Cuma, Ocak 28, 2022

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir? Neleri Kapsar?

güncellendi: Cansu Ciğerli

Tamamlayıcı sağlık sigortası sözleşmesi sayesinde, kurum tarafından karşılanmayan kısmi sağlık maliyetleri durumunda temin dahilinde ihtiyaçları karşılayan bir hizmettir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile kapsam dahilinde olsalar veya insanlar daha yüksek tıbbi bakım standartlarına ihtiyaç duyuyorlarsa tıbbi hizmetleri rahat ve sürdürülebilir hale getirmeyi amaçlamaktadır.

Ayrıca kurumdaki ödemelerle ilgili anlaşmazlıklar giderilmiş ve ortaya çıkan sorunlar çözülmüştür. Bu makalede Tamamlayıcı sağlık sigortası hangi hastanelerde geçerlidir? Bazı soruların yanıtını bulabilirsiniz Yatarak tedavi teminatı nasıl kullanılır? Bu sorulardan birisidir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası nedir? neleri temin eder?

Ek sağlık sigortası, yılda belli sayıda (sigorta şirketine bağlı olarak) muayeneye girmenize olanak sağlar. Küçük hastalıklar veya daha ciddi hastalıklar için rutin kontroller için kolayca test edilebilirsiniz. Ücretsiz analitik ve laboratuvar hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Ameliyat, oda yemekleri, refakatçiler, ilaç tedavisi, yoğun bakım ve takip gibi yatarak tedavi tesisleri de hastanelerde oldukça yaygındır. Tüm bu tedavi masrafları sigorta tarafından karşılanmaktadır. Sigorta şirketiniz masraflarınızı cebinizden çıkarmadan karşılayacak ve hastaneye yatırılması gereken bir hastalığınız varsa bütçeniz ve sağlığınız sağlanacaktır.

Ekstra Sağlık Sigortasının Yararları

SGK tarafından ödenen miktar, ancak sınırı aşan tedavi maliyetinin tutarı sigorta tarafından ödenir, bütçeye az miktarda yardımcı olur ve tıbbi malzeme teminatı bakım alırken kendinizi sınırlama gereğini ortadan kaldırır. Ek sağlık sigortasının bir diğer faydası da ciddi sağlık sorunlarıdır. Daha uzun ve daha ciddi bir tedavi süreci ile karşılaşıldığında, konaklama ve benzeri iddialar sigorta kapsamındadır.

Ek sağlık sigortası, sigorta şirketlerinin talep ettiği sigorta primlerine, sigorta almak isteyen kişilerin yaş grubuna ve istedikleri garanti limitlerine göre kendi takdirinize bağlı olarak oluşturma ve belirleme fırsatı sunar. Tamamlayıcı sağlık sigortasından kimler yararlanabilir? Kendiniz için doğru sağlık politikasına sahip olabilirsiniz, bireysel sigorta şirketleriyle iletişime geçmek yerine, ek sağlık sigortası fiyatları için fiyatlar alarak sigortanızı kolayca alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları

 • Yatarak + Limitsiz Yatarak Tedavi imkanı + Ayakta Tedavi (YOK)   FİYAT: 691 TL
 • Yatarak + Ayakta + Limitsiz Yatarak Tedavi imkanı + Ayakta Tedavi (10 Adet)   FİYAT: 1812 TL
 • Yatarak + Ayakta + Doğum + Limitsiz Yatarak Tedavi imkanı + Ayakta Tedavi (10 Adet) FİYAT: 4220 TL
ilginizi çekebilir  Generali Kasko Sigortası 2021

Genel Olarak

Şimdiye kadar, özel sağlık sigortası olanlar sağlık giderlerini bir sigorta şirketi veya SGK ile faturalandırabilmişlerdir. Özel hastaneler de sağlık hizmetlerinin tamamını özel sigorta şirketlerinden almıştır. Bu yeni düzenleme sayesinde SGK tarafından karşılanmayan bazı masraflar yardımcı sağlık sigortası (ek sağlık sigortası) ile karşılanabilir. Peki, ek sağlık sigortası nedir, sigortalıya ne gibi faydalar sağlar?

Kimler Yararlanabilir? Yaş Sınırı var mı?

SGK olan insanlar, Sigorta şirketleri çağındaki insanlar, Tc. Vatandaşları olan insanlar ve tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları nelerdir? sorusunun cevabı olabilir. Buna ek olarak, bu kriterlere sahip kişiler aile üyeleri için ayrı sigorta yapabilirler. Ek sağlık sigortası için yaş sınırını öğrenmek için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Üst limit 55 yaştır. 60 ve üstü yaşları kabul eden sigorta şirketleri neredeyse yok diyebiliriz.

Ek Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

Ek sağlık sigortası; Yatarak tedavi, ayakta tedavi teminatının limitleri gibi İki temel garantisi var. Bu garantileri ve ikincil garantilerini aşağıda inceleyebilirsiniz. Tamamlayıcı doğum sigortası hakkında daha fazla bilgi için ilgili sayfamızı ziyaret edin.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yatan Hastalık Kapsamı ve hastaneye gidince ücret ödeyecek miyim?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile özel bir hastanede tedavi olursanız ödeyeceğiniz tek ücret devlete ödemekle zorunlu olduğumuz SGK katılım payıdır. SGK katılım payı 2020 yılı için 15 TL’dir.

Bu kapsam, 24 saatten fazla hastanede olan kişilerin hastaneye yatış, tedavi ve acil durum masraflarını kapsamaktadır.

Yatarak tedavi teminatının limitleri; Sınırsız Garantiler: ambulans, operasyon, Ameliyat öncesi ve sonrası muayene, Yoğun bakım, kemoterapi, radyoterapi, diyaliz, Tıbbi Gözetim Maliyetleri.

Sınırlı Garanti: Evde bakım, protez, Tıbbi malzeme, Fizyoterapi ve rehabilitasyon maliyetleri, Ev kapsamı, Doktor, tamamlayıcı sağlık sigortası yatarak tedavi teminatı bitiminden sonra, sigorta şirketinin izniyle hastanede gerekli görürse, sağlık personeli evde bakım teminatı hizmetine gönderilir ve tedavi sona erer.

Tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları nelerdir ? Sorularına da cevap vermiş olduk.

Protez Kaplama

Sigorta sırasında karşılaştığı bir kaza veya hastalık sonucu bir kişinin kaybettiği suni uzuv teminatı yerini almak ve bu protezlere hizmet etmek için yerleştirilen bir protezi kapsar.

Sağlık Sigortası

Bir kaza veya hastalığın neden olduğu zararı ortadan kaldırmak için, sigorta şirketleri% 100’ü tıbbi amaçlar için kullanılan vücudu dışarıdan destekleyecek portatif ve kişisel araçlarla kaplıdır.

ilginizi çekebilir  Segem

Bunlar:

Atel, Elastik bandaj, Ortopedik, ayakkabılar, tabanlık, korseler, kayışlar, diz, bir bilezik, kolçak, Emniyet kemeri, Oturmuş tekerlek, Rom yürüteç, Walker, koltuk değneği, Alçı terlikleri, Ürostom için çanta, Kolostomi çantası, Yanık veya yaraların tedavisinde kullanılan kaplama malzemeleri.

Hastane Bakımı ve Kapsamı

Sigorta, başlangıç ​​tarihinden 3 ay sonra etkinleştirilir. Acil bir durum oluşursa veya kazayla yaralanma meydana gelirse, hastane kırmızı bölgeden girdikten 3 ay sonra beklemez ve masraflar karşılanır.

Ameliyat durumunda, talep 3 gün içinde sigorta şirketine gönderilmelidir. Sigorta şirketi, izin verdikten sonra masrafları karşılayacaktır. Tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları, 24 saati aşmayan ve hastaneye yatmayı gerektirmeyen durumlarda kullanılır. Ayakta tedavi kapsamında muayene, röntgen, laboratuvar testleri yer alır. Poliklinik bakımının sınırları, Yıllık 8, 9, 10 tıbbi muayeneyi ve tüm teşhis prosedürlerini, testleri ve muayeneleri kapsar.

Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Kapsamı

fizik tedavi ve rehabilitasyon teminatı, ayakta ya da hasta olup olmadıklarına bakılmaksızın “ayakta tedavi” kapsamına girmektedir.

Sigorta şirketlerine bağlı olarak limit 15 ila 60 seans arasında değişmektedir. Doğum sigortası poliklinik sigortasına da eklenir. Ek prim ödenirse, sigorta şirketi bekleme süresinden sonra hamilelik ve doğum masraflarını da karşılar.

 •  Düzenli gebelik kontrolleri,
 •  Hamilelik testleri ve muayeneleri,
 •  Normal veya sezaryen doğum teminatıda kapsar.
 •  Ücretsiz ek teminatlar

Ek garantiler sigorta şirketine göre değişir. Politikaya ek garanti eklemek için ek bir ücret alınmaz. Sigorta şirketinin anlaştığı tıp kurumlarında sınırlı miktarda kullanılır.

 •  24 saat tıbbi yardım hattı,
 •  Ambulans,
 •  muayeneler
 •  beslenme,
 •  psikolog,

Diş bakımı gibi ek avantajlardan da yararlanabilirsiniz.

Ayakta Tedavi Nasıl Kullanılır?

Bir doktoru muayene ederken 1, bu doktora bağlı olarak tüm muayenelerde ve 10 günlük kontrol döneminde muayene hakkı mahsup edilir. Bununla birlikte, tamamlayıcı sağlık sigortası ayakta tedavi teminatı ilgilenen doktor doktora başka bir şubeden gönderirse, sınırdan başka bir 1 inceleme hakkı daha kesilir. SGK ve sözleşmenin yapıldığı sigorta şirketi ile anlaşması olan özel hastanelerde geçerlidir. Belirtilen ek sağlık sigortası sadece sigorta şirketinin sözleşmesi olan hastanelerde kullanılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cansu Ciğerli
KrediBir Editör Şefi. Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları