Blog Senetle Kredi Verenler

Senetle Kredi Verenler

-

Senetle kredi verenler artık eskisinden çok daha fazla kişiye acil nakit veriyor. Peki bu borç verenleri nerede bulunur?

Bir banka kurumunun kara listesine alındıktan sonrasında kredi çekimi yapmak isteyen kişilerin bu anlamda kendilerine kredi çıkmaması durumunda senet üstünden kredi alımına müracaat yapmak mümkün olmaktadır. Bir kurum tarafınca senet ile borç olan ve bankalara oranla daha çok oranda geri ödeme zorunda duracak olan kişini senetle kredi verenler üstünden her hangi birini seçerek kredi alımında bulunabilmektedir. Banka kurumlarının kara listelerinde yer edinen kişilerin bu anlamda senet ile kredi alması son umar olarak düşünülmektedir.

Senetle Kredi Veren yerler

Türkiye üstünde şubesi bulunan ve senet imzalayarak kredi verimi meydana getiren bankalar içinde Ziraat Bankası ve Fibabanka bulunmaktadır. Fibabanka içinde senet ile kredi verimi iş yeri olanlar için geçerli olmakla beraber bireysel kredi çekim durumu söz mevzusu değildir. Kredinin türü depo finansmanı olarak belirlenmiş olup kredinin kullanılması için depoda bulunan tüm malların tespiti yapılır. Senetle kredi verenler içinde Ziraat Bankası da yer almakla beraber kısa vadeli bir süre için geçerliliği olan düşük bütçeli kredilerden yararlanmak mümkün olmaktadır.

Kredi Çeken Firmalar

Senet üstünden kredi çekimi yaparak adına kredi çekilmiş olan kişiye aylık taksitlerini ödeten firmalar bulunmaktadır. Bankaların kara sıralamasında olduğundan kredi çekimi yapamayan kişiler adına gereksinimleri olmasıyla birlikte kredi çekimini meydana getiren bu firmalar aylık banka taksiti ve kendi tutarlarını da işin içine katarak senet imzalaması yaptırırlar. Bu senedin ödenmemesi halinde haciz yolu ile kişinin mal varlığına el koyabilme hakkı firmalarda bulunmaktadır. Bu yüzden bu firmalara bulaşmadan ilkin kredinin ödenip ödenemeyeceği mevzusunda detaylı bir halde düşünülmelidir.

ilginizi çekebilir  Gelirsiz Kredi Veren Bankalar Hakkında
ilginizi çekebilir  Kredi Çekmenize Yardımcı Oluyoruz

Senetle Para Veren Kuyumcular

Kuyumcular bünyelerinde bulunan altın rezervinden dolayı Türkiye’nin nakit para bulunan kurumları içinde yer almıştır. Birçok kuyumcunun senetle nakit para verdiği bilinmekle beraber kişinin kenarda bulunan altının bozdurulması ve gerekseme olunan paranın yetmemesi halinde de üzerine ekleme yapmış olduğu bilinmektedir. Bu işlem esnasında senet imzalaması yapılarak alacak verecek tutarının girilmesi üstüne şahıs kuyumcuya borçlanır. Bankaların kara sıralamasında yer edinen bir kişinin paraya sıkışması halinde kuyumculara giderek senetle borç alabilmesi ve borcunu kuyumcuya geri ödeyebilmesi mümkün olmaktadır.

GSM Hattı Üstünden Senetle Kredi

Faturalı hat kullanıcılarının hattına tanımlanan kredi alımı ile anlık gereksinimler karşılanabilmektedir. GSM hattı üstünden senetle kredi veren bölgeler bulunmakla beraber bu yerlerde bazı koşullar aranmaktadır. Bu koşullardan ilki senetle borç alacak olan kişinin faturalı hattının kendi adına açılmış olmasıdır. Faturalı hattın aylık faturalarının tertipli bir halde ödenmesi mühim olup faturalı hattın yeni alınmış olması halinde üstünden minimum 6 aylık bir süreç geçmelidir. Operatörün elde etmiş olduğu web erişimini modem ile evde kullanan kişiler için ise bu süreç minimum 1 yıl olarak belirlenmiştir. Faturalı hat üstünden senetle kredi alımı yapmak isteyen kişilere 1.000 TL ila 10.000 TL içinde kredi verim durumu söz mevzusu olmaktadır.

Faktöring Şirketleri Üstünden Senetle Kredi

Finans ve faktöring şirketlerinin vatandaşa kendi bünyeleri kapsamında kredi kullandırdığı malum bir gerçektir. Bankaların kara sıralaması içinde yer almak kredi çekimi için hangi banka kuruluşuna gidilirse gidilsin negatif bir cevap ile sonuçlanmaktadır. Bir faktöring ya da finans şirketi bulunarak 20.000 TL’ye kadar kredi çekimi yapmak söz mevzusu olurken bu çekim senet üstünden yapılmaktadır. İki tarafın imzalayacağı bu senet noter huzurunda yapılmakla beraber tarafların sözleşmesi ihlal edici bir durumda bulunması halinde hukuksal yola başvurma şansları bulunur. Bu firmalar bankalara oranla daha çok faiz işlemi uygulamaktadır.

ilginizi çekebilir  Nakit Lazımsa Biz Yanınızdayız
ilginizi çekebilir  Acil Kredi Lazım Çekemiyorum

Senetle Kredi Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Senetle kredi verenler aracılığı ile kredi alımı yapılırken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bazı hususlar bulunur. Sözleşme imzalanmadan ilkin sözleşme şartlarının hepsinin dikkatli bir halde okunması gerekir. Tarafların sözleşmeyi ihlal etmesi durumunda hukuksal her türlü yola başvurabilecekleri söz mevzusu sözleşme içinde yer almakla beraber senet üstünden kredi alımı yapılması halinde noter huzurunda bu imzaların atılması gerekir. Senetle kredi verimi meydana getiren pek oldukca minik çaplı kuruluşun ya da kişilerin dolandırıcılık üstünden insanların hayatlarında ciddi sıkıntılar oluşturduğu bilinmektedir. Bu yüzden senetle kredi alınacak olan yerin iyi bir halde araştırılarak bulunması gerekir.

Cansu Ciğerli
Cansu Ciğerli
KrediBir Editör Şefi. Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Güncellenenler

Bloke Teminatlı Kredi Kartı veren Bankalar

Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar size, kredi notunuz düşük olması sebebiyle mevduat blokesi teminatı vererek alabileceğiniz kredi kartıdır....

Garanti Bankası Kimin? Sahibi Değişti mi? kime ait?

Türkiye'nin köklü bankalarından olan Garanti Bankası kimin sorusu merak edilen sorulardan biridir. 1946 senesinde Ankara'da kurulmuş bir bankadır. Doğuş...

Kredi Kartı Numarası Kaç Hanelidir? Nerede Yazıyor?

Kredi kartı numarası çoğu kart kullanıcısının merak ettiği şeyler arasında yer alıyor. Kart üstündeki numaralar ne anlama geliyor, kaç...

Maddi Yardım Başvuruları 2020

Devlet maddi yardım başvuruları koronavirüs sebebi ile artmış durumda. Maddi destek başvurusu nasıl yapılır? Nerden başvurulur? Maddi destek yardımı...

Başbakanlık Bursu

Başbakanlık Bursu; Başbakanlık bursunu, Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü; lise, orta, ilköğretim ve üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak verir. Başbakanlık vgm...

Alakalı kredi blog yazıları

Bloke Teminatlı Kredi Kartı veren Bankalar

Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar size, kredi notunuz...

Garanti Bankası Kimin? Sahibi Değişti mi? kime ait?

Türkiye'nin köklü bankalarından olan Garanti Bankası kimin sorusu merak...

ilginizi çekebilirönerilen içerik
sizin için