Cuma, Ocak 28, 2022

Sicili Bozuk Olana Kredi

güncellendi: Cansu Ciğerli

Nakit ihtiyacı olanlar ihtiyaçlarını eş, dostlarından bulamaması sonucu ilk başvuru yapacağı yerlerden biri bankalardır. Bankalar uygun görmesi halinde müşterilerinin kredi taleplerini olumlu karşılamaktadırlar. Fakat bu süreç her zaman olumlu olmayabiliyor. Kredi veren finans şirketleri kredi başvurunuzu alsa da; sicilinizin bozuk olması, gelir tespit edilememesi, kredi ödeme performansınızın düşük olması gibi sebeplerle kredi talebinizi geri çevirebilmektedir. Bu aşamada paraya ihtiyacı olan kişiler başka arayışlara girebilmektedirler.

Sicili Bozuk olana kredi veren yerler

Bunlardan ilki olan ülkemizde faaliyet gösteren kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar arayışına girmektir. Fakat bu da her zaman olumlu sonuçlanmayabilir. Çünkü artık bankacılık sistem o kadar sağlam bir yapıya kavuşturulmuş ki, siciliniz bozuksa herhangi bir kredi veren finans şirketleri aracılığıyla kredi almanız çok zordur. Artık faturalı hat veya cep telefonu bile alırken kişinin siciline bakılmaktadır. Nakit alım gücü sağlayan her şirket öncelikle sizin Kredi Kayıt Bürosu’ndaki mali sicilinizi inceler, kredi notunuza bakar ve kredi ödeme performansınızı değerlendirir. Bu sebeple siciliniz bozuksa, kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar bulmanız çok zordur. Fakat bunun için çözüm yolları yok değil. Ülkemizde faaliyet gösteren bazı kuruluşlar siciliniz bozuk olsa da sizlere kredi imkanı vermektedirler. Yasal bir altyapıya kavuşturulmuş bu sistemle kolayca kredi almak mümkün.

Ülkemizdeki Kredi Veren Finans Şirketleri Hangileridir?

Acil nakde ihtiyacı olanlar genelde ilk olarak bankalara yönelseler de birçok kurum da kişilere veya kurumlara kredi imkanı sağlamaktadır. Kredi veren bu kurumlara aşağıda yer verilmiştir.

 • Bankalar: kredi veren finans şirketleri arasında en çok tercih edilen kurumlardandır. Müşterilerine tüketici, taşıt, konut gibi birçok alanda uygun vade ve faiz oranları ile kredi imkanı vermektedirler.
 • Finans Şirketleri: Bankalar dışında leasing, faktoring gibi şirketler de kredi imkanı vermektedir.
 • Esnaf Ve Kefalet Birlikleri: Ticaret erbabı kişiler bu birliklere üye iseler, birlik tarafından uygun ödeme koşulları ile kredi kullanılabilmektedir.
 • KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı): KOSGEB de yeni iş yeri açmak veya nakit ihtiyacı olan herkes için karşılıklı veya karşılıksız kredi imkanı vermektedir.
 • Otomobil Şirketleri: Yeni bir araç alacağınız zaman otomobil şirketleri sizlere faizsiz kredi imkanı sağlayabilmektedir.
 • Kuyumcu, Mobilyacı, Beyaz Eşya Satan Firmalar; Ülkemizde kredi vadelerinin kısalması ve kredi kartı taksit sayısının düşürülmesi ile popüler olan bu sektörde kişiler, bir mal karşılığı aldıkları kredi ile borçlanabilmektedirler.
 • Tarım Kredi Kooperatifleri: Çiftçilik ile uğraşanlara yönelik kredi imkanı verebilmektedirler.
ilginizi çekebilir  Senetle borç para veren şirketler

Yukarıda yer alan kredi veren finans şirketleri müşterilerine kredi imkanı verseler de gerek mevzuatsal konularda gerekse kredi talebi için gereken diğer şartlarda sorun olması durumunda başvurunuz olumsuz olabilmektedir. Üstelik zaman kaybı da yaşadığınız bu süreçte mağdur olabilmektesiniz. Ülkemizde kredi veren her kuruluş KKB denilen sistemi kullandığından eğer siciliniz bozuksa bu yerlerden kredi alma imkanınız da yok olmaktadır. Fakat kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar sistem de yok değildir. Bu noktada faaliyet gösteren firmalar da sizi zor zamanınızda bu durumdan kurtararak kredi almanıza imkan sağlıyorlar.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Finans Şirketleri

Ülkemizde yeni oluşmaya başlayan bu sistemle, siciliniz bozuk olsa da, kredi notunuz düşük kalsa da kredi almanız mümkün. 2014 yılında hizmet vermeye başlayan kredicikartilir.com, anlaşmalı olduğu kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar ile sizlere kredi imkanı sunmaktadır. Firmanın hizmet verdiği diğer konular ise; KKB puanınızın yükseltilmesi, kredi kartı borcunun düzenli ödemesinin sağlanması, acil kredi ihtiyacı ve her türlü kredi talepleriniz için danışmanlık yapmaktadır. Kredi veren finans şirketleri ile anlaşması sonucu size en doğru ve en güvenilir şekilde kredi kullanabilme imkanı veren şirketimiz zor zamanınızda da yanınızda.

Kredi Sicili Bozuk olana kredi veren bankalar

Acil paraya ihtiyacınız olduğu zaman size bir tık uzaklığında olan şirketimize internet sitemiz üzerinden anında kredi başvurusu yapabilirsiniz. Hizmetlerimiz arasında olan Kobi Kredisi ile de şirketiniz için gerekli olan nakit ihtiyaçlarını anında karşılıyoruz. Özellikle yeni kurulan şirketler için zor olan nakit bulma taleplerinde de sizlere destek olarak işletmenizin büyümesine yardımcı oluyoruz. Ev ya da taşıt alımlarınızla da yanınızdayız. Herhangi bir taşınır, taşınmaz mal alacağınız zaman da sizlere danışmanlık vererek en uygun kredi almanızı sağlıyoruz. Hizmetlerimizle gelirinize uygun olarak istediğiniz vadede ve tutarda kredi imkanı sağlanabilmektedir.

ilginizi çekebilir  Kredi Çekme Konusunda Kesin Çare Arayanlara Özel Hizmet

Ülkemizdeki seçkin kredi veren finans şirketleri ile yaptığımız anlaşma çerçevesinde geliriniz olmasa da kendi değerlendirme sistemimize sizleri dahil ederek kredi almanızı kolaylaştırıyoruz. Üstelik bu işlemleri yaparken sizlerden dosya ücreti, yol ücreti, noter masrafı gibi herhangi bir ücret de talep etmiyoruz. Siz de kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar aracılığı ile kredi imkanına kavuşmak istiyorsanız tek yapmanız gereken sitemiz üzerinden bize başvuru yapmak. Uzman ekibimiz talebiniz doğrultusunda sizlerle iletişime geçerek, gerekli tüm işlemleri sizi yormadan yapacaktır. Böylece hızlı, güvenilir ve kolayca kredi imkanına kavuşmuş olacaksınız.

8 YORUMLAR

 1. 20.000 tl ihtiyacım var maaşlı çalışıyorum 4bin tl maaşım var ödemelerde sıkıntı yaşamam tek sıkıntım kredi çekemiyorum kredi notum düşük olduğundan . Yardımcı olursanız sevinirim

 2. Merhaba iyi günler benim 30 bin kredim var sağa sola borcumda var toplam 60 bin kredi çekmek istiyorum tek bir yere toplamak istiyorum Nisan ayından itibaren kadrolu elemanım dönüş yaparsanız sevinirim

 3. İsmim Fatih istanbul Küçükçekmece oturuyorum
  20 bin tl krediye ihtiyacım var belgenele bilir
  5 bin tl gelirim var yardımcı olurmusunuz

 4. Aci 4000_5000 tl arası paraya ihtiyacım var.Bugüne kadar icralık olmadım, gecikmeer oldu sadece.1620 tl maaşım dan diğer kredilete kesildikten sonra yaklaşık 600 tl kalıyor.150 tl aylık ödeme imkanım var ,acil yardım ,tşk.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki İçerikSenetle Kredi Alabilirsiniz
Sonraki İçerikHat Üzerinden Kredi
Furkan Kolman
Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları