında satış yapan büyük mağazalar bulabilmek mümkündür. Türkiye’deki tüm vatandaşlara yönelik olarak uygulanan taksitlerde sınırlandırma işlemleri, elektronik ürünlerin alımlarında zorluk yaşanmasına neden oluyor. Özellikle cep telefonlarında gerçekleşen alım düşüşleri, insanları farklı yöntemler ile cep telefonu almaya yönlendiriyor. Cep telefonlarına kredi kartı taksitlendirmesi yasağından sonra, tüm vatandaşlar cep telefonlarını senetle satan yerler aramaya başlamıştır.

Senetle Cep Telefonu Satışlarında Aynı Gün Teslim

Teknolojinin hızlı gelişimi, akıllı cep telefonlarına olan ilgiyi büyütmektedir. Fakat Türkiye’de elektronik cihaz alımlarına gelen taksit sınırlandırması, artık uzun vadelerle telefon almaya engel oluyor. Akıllı telefonunuzu değiştirmek istiyor ve taksit seçeneklerinin sınırlandırılmasından sonra aylık ödemelerin yüksek bedellere yer verdiğini düşünüyorsanız, o zaman senetle satış yapan yerlerden cep telefonu satın alabilirsiniz. Birçok firma alacağınız cep telefonunu aynı gün içinde size teslim edebiliyor.

Senetle Telefon Alma işlemleri

Türkiye’de birçok beyaz eşya mağazası bulunuyor ve bunların birçoğunda cep telefonu satışları da gerçekleştiriliyor. Bu mağazalardan 18 yaşın üzerindeki her müşteri 9-48 ay vadelerle birlikte senetli satışlar yapabiliyorlar. Ayrıca senetle alacağınız ürünün size aynı gün teslim edilmesi imkanı da sunuluyor. Bazı firmaların ise birkaç gün içinde adrese ürün teslimatı yaptıkları biliniyor. Bu yüzden senetle satış işlemlerinde aranan tek şart, 18 yaşını doldurmuş olmaktır. Bunun haricinde firmaların aradıkları göze çarpan satış işlem şartları yoktur.

Reşit olmayan vatandaşların, yanlarında bir veli eşliğinde firmalara başvuru yapmaları halinde senetle cep telefonu almaları mümkün olabiliyor.

Senetle Cep Telefonu Almadan Önce

Tüm vatandaşlar, senetle cep telefonu satışı yapan mağazalar hakkında araştırma yapmalıdırlar. Bu mağazaların kaliteli olmaları, iyi ürünlere uygun fiyatlar dahilinde sahip olmanızı da sağlayacaktır. Bu nedenle mağaza araştırması, senet ile cep telefonu alımında atılacak ilk adımdır.

ilginizi çekebilir  Kredi Ve Hibe Şartları

Senet, son derece önemli bir evrak olduğu için, senet imzalarken senedin doğruluğundan emin olmak da ikinci işlem adımı olacaktır. Bu yüzden çalışılacak mağazanın kaliteli olması, bu işlemlerin yasal çerçevelerde gerçekleşmesine imkan tanıyacaktır.

Senetle Cep Telefonu Satan Yerler

Her şeyden önce, tüm mağazalardan senet karşılığında cep telefonu satın alamayacağınızı bilmelisiniz. Bu tür satış işlemlerine yer veren mağazalar Türkiye’de pek fazla bulunmuyor. Örneğin bazı mağazalar kredi kartsız taksitli alışverişlere yer veriyor, fakat bunlar da senet karşılığı olmayıp banka kredisi ile yapılabiliyor. Bu yüzden senetle alışveriş yapmak ya da banka kredileri ile işlem yapmak için belli mağazaların Türkiye’de yer aldıklarını bilmelisiniz.

Senet ile yapılacak alışverişlerde Arçelik, Ev-Kur, Mutlu Evim ve Beko gibi markaları tercih edebilirsiniz. Bu mağazalar sizlere genellikle internet üzerinden senetli satış imkanı sunuyor, fakat dilerseniz mağazalara başvurarak da senetli satış işlemi gerçekleştirerek aynı gün telefonunuza sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cansu Ciğerli
KrediBir Editör Şefi. Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları