Salı, Ekim 26, 2021

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır, Almak İçin Neler Gerekir ?

Yeni bir araba alırken daha fazla alıcı nakit ödeme ve finansmana karşı karar verir. Kullanılmış veya yeni bir araç satın alındığında, araç kredisi genellikle en yaygın alternatiftir. Ancak taşıt kredisi nasıl alınır almak için neler gerekir hayalinizdeki aracı finanse etmenin başka yolları da vardır. Balon finansmanı, üç yollu finansman vardır. Finansman türleri ve aracınız için doğru finansmanı bulmanıza bankalar yardımcı olmaktadır.

Taşıt kredisi nasıl alınır?

Serbest çalışanlar ya da serbest meslek sahipleri, bir kredi almadan önce başka bir kanıt sunmalıdırlar. İşletme belgeleri sağlanmalıdır. Bazen bir gelir ve artı kanıt yeterlidir. Ayrıca, kredinin verilmesi için başka bir kişiden teminat alınması gerekebilir. Borç veren çoğu durumda bir sigortanın iadesi ile güvence altına alır. Burada hastalık veya sakatlık durumunda müşteri sigortalı olabilir. Kredi taksitleri ödenmeye devam edecek. Bir online kredi hesap makinesi ile, taksitlerin belirli bir kredi tutarı ve vadesi için ne kadar olduğunu kolayca hesaplayabilirsiniz. Kredi sözleşmesini iade ettiyseniz, sağlayıcı ile herhangi bir yükümlülük altına girmemektesiniz. İlk önce teklif edilebilecekleri kontrol edilir. Teklifleri yazılı olarak alacaksınız. faiz miktarı genellikle yasal olarak öngörülen aralıkta yer alır, ancak farklılıklar da vardır ve bir karşılaştırma her durumda değerli olduğunu göstermektedir.

Klasik Taksit Kredisi

Bir klasik taksitli kredi, bir aracı finanse etmek için en popüler seçenek olarak kabul edilir. Peşinatın yanı sıra, taksitli kredi toplam satın alma bedelini aylık taksitlere böler ve bu tutar müşterinin tamamı ödenene kadar araba satıcısına transfer etmesi gerekir. Satın alma fiyatının ödenmesinden sonra araç daha sonra borçlunun mülkiyetine geçer. Böyle bir kredi genellikle doğrudan satıcıdan, otomobil üreticisinin bankasından veya bağımsız bir bankadan satın alınabilir. Bununla birlikte, kredilerin şartları ve türleri sağlayıcıdan sağlayıcıya farklılık gösterebilir. Araç kredisi karşılaştırması yapmak her durumda faydalıdır.

ilginizi çekebilir  Herkese En Uygun Oranlarla Kredi Çıkartılır
ilginizi çekebilir  Acil Anında Kredi Başvurusu

Balon Finansmanı

Balon finansmanı, klasik taksit ödemelerinin özel bir şeklidir. Temel olarak, bu finansman üç adımdan oluşur. İlk olarak, alıcı finansman talebini imzalar ve böylece aracı serbestçe kullanma hakkına sahiptir. Taksitli krediyle olduğu gibi, alıcının satıcıya aylık olarak transfer ettiği araba satıcısıyla bir oran kararlaştırılır. Terimin sonunda alıcı, son taksitli bir ödeme yapmak isteyip istemediğine veya taksit ödemesinin geri kalan kısmının geri ödeme ile ödenip ödenmeyeceğine karar verebilir. İlk dönem boyunca oranlar nispeten düşükken, kapanma oranı buna göre yüksektir. Balon finansmanı ile, son taksit için yeterli paranın harcanması için özen gösterilmelidir.

Üç Yollu Finansman

Üç yollu finansman, özel bir balon finansmanı şeklidir. Balon finansmanı ve klasik taksit ödemelerinde olduğu gibi, borçlu başlangıçta daha önce belirli şartlarda belirlenen satıcıya aylık taksit öder. Sürenin sona ermesinden sonra, müşterinin satın alma fiyatının kalan toplamını geri ödeme olasılığının üç yolu vardır. İlk olarak, alıcı yüksek bir tamamlama oranı ödeme ve böylece aracın sahibi olmak için fırsat vardır. İkincisi, müşteri arabayı satıcıya iade edebilir veya üçüncü olarak, aylık taksitle ödenmemiş miktarı tekrar ödeyebilir.

Kiralama

Taksitli kredi ile kira kontratı arasındaki fark mülkiyettir. Bir kiralama sözleşmesi aracılığıyla, müşteri sözleşmenin süresi boyunca aracı kullanma hakkını kazanır. Ancak, sahibi her zaman sözleşme ortağı olmayı sürdürmektedir. Aylık finansman oranları bu nedenle nispeten düşüktür. Sözleşmenin sona ermesinden sonra araç daha sonra sahibine iade edilir. Bir aracın finansmanı hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz , araç finansmanı ile ilgili bilgi formları mevcuttur.

Bankalarda 0 Faiz

Müşteriler için en avantajlı seçenek, bir bankaya uygun faiz oranı olan araç kredisidir. Güvenlik olarak yeni otomobil, faizin taksitli krediden genellikle daha ucuz olmasını sağlar. Yeni araba müşteri tarafından nakit olarak ödenebilir. Sonuç olarak, nakit ödemelerde genellikle çok yüksek indirimlerden yararlanır. İndirim zaten bir takım taksitleri garantilemekte ve arabayı büyük miktarlarda daha ucuz hale getirebilmektedir. Kullanılmış, çok ucuz bir araç, ücretsiz kullanım için bir taksit kredisidir. Şu anda çok uygun faiz oranları ile bankalardan da avantajlı teklifler var. Satıcı aracılığıyla sağlanan finansman da genellikle düşük faizlidir, bazen de yüzde 0 finansman olarak sunulur, ancak nakit ödeme indirimini ortadan kaldırır, böylece tam satın alma bedeli taksitler halinde ödenmelidir.

ilginizi çekebilir  Kimler Krediye Başvurabilir ?
ilginizi çekebilir  Kredi Alamayanlara Kesin Kredi

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Cansu Ciğerli
KrediBir Editör Şefi. Soru ve Görüşleriniz için: [email protected]

Diğer yazılar

- reklam-

Rastgele kredi yazıları