Senetle Kredi Alabilirsiniz

Günümüzde borç para bulmak kadar kredi almak da zor bir hale geldi. Özellikle sicili bozuk olan kişiler bankalardan kredi alamadıkları için para bulmaları zor hale geldi. Bu sebeple para ihtiyacı olanlar farklı arayışlara yöneldiler. Bunlardan biri ise senetle ödeme yöntemidir. Eskiden beri kullanılan senetler artık kredi almak için de kullanılır hale geldi. Senetle kredi bu kadar popüler hale gelmesinde kuşkusuz mevcut sistemin insanlara bazı kısıtlamalar getirmesidir. Bu kısıtlama ile kişiler farklı borç para bulma arayışına girmektedirler.

Senetle Kredi Nasıl Alınır?

Eski zamanlarda kullanılan senetle alışveriş artık daha da gelişerek senetle kredi alma sistemine döndü. Bankalardan kredi alamayan, sicili bozuk olan ve hakkında icra takibi başlatılmış kişiler alternatif para bulma yöntemlerine yönelerek kredi alma imkânına kavuşmaktadırlar. Günümüz bankacılığında senetle kredi almak neredeyse imkânsız. Türkiye genelinde hiçbir banka müşterisine bu şekilde kredi kullandırmamaktadır. Fakat bazı kurumlar vardır ki, tamamen yasal statüde kurulmuş olup, krediye ihtiyacı olan herkese kredi imkânı vermektedir. Kredi veren bu kuruluşlara yapılan ödemeler istenilen tutarda ve istenilen vadede olabilmektedir.

Senetle Kredi Avantajları Ve Dezavantajları

Bankalardan alamadığınız krediyi senetle almanız durumunda bazı avantajlarınız ve dezavantajlarınız olmaktadır. Bu avantajları ve dezavantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

Bankadan alacağınız kredi tutarı için toplamda ödeyeceğiniz faiz sebebiyle kredi maliyetiniz yüksek olabilmektedir. Fakat senetle kredi alınması halinde ödeyeceğiniz masraf çok az olabilmektedir. Bu sebeple bankalardan daha uyguna kredi sahibi olabilir, acil ihtiyaçlarınızı hemen görebilirsiniz. Senetle aldığınız kredi için çok fazla prosedür işlemi olmadığı için zamandan tasarruf edersiniz. Senetle kredi alınması halinde sadece senet imzalanacağından, bankadaki kredi başvurusunda harcayacağınız zamanın çok küçük bir kısmını harcamış olursunuz.

ilginizi çekebilir  En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Senetle kredi ve telefon alabileceğiniz yerler ve şirketler

Senetle alınan kredilerde uzun vade ve yüksek tutarlarda borçlanma yapılabilmektedir. Konut, taşıt gibi alımlarınız için uzun vadeli borçlanmak hem aylık ödemelerinizi düşürmekte, hem de kolayca mal sahibi olmanızı sağlamaktadır. Bu sebeple senetle para alındığı zaman daha uzun vadelerde ödeme yapma olanağınız vardır. Bankalar nezdinde siciliniz bozuk, kredi notunuz düşük, açık takip hesaplarınız olsa da senetle para almanız mümkündür. Fakat bu durumda bankalardan kredi almanız pek de mümkün değil. Bankaların kredi talep eden müşterileri için onları değerlendirmeye tabi tutarken en çok kullandığı sistem KKB sistemi olduğundan, mali sicilinizdeki bozukluk hemen KKB’ye bildirilmekte ve yeni kredi almanız zorlaşmaktadır.

Bankalardan kredi almak uzun ve meşakkatli bir işlem iken senetle kredi almak çok da kolaydır. Senetle alınan krediler de çok nadir olarak teminat istendiğinden kefil arama derdiniz olmayacak.Senetle kredi almanın en önemli dezavantajı ise senet ödenmediği zaman hemen yasal işlemlerin başlamasıdır. Fakat bankadan aldığınız kredilerde belli bir süre kredi taksitini ödemeseniz de yasal süreç başlamamaktadır. Bunun tam aksine senetle para aldığınız kuruluş, senedin ödenmemesi halinde hemen sizi mahkemeye vererek tüm borcun ödenmesi için yasal işlem başlatabilir.

Sicili Bozuk Olana Senetle Kredi Verilir

Senetle kredi imkânı sağlayan güvenilir kuruluşlardan olan www.kredicikartilir.net size güvenli ve hızlı hizmet yapısıyla kredi imkânı sağlamaktadır. Şirketin bünyesinde yer alan uzman kadro kredi başvuru talebinizi alır, incelemeye koyar ve size anında senetle kredi verir. Özellikle sicili bozuk olan, bankalardan kredi alamayan, bankalarda açık takip hesapları bulunan, kredi notu çok düşük olan kişi veya şirketlerin tercih ettiği bu sistemle hızlı ve güvenli kredi almak çok kolay. Sitede bulunan kredi başvurusu sayfasına tıklayarak başvuru formuna; adınız ve soyadınız, kredi talep türünüz, kredi puanınız, telefon numaranız, istediğiniz kredi vadesi ve net gelirinizi yazarak anında kredi sistemine başvurunuzu yapabilirsiniz. Talebinizin alınması ile sizinle irtibata geçen uzman müşteri temsilcimiz, alacağınız kredi ile ilgili sizlerden bilgi talep ederek alacağınız kredi tutarı ve geri ödeme ile ilgili sizlere bilgi verecektir.

ilginizi çekebilir  Senet Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Siz de alacağınız krediyi nasıl ödeyeceğinize dair müşteri temsilcisine bilgi verdiğiniz zaman tüm işlemleriniz kayıt altına alınarak senetle kredi almış olacaksınız. Onaylanan kredi talebinizi istediğiniz bankadan çekebilir, isterseniz nakit olarak da alabilirsiniz. Kredi almak için tek yapmanız gereken internet sitemizden bize ön başvurunuzu göndermek. Geriye kalan tüm işlemlerinizde uzman ekibimiz daima yanınızda olacak.

Acil Kredi İçin Diğer Hizmetlerimiz

Bünyemizde bulunan uzman ekibimizle sadece senetle kredi vermiyor aynı zamanda kredi notunuzun iyileştirilmesi için de sizlere yardımcı oluyoruz. Verdiğimiz finansal danışmanlık hizmeti ile bozulan sicilinizin düzeltilmesi, düşen kredi notunuzun tekrar yükseltmesi, yeni kredi almak için yapılan başvurunun olumlu sonuçlanması için dikkat edilmesi gerekenler, kredi borcunuzun nasıl düzenli hale getirilebileceği gibi birçok konuda sizlere yardımcı olmaktayız. Senetle para veren kurumumuz uzman kadrosu ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti ile sizlere hizmet vermekten gurur duymaktadır.

2014 yılında hizmet vermeye başladığımız günden bu zamana kadar 1000’in üzerinde müşteriye senetle kredi ve finansal danışmanlık hizmeti sunmuş bulunuyoruz. Güvenilir ve hızlı kredi almak için sektördeki nadir kuruluşlardan olan kurumumuzla acil kredi ihtiyaçlarınızda yanınızdayız.

Yorumlayanlar (21)

 1. Avatar voılkan özdemir Tem 29, 2017
  • Avatar Emel dilek Tem 29, 2017
 2. Avatar Caner Tem 29, 2017
 3. Avatar Zekeriya Tem 29, 2017
 4. Avatar Mustafa Tem 29, 2017
 5. Avatar cicek Tem 29, 2017
 6. Avatar Gökhan Tem 29, 2017
 7. Avatar Aslı başaran Tem 29, 2017
 8. Avatar Elif Tem 29, 2017
 9. Avatar K.Tülin Tem 29, 2017
 10. Avatar bayram Tem 29, 2017
 11. Avatar nilgün Tem 29, 2017
 12. Avatar ilhan altıntas Tem 29, 2017
 13. Avatar Havvanur Tem 29, 2017
 14. Avatar Faruk Koçer Tem 29, 2017
 15. Avatar Metin KARGACI Tem 29, 2017
 16. Avatar yusuf karakeser Tem 29, 2017
 17. Avatar Asli Tem 29, 2017
 18. Avatar Özbay Tem 29, 2017
 19. Avatar Ali Tem 29, 2017
 20. Avatar Tayfun Tem 29, 2017

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.