Senetle Kredi Verildiğini Duymuş Muydunuz?

Makalenin başlığına böyle bir başlık koyulmasının nedeni makalenin ilginç bulundurularak okunması amacıyla değil, gerçekten de böyle bir şeyin var olmasından bu ad konulmuştur. Günümüzde bankaların yapamadığını yapan bu sistemle sizler de kredi çekerken bu borçlarınızı yıllık senetlere bölebilir ve borçlarınızı senetle ödeyebilirsiniz. Her ne kadar günümüzde birçok insan için bu durum yadırgansa da gerçekliği ayan beyan ortadadır. Sizler artık yepyeni bir sistemin getirdiği anlayışla kredilerinizde senet yapabilecek ve böylece işlemlerinizde daha kolay ve daha masrafsız olabileceksiniz. Senetle kredi veren şirketler bünyesi olarak değerlendirilebilecek bu yapıda sözü edilen şirketler bankaların oluşturduğu anlayışa bir tepki olarak rekabet ortamı doğurmak için ve insanların ihtiyaçlarını gerçekleştirebilmeleri için böyle bir uygulamayı başlatmaya karar vermişlerdir.

Her ne kadar böyle bir şeyin kazanç getirmeyeceğinden mümkün olamayacağı çoğu kimse tarafından dillendiriliyor olsa da bu durumun gerçekliği apaçık ortada durmaktadır. Böylelikle insanlar sürekli olarak farklı bir anlayışla kredi çekebilecek ve hem dosya masraflarından hem de kefil şartı aranmasından mesul olmayarak ihtiyacı olan krediyi elde edebilecektir.

Buraya kadarki sunulan bilgilerle senet yoluyla kredi verilmesinin mümkün olduğu anlatılmıştır. Fakat soru işareti olarak kafamızı muhakkak ki kurcalayan bir başka ve belki de en önemli soru durmaktadır. Bu soru da peki ama senetle kredi veren şirketler kimlerdir ve bu kurumlara nasıl ulaşılabilinir. İşte en önemli soru da bu olmasıdır.

Bu adres bünyesinde kredi talebinde bulunan kimselerle buluşan şirketler, söz konusu kişilerin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için burada güçlerini birleştirmiş olarak hazır bulunmaktadırlar. Üstelik bu sayede güçlerinde bir sarsılma meydana gelmemekte ve bankaların haksız uygulamalarına eşitlikle karşılık vermiş olmaktadırlar. Bankalardan talep etseniz size dosya masrafları ve kefil şartı konulacaktır. Oysa bu şirketlerin amacı bunlardan yoksun kimselerin de kredi çekebilmeleri olduğundan bunları kendilerine ait tutarak insanların rahatlıkla kredi alabilmelerine zemin oluşturmaktadırlar.

ilginizi çekebilir  Kredi Çekmede Yeni Bir Dönem Başlıyor

Yorumlayanlar (14)

 1. Avatar sabri Nis 24, 2015
 2. Avatar lutfi Nis 24, 2015
 3. Avatar ARZU ALACA Nis 24, 2015
 4. Avatar Aslı Nis 24, 2015
 5. Avatar Osman Nis 24, 2015
 6. Avatar erdogan Nis 24, 2015
 7. Avatar hacer Nis 24, 2015
 8. Avatar soner Nis 24, 2015
 9. Avatar canan Nis 24, 2015
 10. Avatar FULİN Nis 24, 2015
 11. Avatar FULİN Nis 24, 2015
 12. Avatar cevdet gün Nis 24, 2015
 13. Avatar ahmet Nis 24, 2015
 14. Avatar ahmet Nis 24, 2015

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.