Senetle Kredi Almanın Yolunu Gösteren Bir Yazı

Daha önce tahmin edileceği üzere böyle bir yöntemi duymuş olabilir ancak aldatmaca olduğunu umarak üzerinde fazla durmamış olabilirsiniz. Ancak sizlerin böyle bir önyargıyla hareket ederek önünüze gelen fırsatı çevirmeniz de aslında kendinizi aldattığınızın bir göstergesidir. Çünkü bir şey hakkında hem olumlu hem de olumsuz karar vermeye adım attığınızda ilk olarak o konuda ayrıntılı bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Bu açıdan da sizin bu makalede anlatılanları dikkatlice okuduktan ve bunları doğruca uyguladıktan sonra karar vermeniz ve yorum yapmanız en uygun hamledir. Sözü daha da fazla uzatmadan senetle kredi verenler üzerinde durmak gerekli olmaktadır.

Dikkat etmiş olduysanız senetle kredi veren bankalar cümlesini kullanmadık. Senetle kredi verenler cümlesini kullanarak kredi verenlerin şahsi kimseler olduğunu ve bu kimselerin de sizlere kredi tahsis ettiklerini söylemiş olduk. Bu garipsenebilir ya da yasal olmadığı düşünülebilir. Ancak devletin kontrolü ve onayıyla yürütülen bu işlem hem tamamen yasal hem de birçok iş adamının finansal kaynak olarak başvurduğu bir yol olarak kullanılmaktadır.

Ayrıca bu yolun tercih edilmesinin de farklı ve ayrıcalıklı sebepleri bulunmaktadır. Bunlardan birisi, bankaların kredi talebinde bulunduğunuzda sizlerden şart olarak öne sürmüş olduğu kefil koşulunun bu sistemsel yapıda kesinlikle ön koşul olarak karşınıza çıkmamış olmasıdır. Yapı, geleneksel Türk ticaretindeki borç alımındaki hassasiyetle hareket ederek sözlü anlaşmayla karşısındakine istediği tutarı vermeyi amaç edinmektedir. Bunun dışında bankaların kredi talebinde bulunmanızda talep ettikleri dosya masrafları da tamamen bu sistem içerisinde izole edilmiş olup kredi talep edenden muaf tutulmuştur.

Makale başlığında da belirtildiği gibi borcun alıcıya ödenmesi de borçlunun ödeme biçimine bırakılarak bunun senet halinde ödenmesi de mümkün kılınmıştır. Sizler de bankaların koşullarından uzak, sıralardan kurtularak kredi ihtiyacınızı kısa sürede karşılamayı umuyorsanız senetle kredi verenler arasına katılarak ihtiyaçlarınızı karşılamanın yollarını bulmalısınız.

ilginizi çekebilir  Emekliye Kredi İmkânı İçin Hemen Başvurun!

Üstelik bu yapı internet ortamında kredi talipleriyle irtibata geçerek her şeyin hukuki açıdan yürüdüğünün garantisini de karşı tarafa sunmaktadır. Bu sisteme başvurmak için başvuru formunu doldurmanız yeterli olmaktadır.

Yorumlayanlar (12)

 1. Avatar Murat Nis 24, 2015
 2. Avatar Yasin Ertunç Nis 24, 2015
 3. Avatar Mansur Nis 24, 2015
 4. Avatar oktay Nis 24, 2015
 5. Avatar Reyhan ceylan Nis 24, 2015
 6. Avatar kevser Nis 24, 2015
 7. Avatar Aysel Nis 24, 2015
 8. Avatar Emre Nis 24, 2015
 9. Avatar ebru Nis 24, 2015
 10. Avatar Ceyhun Nis 24, 2015
 11. Avatar Mehmet Nis 24, 2015
 12. Avatar halil Nis 24, 2015

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.